Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Panasonic začne bavit cestující v letadlech. Naladí jim lokální TV

  3:26aktualizováno  23:19
Las Vegas (Od zvláštních zpravodajů Technet.cz) - Společnost Panasonic představila na veletrhu CES službu eXTV. Skrze speciální hardware umožní cestujícím na palubě letadla sledovat lokální televize i při přeletu oceánu. Zároveň firma posílila svou řadu LCD televizorů, ačkoliv její specializací je spíše plazma.

Panasonic letos vsadí i na velké LED LCD televizory. Zatím to byly vždy jen plazmy. | foto: Václav Nývlt, Technet.cz

Stánek Panasonicu patřil na veletrhu CES k těm největším a nejefektnějším. Evolucí prošel systém Viera Connect, který se nyní nově nazývá Smart Viera. Ten jsme vám již podrobněji představili v tomto a v tomto článku.

Uživatelské rozhraní chytré televize Panasonicu (Viera Connect nebo nově Smart

Uživatelské rozhraní chytré televize Panasonicu (Viera Connect nebo nově Smart Viera). Na Netflix nebo Hulu však můžete v Česku zapomenout.

Panasonic sází i na on-line hraní. Bez jakékoliv herní kozole si můžete užít

Panasonic sází i na on-line hraní. Bez jakékoliv herní konzole si můžete užít multiplayer závody ve hře Asphalt 5. Podmínkou je televizor s Viera connect (tj. smart TV od Panasonicu) a nějaký USB herní ovladač.

Zásadní změnou je příklon společnosti k technologii LCD s LED podsvícením. Zatímco v minulosti Panasonic vyráběl televizory s větší úhlopříčkou striktně pouze plazmové, letos se poprvé dočkáme i 47- a 55palcových LCD televizí. Nové řady mají název WT50 a DT50. Obě jsou vybaveny panely IPS, nabízí systém Smart Viera (pro nákup aplikací, Skype, sociální sítě, on-line hry, atd.) a marketingovým tahákem je možnost konverze 2D obrazu do 3D.

Nové aplikace pro systém Viera Connect zahrnují i možnost ovládání tabletem

Nové aplikace pro systém Viera Connect zahrnují i možnost ovládání tabletem (Panasonic má vlastní Tough tablet) a přehrávání videa z tabletu na obrazovce TV. Stačí prstem video z displeje "přetáhnout" na televizi. Opačně to však nefunguje (u konkurence ano).

Do oblak

Panasonic letos zamíří i do oblak. Firma dokončila a odzkoušela systém eXTV, který zahrnuje na jedné straně jak samotnou službu (tj. televizní obsah), tak na straně druhé i hardware (monitory, modemy, dálkové ovladače, atd.).

Obrazovka, která bude zabudovaná v každém křesle v economy třídě. Panasonic

Obrazovka, která bude zabudovaná v každém křesle v economy třídě. Panasonic jako jeden z prvních nabídne i možnost sledování lokálních televizních stanic.

Panasonic míří do oblak. nabízí vlastní multimediální zábavní systém na paluby

Panasonic míří do oblak. Nabízí vlastní multimediální zábavní systém na paluby letadel. Na snímku dálkové ovládání s dotykovým displejem.

Výbavu již nakoupily firmy Airbus i Boeing. Základem je Ku bandová anténa (AURA-LE Ku band) umístěna v draku letadla, která přijímá jak signál televizní (satelit a teoreticky i DVB-T), tak i vysokorychlostní internet. Firma nabídne i prémiové programy a samozřejmě video na přání.

Technologie umožňuje teoreticky přijímat i ve Full HD nebo ve 3D.

Anténa je umístěna v draku letadla dokáže přijímat satelitní i terestriální

Anténa je umístěna v draku letadla a dokáže přijímat satelitní i terestrické televizní vysílání. Slouží zároveň i pro přenos vysokorychlostního internetu. První sestavy už nakoupil evropský výrobce letadel Airbus.

V ekonomické třídě budou sedačky vybaveny devítipalcovými dotykovými monitory. Jejich výhodou je ultratenké provedení, takže zásah do sedačky není velký.

I dálkový ovladač je vybaven dotykovým displejem s velmi jemným rozlišením (na výstavě se nám jej nepodařilo zjistit). Ovladač je zároveň hrací konzolí a mini monitorem pro sledování videa.

Trochu bytelnější modem.

Trochu bytelnější modem.

Takhle vypadá palubní router od Panasonicu.

Takhle vypadá palubní router od Panasonicu.

Internetové připojení (nese název eXConnect) nabízí rychlost až 50 Mb/s. Systém zároveň zabezpečuje i distribuci GSM signálu, takže i za letu je možné telefonovat, esemeskovat nebo psát e-maily.
Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...

Sklep v Říčanech vydává 600 let starou záhadu. Poklad ukrytý před Žižkou

Pražské groše z říčanského pokladu

Do toho hrnečku se vešly veškeré rodinné úspory. Proč je majitel do svého sklepa ukryl, nevíme jistě. Jisté ovšem je,...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Konec DVB-T vysílání nezruší povinnost platit koncesionářské poplatky

Konec DVB-T vysílání na povinnosti platit koncesionářské poplatky nic nemění.

S přechodem na nový vysílací standard DVB-T2 přijdou někteří diváci o televizní příjem. Změní se něco z hlediska zákona...

Chcete větší televizor? Novinku od Samsungu si doma zvětšíte sami

MicroLED technologie je (v kostce) velmi zmenšená technologie LED panelů...

Modulární televizor, který si budete moci „poskládat“ do velikosti podle vlastních představ a možností, vévodí stánku...

Nejlevnější způsob, jak nepřijít o MS ve fotbale. Test DVB-T2 set-top boxů

Testované DVB-T2 set-top boxy pohromadě.

Přechod na nový standard pozemního televizního vysílání DVB-T2 se blíží. Otestovali jsme sedm set-top boxů, se kterými...

Najdete na iDNES.cz