Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Panasonic začne bavit cestující v letadlech. Naladí jim lokální TV

  3:26aktualizováno  23:19
Las Vegas (Od zvláštních zpravodajů Technet.cz) - Společnost Panasonic představila na veletrhu CES službu eXTV. Skrze speciální hardware umožní cestujícím na palubě letadla sledovat lokální televize i při přeletu oceánu. Zároveň firma posílila svou řadu LCD televizorů, ačkoliv její specializací je spíše plazma.

Panasonic letos vsadí i na velké LED LCD televizory. Zatím to byly vždy jen plazmy. | foto: Václav Nývlt, Technet.cz

Stánek Panasonicu patřil na veletrhu CES k těm největším a nejefektnějším. Evolucí prošel systém Viera Connect, který se nyní nově nazývá Smart Viera. Ten jsme vám již podrobněji představili v tomto a v tomto článku.

Uživatelské rozhraní chytré televize Panasonicu (Viera Connect nebo nově Smart

Uživatelské rozhraní chytré televize Panasonicu (Viera Connect nebo nově Smart Viera). Na Netflix nebo Hulu však můžete v Česku zapomenout.

Panasonic sází i na on-line hraní. Bez jakékoliv herní kozole si můžete užít

Panasonic sází i na on-line hraní. Bez jakékoliv herní konzole si můžete užít multiplayer závody ve hře Asphalt 5. Podmínkou je televizor s Viera connect (tj. smart TV od Panasonicu) a nějaký USB herní ovladač.

Zásadní změnou je příklon společnosti k technologii LCD s LED podsvícením. Zatímco v minulosti Panasonic vyráběl televizory s větší úhlopříčkou striktně pouze plazmové, letos se poprvé dočkáme i 47- a 55palcových LCD televizí. Nové řady mají název WT50 a DT50. Obě jsou vybaveny panely IPS, nabízí systém Smart Viera (pro nákup aplikací, Skype, sociální sítě, on-line hry, atd.) a marketingovým tahákem je možnost konverze 2D obrazu do 3D.

Nové aplikace pro systém Viera Connect zahrnují i možnost ovládání tabletem

Nové aplikace pro systém Viera Connect zahrnují i možnost ovládání tabletem (Panasonic má vlastní Tough tablet) a přehrávání videa z tabletu na obrazovce TV. Stačí prstem video z displeje "přetáhnout" na televizi. Opačně to však nefunguje (u konkurence ano).

Do oblak

Panasonic letos zamíří i do oblak. Firma dokončila a odzkoušela systém eXTV, který zahrnuje na jedné straně jak samotnou službu (tj. televizní obsah), tak na straně druhé i hardware (monitory, modemy, dálkové ovladače, atd.).

Obrazovka, která bude zabudovaná v každém křesle v economy třídě. Panasonic

Obrazovka, která bude zabudovaná v každém křesle v economy třídě. Panasonic jako jeden z prvních nabídne i možnost sledování lokálních televizních stanic.

Panasonic míří do oblak. nabízí vlastní multimediální zábavní systém na paluby

Panasonic míří do oblak. Nabízí vlastní multimediální zábavní systém na paluby letadel. Na snímku dálkové ovládání s dotykovým displejem.

Výbavu již nakoupily firmy Airbus i Boeing. Základem je Ku bandová anténa (AURA-LE Ku band) umístěna v draku letadla, která přijímá jak signál televizní (satelit a teoreticky i DVB-T), tak i vysokorychlostní internet. Firma nabídne i prémiové programy a samozřejmě video na přání.

Technologie umožňuje teoreticky přijímat i ve Full HD nebo ve 3D.

Anténa je umístěna v draku letadla dokáže přijímat satelitní i terestriální

Anténa je umístěna v draku letadla a dokáže přijímat satelitní i terestrické televizní vysílání. Slouží zároveň i pro přenos vysokorychlostního internetu. První sestavy už nakoupil evropský výrobce letadel Airbus.

V ekonomické třídě budou sedačky vybaveny devítipalcovými dotykovými monitory. Jejich výhodou je ultratenké provedení, takže zásah do sedačky není velký.

I dálkový ovladač je vybaven dotykovým displejem s velmi jemným rozlišením (na výstavě se nám jej nepodařilo zjistit). Ovladač je zároveň hrací konzolí a mini monitorem pro sledování videa.

Trochu bytelnější modem.

Trochu bytelnější modem.

Takhle vypadá palubní router od Panasonicu.

Takhle vypadá palubní router od Panasonicu.

Internetové připojení (nese název eXConnect) nabízí rychlost až 50 Mb/s. Systém zároveň zabezpečuje i distribuci GSM signálu, takže i za letu je možné telefonovat, esemeskovat nebo psát e-maily.Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

„Je to jen bonus!“ Slavný matematik největší záhadu vyřešil jinou záhadou

Heidelberg Laureate Forum 2018 - Michael Atiyah

Devadesátiletý matematik, sir Michael Atiyah, vystoupil před odbornou veřejností, aby představil své řešení tzv....Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Tentokrát vás vyděrači při masturbaci nenatočili, uklidňuje policie

účet trhlý

Do mnohých e-mailových schránek dorazila zpráva o napadení daného účtu a instalaci viru, který uživatele pomocí kamery...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Další z rubriky

Představí jej zítra, my už máme test: nejlepší TV Samsung v levnější verzi

Zbrus nový 65" televizor Samsung Q8D

Televizor Q8D bude jednou z hvězd čtvrteční tiskové konference Samsungu na veletrhu IFA 2018 v Berlíně, my jsme měli...

LG se chystá na veletrhu IFA uvést největší televizi s MicroLED

MicroLED technologie je (v kostce) velmi zmenšená technologie LED panelů...

Veletrh IFA bude jako v minulosti mimo jiné přehlídkou televizních přístrojů a některé firmy to nevydržely a chlubí se...

8K televizory přijdou na trh ještě letos. Je to zbytečné? Nemyslíme si

8K QLED TV od Samsungu

Ještě během podzimu by se měly i na český trh dostat první 8K televizory Samsung. Rozlišení obrazovky bude využívat...

Najdete na iDNES.cz