Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: Panoramatický svět a výuka jazyků

aktualizováno 
Díky 360Cities.net se můžete rozhlédnout po noční Paříži či slavné Miami Beach z pohodlí domova. Web Kartičky.cz pomůže s výukou cizích slovíček pomocí kartičkové metody a WordBot.cz se zaměřuje na komplexní výuku jazyků.

360Cities.net | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

I za špatného počasí lze cestovat

360Cities.net – www.360cities.net

Prohlížet lze tisíce panoramatických fotografií ve vysokém rozlišení a podívat se tak kamkoliv, ať už je kdekoliv. Fotografie lze vyhledávat pomocí fulltextu, nebo vybírat na mapě světa. Jsou řazeny podle tagů, data pořízení, autora či popularity. Ke snímkům lze přidat komentář, zařadit si je mezi oblíbené a nechybí u nich informace o autorovi a technice pořízení. Na mapě světa obohacené o miniatury fotek lze plánovat dovolenou nebo zavzpomínat na místa, která již návštěvník webu někdy viděl na vlastní oči. Díky mobilním aplikacím pro Android a iOS se může na cestách inspirovat, jaká místa navštívit – geolokace ukáže detailní záběry zajímavých míst. Aplikace 360Cities také podporuje speciální režim virtuální reality. S brýlemi Google Cardboard s pořizovací cenou kolem 150 korun je možné navodit pocit, že stojíte přímo na vybraném místě.

360Cities.net
Podobné weby
Panoramio.com – panoramatické fotografie z celého světa
Viewat.org – panoramatický svět

Naučte se cizí slovíčka kartičkami

Kartičky.cz – www.karticky.cz

Osvěžit si cizí jazyk nebo se něco naučit lze pomocí kartičkové metody, která se dlouhá léta používá k trénování paměti. Pokud znáte hru pexeso, pak vám tato výuka nebude cizí.

Na webu Kartičky.cz máte možnost zdarma si vyzkoušet elektronickou podobu učení. Vždy se zobrazí dvě kartičky, z nichž jedna bude v češtině a druhá v angličtině či podle vaší preference v němčině. Úkolem je vybavit si slovo právě ve druhém jazyce. Pokud se vám to povede, ohodnotíte se. Nejste-li moc úspěšní, systém bude kartičky, které jste neuhádli opakovat. Pokud se vám bude metoda líbit, je možné si objednat kartičky v papírové podobě.

Kartičky.cz
Podobné weby
AnkiDroidKartičky – naučné kartičky pro Android

Výuka cizích jazyků on-line

WordBot.cz – www.wordbot.cz

Potřebujete-li více než jen drilovat slovíčka, potom se učte jazyky pomocí počítače on-line. Máte možnost si tvořit i vlastní seznamy slov k procvičování.

WordBot je služba, která byla navržena pro výuku cizích jazyků (nejen angličtiny). Určena je studentům, kterým nabízí možnost založit si vlastní slovník (potřebujete-li se naučit konkrétní slovíčka, pak je stačí zadat), zkoušení a cvičení, možnost procházet slovník, gramatiku, nepravidelná slovesa a nechybí ani testy a doplňovačky. V případě zkoušení se objeví slovo k překladu (lze zvolit, z jakého jazyka do jakého chcete překládat) a vy potom zadáváte významy pomocí klávesnice. Pokud nevíte, můžete si slovíčko zobrazit. Test je hodnocen, takže máte přehled o své úspěšnosti.

WordBot.cz
Podobné weby
Lingq.com – jednoduché učení jazyků
Onlinejazyky.cz – výuka cizích jazyků on-line

Uwwwízlo v síti

Zájemci o rekonstrukci střechy si mohou snadno ověřit, zda jim předložené nabídky stavebních firem nelžou. Webová kalkulačka RoofCalc navrhne různé varianty řešení střešního pláště a spočítá nejvýhodnější variantu. Cílem aplikace, na jejímž vývoji se podílel i Státní fond rozvoje bydlení (SFRB), je umožnit stavebníkovi vyhodnotit varianty při rekonstrukci střechy a zvolit vhodné klempířské prvky.

Sháníte-li on-line správce hesel, který by byl zdarma, zkuste službu Clipperz.com. Vložené údaje uchovává v šifrované databázi jak na serveru, tak lokálně, takže nemusíte mít strach, že je někdo „odposlechne“. Výhoda je i v tom, že ji lze používat bez připojení k internetu.

Filmy dokážou studiím vydělat slušné peníze. Pokud by vás zajímalo, kolik utržil Avatar či na jakém místě v příjmech se již nachází nový Jurský park, potom se podívejte na web Boxofficemojo.com, který sleduje finanční příjmy za filmy den po dni. O každém filmu jsou k dispozici podrobné informace, jako kolik kin ho hrálo, jaký měl rozpočet na výrobu, jak si vedl ve kterých zemích atd.

Boxofficemojo.comNejčtenější

Prchající migy mířily na ostrov dánský. Američané jim chtěli dát letiště

MiG-15bis (s číslem 346 na přídi) na ostrově Bornholm. S letounem uprchl...

Během studené války se u Američanů vyvinula intenzivní touha po sovětských stíhačkách mig. Ne snad, že by je chtěli...

Proč na faktech nezáleží? Náš mozek panikaří a brání se cizím názorům

Souboj racionality a emocí (ilustrační foto)

Dohodnout se s tím, kdo s vámi nesouhlasí, je nesmírně těžké. Fakta budou dost možná překřičena emocionální reakcí....Přelomové osmičky: Neúspěšná ofenziva Vietkongu přispěla k jeho vítězství

Vojáci vyvádí posledního útočníka z řad Vietkongu z půdy americké ambasády v...

Před 50 lety, v lednu 1968, zahájily severovietnamské síly mohutný útok známý jako Ofenziva Tet. Přestože šlo o...

Japonský astronaut nečekaně „vyrostl“ o devět centimetrů, pak se omluvil

Japonský astronaut Norishige (Norišige) Kanai

Japonský astronaut Norišige Kanai, který v současné době pobývá na Mezinárodní vesmírné stanici, uvedl, že za pouhé tři...

Vyfotíte papírovou fotku a tu přefotíte mobilem na Instagram. On-line CES

CES 2018

Letošní veletrh CES přinesl tradičně mnoho novinek. Představily je například společnosti Samsung, Sony, TCL a řada...

Další z rubriky

Tipy na zajímavé weby: Vytvořte si stylové webové PF

Ilustrační foto

Naklikejte si vánoční či novoroční přání ze šablon či vlastních fotografií a vystavte ho na internetu nově s Webnode....

Horáčkův web mohl skrytě využít počítače návštěvníků k těžbě kryptoměny

Kryptoměna Monero

Webové stránky 100dni.cz, které mapují program prezidentského kandidáta Michala Horáčka po jeho případném zvolení,...

Lednová očista
Lednová očista

5 zdravých receptů, na kterých si opravdu pochutnáte

Najdete na iDNES.cz