Papírové fotky si nechte pro babičku. Ostatním ukažte, jak se máte na dovolené, on-line

aktualizováno 
Abyste se pochlubili s fotografiemi pořízenými na letní dovolené nebo na výletech přátelům, nemusíte čekat až na návrat domů. Stačí vám počítač s připojením k internetu, třeba i v internetové kavárně nebo na hotelu. Okamžitě tak vystavíte svoje fotografické úlovky v internetové galerii.
Ani prarodiče nemusejí čekat až přijedete z dovolené

Ani prarodiče nemusejí čekat až přijedete z dovolené | foto: Profimedia.cz

Pak už stačí jen všechny obeslat s odkazem na vaši novou galerii. Z bohaté nabídky internetových galerií pro vystavení vašich fotek si představíme ty nejzajímavější.

rajče.net

Server rajče.net zdarma nabízí neomezený prostor pro publikování vašich fotografií. Nově přichází s možností vložit i video.

Po vytvoření uživatelského účtu můžete ihned začít vytvářet galerie a nahrávat do nich fotografie některým ze tří možných způsobů. Na cestách je nejjednodušší nahrávat snímky prostřednictvím internetového prohlížeče.

Také je ovšem možné nahrávat snímky pomocí e-mailu (vložením do přílohy) nebo pomocí klientské aplikace instalované v počítači. Alba i fotografie můžete samozřejmě doplňovat o popisky a řadit je do různých kategorií. Vaše fotografie lze vystavit buďto jako veřejné, přístupné komukoli, nebo je skrýt a ochránit heslem, tak aby se k nim dostali třeba jen vaši kamarádi.

Fotoalbum najdete na adrese www.rajce.net.

Rajce.net

albumfotek.cz

Neomezený prostor pro vystavení vašich fotografií nabízí také služba albumfotek.cz. Po jednoduché registraci můžete hned začít nahrávat fotografie, bohužel je ale třeba vybrat každý snímek zvlášť – hromadné nahrávání podporováno není.

Zajímavá je ovšem možnost ovlivnit podobu odkazu na vaši galerii a užitečné jsou také připravené šablony pro grafický styl galerie. Přístup ke galerii může být omezen jen pro návštěvníky kteří znají příslušné heslo. Jestliže to povolíte, mohou do vaší galerie vkládat fotky i ostatní návštěvníci. Internetová služba albumfotek.cz nabízí také možnost posílání vzkazů mezi uživateli nebo založení vlastního blogu.

Služba je připravena na adrese www.albumfotek.cz.

albumfotek.cz

Galerie.cz

Se službou Galerie.cz si můžete rychle založit vlastní uživatelský účet a hned začít nahrávat fotografie do internetové galerie. Oproti předchozím dvěma službám je velikost zdarma dostupného prostoru omezena na 5 GB. Nic vám ovšem nebrání, založit si více uživatelských účtů a získat tak dostatek prostoru pro vaše fotografické úlovky.

V jedné galerii také nemůže být více než 400 snímků. Fotografie se do galerie nahrávají prostřednictvím internetového prohlížeče s možností hromadného nahrávání celého obsahu složek se snímky v počítači. Galerie.cz nabízí příjemné prostředí pro prohlížení snímků s možností hodnocení i vkládání komentářů.

Z ovládacího prostředí galerie si můžete rovnou objednávat vytištění snímků ve fotolabu.

Fotogalerii najdete na adrese www.galerie.cz.

Galerie.cz

Fotoalbum.eu

Další internetovou fotogalerií s prostorem pro ukládání fotek je například i Fotoalbum.eu. Hned na titulní stránce si můžete založit uživatelský účet a pak rovnou začít vkládat fotografie. Nahrávání fotek přes internetový prohlížeč podporuje hromadný upload více souborů zároveň a samozřejmě i vkládání popisků.

Pro předvádění fotek je k dispozici i funkce prezentace s automatickým posunem snímků ve zvoleném intervalu. Bezplatná verze fotoalba je omezena na 40 obrázků a v každém albu a 25 alb celkem. Se zaplacením ročního poplatku necelých 350 Kč se tato omezení ruší.

Službu najdete na adrese www.fotoalbum.eu.

Fotoalbum.eu

Flickr

Pravděpodobně nejznámější zahraniční službou na vystavování fotografií v galeriích na internetu je Flickr. Na výběr máte z neplacených i placených služeb, které ruší většinu omezení. Bez placení můžete na Flickr nahrávat nejvýše 100 MB fotografií měsíčně, s maximální velikostí 10 MB pro jeden snímek.

Flickr také zobrazuje jen posledních 200 nahraných fotografií. Omezena je také velikost videa – na 90 sekund a nejvýše 150 MB. Návštěvníci vaší galerie budou mít v případě bezplatné služby přístup jen k fotografiím v nižším rozlišení, nikoli k originálům.

I při bezplatné registraci ovšem máte možnost využít všech způsobů pro nahrávání fotografií (přes internetový prohlížeč, e-mailem, z mobilu), funkce na úpravy snímků (ořezávání, otáčení, odstranění červených očí a další efekty) nebo přiřazování zeměpisné polohy k fotkám. Flickr má také velkou výhodu v propojení s mnoha různými aplikacemi pro instalaci do počítače i webovými službami. Roční poplatek za používání placeného přístupu je kolem 500 Kč.

Stránky galerie najdete na adrese www.flickr.com.

 Flickr.com

Picasa

Prostor pro vystavení vašich fotografií nabízí také Google se svojí službou Picasa. Pokud již máte uživatelský účet u další Google služby (například schránku na Gmailu), nemusíte se již znovu registrovat a hned můžete začít nahrávat a vystavovat fotky.

Bezplatná verze služby nabízí prostor 1 GB, dalších 20 si můžete dokoupit za stokorunu ročně. Nabízí se i další velikosti úložiště – až do 1 TB dat. Velikost jedné fotky je omezena na 20 MB. Internetová služba Picasa spolupracuje i s dalšími službami Googlu, typicky blogovacím systémem Blogger.

Do počítače si můžete také stáhnout bezplatně použitelný grafický editor Google Picasa ve kterém můžete fotografii nejdříve upravit a pak rovnou nahrát do internetové galerie.

Službu najdete na adrese www.picasaweb.google.com.

Picasa

Kde vystavujete svoje fotografické úlovky vy? Podělte se o svoje zkušenosti s ostatními čtenáři v diskusi.

Autor:


Nejčtenější

Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

Mučení a vraždu novináře prý nahrály hodinky Apple. Nejspíš to bylo jinak

Apple Watch 2

Údajná vražda opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího na konzulátu v Turecku vyvolává mezinárodní...Ve věku 65 let zemřel na rakovinu Paul Allen, s Gatesem založil Microsoft

Paul Allen na snímku z prosince 2017.

Ve věku 65 letech zemřel v pondělí spoluzakladatel firmy Microsoft Paul Allen. Miliardář, filantrop a hledač lodních...

Návrat „imperialistického brouka“? Výzkumný program USA vzbudil obavy

Program „Hmyzí spojenci“ má změnit škůdce v pomocníky v zemědělství.

Skupina vědců v časopise Science varuje před možným zneužitím amerického výzkumného programu, který vyvíjí zcela nový...

Grafika snů: podrobné srovnání RTX 2080 s GTX 1080Ti

Porovnání grafických karet s čipem Nvidia GeForce RTX 2080 a GTX 1080Ti (vpravo)

Porovnali jsme novou grafickou kartu RTX 2080 s předchozí špičkou GTX 1080Ti. Výsledky jsou zajímavé a ačkoli v mnoha...

Další z rubriky

Tipy na zajímavé weby: nechte si pomoci s formuláři a jejich odesíláním

Ilustrační foto - notebook

Poznat zajímavá místa v tuzemsku a zaznamenat si zážitek zprostředkuje portál Turistický-denik.cz. Vyplňovat formuláře...

Maskování videa jako nikdy dřív. Adobe slibuje revoluční jednoduchost

Maskování objektu ve videu pomocí Fast Mask

Na každoroční konferenci Adobe MAX bylo možné nahlédnout do dílen vývojářů. Nás zaujal především nástroj na rychlé...

Odinstalujte bloatware a zkuste bitcoin peněženku v prohlížeči

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte ve svém tabletu nebo mobilním telefonu aplikaci na správu poznámek a úkolů, nástroj na hromadné...Najdete na iDNES.cz