PDA s klávesnicí od firmy Asus

aktualizováno 
Výrobek AH100 od firmy Asus je PDA s klávesnicí na bázi WindowsCE; neměl by být však jen pouhým následovníkem Jornady 720 od společnosti Hewlett Packard.

Již v předchozích článcích jsme Vás krátce informovali o zajímavých představitelích jednotlivých oblastí mobilní komunikační digitální technologie, které budou na letošním CeBITu k vidění. Dnešní článek se věnuje přímo jednomu z v Hannoveru vystavovaných PDA - je jím Asus AH100 s klávesnicí (na obrázku vlevo), který se na výstavě jistě setká s velkým zájmem návštěvníků. Pro připojení je výrobek vybaven IrDA rozhraním - což je u přístrojů PDA již téměř samozřejmostí.

Výrobek nabízí 206 MHz ARM procesor a 32 MB RAM, dále pak 16 MB ROM; operačním systémem je Windows CE 3.0. Tím se Asus AH100 může hrdě postavit své konkurenci, kterou je bezesporu další výrobek z řady PDA vybavených klávesnicí - Jornada 720 od Hewlett Packard (na obrázku vpravo).

Výrobce zatím neprozradil, jakým displejem bude Asus AH100 disponovat, ovšem ze spotřeby se dá vytušit, že se bude jednat o displej barevný. Data se zadávají již několikrát zmiňovanou mini-klávesnicí - vzhledem k její velikosti se bude velice pravděpodobně opakovat stejný problém se psaním, jako u Jornady - totiž nemožnost psaní "všemi deseti". Od Jornady se ovšem odlišuje svou hmotností, která je při svých 380 gramech o více než 100 gramů lehčí (to už je v kapse znát). Rozměry Asusu AH100 jsou 190 x 90 x 26 mm. Schová se zde i lithium-ionová baterie, která dokáže přístroj "vyživovat" 10 hodin. Dle údajů výrobce vystačí přístroj ve "Stand-By" režimu hodin 14. Nabíjení trvá u vypnutého přístroje dvě hodiny, u přístroje zapnutého jsou to pak hodiny tři.


Na posledním obrázku si pod mottem "Menší už to nejde" můžete prohlédnout jednotku Microdrive pevného disku. Díky softwarovému vybavení na bázi WindowsCE zvládá zařízení všechny potřebné práce jako je plánování termínů, zpracování a uchovávání adres, plánování úkolů atd. Kapesní verze dále obsahuje samozřejmě Word, Excel, PowerPoint a Access; k dispozici je dále "E-Mail-Client" pro korespondenci a kapesní verze Internet Exploreru - tu doplňuje zabudovaný 56K modem. K vybavení dále patří softwarový přehrávač MP3 a "Voice recorder". A nám již nebývá nic jiného, než se těšit na uvedení této hračky s označením AH100 i na náš český trh.

Autor:


Nejčtenější

Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....

Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Nejlepší notebook pro Windows? Neokoukaný Surface Book 2 funguje výborně

Microsoft Surface Book 2

Microsoft si i na českém trhu drží dominantní postavení mezi desktopovými operačními systémy, ale jeho notebooky jsou...

Microsoft opět zkusí zaútočit na Apple. Nasadí levný Surface proti iPadu

Nový Microsoft Surface Pro 2

Microsoft podle agentury Bloomberg opět chystá levnější tablet, aby zkusil dobýt zatím neotřesitelnou pozici iPadu....

Ve dne manažer, v noci hráč. Lenovo chce jedním strojem uspokojit oba

Nývlt Václav: Lenovo Legion

Lenovo si nechalo zpracovat průzkum, podle kterého je dnes stále častějším hráčem počítačových her manažer ve středním...Najdete na iDNES.cz