Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Personal JukeBox PJB-100 - MP3 přehrávač s kapacitou 4,86GB

  0:30aktualizováno  0:30
Chcete si koupit přenosný MP3 přehrávač, ale zdá se vám 32MB paměti málo? Nestačí vám ani 64 MB, které nabízejí novější přístroje a které vystačí na hodinu hudby v kvalitě blízké CD? Pak si pořiďte přehrávač, který volné místo nepočítá v megabytech, ale v gigabytech.
Chcete si koupit přenosný MP3 přehrávač, ale zdá se vám 32MB paměti málo? Nestačí vám ani 64 MB, které nabízejí novější přístroje a které vystačí na hodinu hudby v kvalitě blízké CD? Pak si pořiďte přehrávač, který volné místo nepočítá v megabytech, ale v gigabytech.

Korejská firma Hango ohromila spotřebitele MP3 přehrávačem, který mnohonásobně překonává kapacitu ostatních vyráběných hardwarových přehrávačů. Nevyužila žádného technologického pokroku v oblasti počítačových pamětí, ale vybavila svůj přístroj pevným diskem s kapacitou 4,86 GB původně určeným pro notebooky. Tento úložný prostor vystačí na osmdesát hodin hudebních nahrávek a odpovídá přibližně 1200 písním ve formátu MP3 při běžně používaném datovém toku 128 kb/s. Jinak řečeno, do přehrávače Personal Jukebox nahrajete sto zvukových CD. Cena malého technického zázraku se blíží třiceti tisícům korun.

Základem Jukeboxu je 24 bitový DSP (Digital Signal Processor) Motorola o frekvenci 33Mhz. Hardwarový kodek využívá licence Fraunhoferova institutu. Proti jiným přehrávačům je výrobek díky použitému paměťovému médiu větší a těžší a jeho rozměry odpovídají spíše přenosnému CD přehrávači či walkmanu.

PJB-100

Na přední straně podélně tvarovaného přehrávače je umístěn sedmipalcový display a všechny ovládací prvky. Na displeji se se zobrazují všechny důležité informace o přehrávané skladbě. Kromě běžných informací o souboru, jako je název přehrávané skladby a odehraná doba, se zobrazuje také žánr, název playlistu, nastavení ekvalizéru a stav baterie.

Přenos zvukových dat z počítače se provádí přes zabudované rozhraní USB (Universal Serial Bus) umístěné po straně. Rozhraní USB, které se stalo univerzální sběrnicí pro počítačové periférie, je nutností, protože přenos přes paralelní port by při velkém množství dat trval příliš dlouho. Potřebný propojovací USB kabel a software je dodáván s přístrojem

Paměťové médium ve formě dvou a půl palcového pevného disku s kapacitou 4,86 GB je v přehrávači pevně zabudováno Díky pevnému disku obsahuje přehrávač samozřejmě pohyblivé části, které mohou při používaní např. při cvičení nebo při rychlém pohybu působit rušivě a vést k přeskakování v nahrávkách. Výrobce s tím počítá a vybavil přehrávač protinárazovým systémem. Přehrávaná píseň se ukládá do deseti MB mezipaměti DRAM. Do této paměti je píseň uložena z pevného disku a teprve z ní je přehrávána. V době přehrávání je pevný disk uveden do klidového stavu, aby se ušetřila baterie.

K přehrávači je dodáván síťový adaptér. Pokud je k němu přehrávač připojen, dobíjí se automaticky akumulátor. Plně nabitý akumulátor by měl vystačit na deset hodin nepřetržitého hraní. Přehrávač obsahuje také adaptér pro napájení v automobilu. Výrobce vybavuje standardně všechny přehrávače elegantní koženou taštičkou, která slouží jako ochrana před prachem a mechanickým poškozením.

PJB-100

Zvuk přehrávače je kvalitní. Výrobce Jukebox vybavil sluchátky renomované značky Koss. Personal Jukebox můžete propojit i se svým domácím stereo zařízením a využít jeho bohaté hudební zásoby k přehrávaní na kvalitních reproduktorech. Ekvalizér v přehrávači má pouze tři různá nastavení.

Software na doprovodném CD zahrnuje Jukebox Manager, který pomocí "drag and drop" umožňuje lehce vytvářet MP3 z CD a přesouvat je do přehrávače. Program umožňuje kódovat MP3 soubory přímo do přehrávače, aniž by se musely ukládat na pevný disk počítače.

Přehrávač se může zdát na první pohled velmi drahý, ale jeho cena je srovnatelná s cenou samotné paměťové karty Compact Flash s maximální kapacitou 224MB. Pokud vezmeme v úvahu mnohem větší kapacitu Jukeboxu proti srovnatelným konkurenčním přehrávačům, je cena odpovídající. Dokud nebudou na trhu paměťové karty srovnatelné velikosti a ceny, jsou přehrávače s pevným diskem jediným velkokapacitním řešením pro přenosné přehrávače. U evropského distributora, švýcarské firmy UHU Trading, si můžete přístroj objednat za 1293 švýcarských franků.

Výrobce: HanGo
Website: http://www.pjbox.com/
Cena: $799

Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Konec DVB-T vysílání nezruší povinnost platit koncesionářské poplatky

Konec DVB-T vysílání na povinnosti platit koncesionářské poplatky nic nemění.

S přechodem na nový vysílací standard DVB-T2 přijdou někteří diváci o televizní příjem. Změní se něco z hlediska zákona...

Další z rubriky

Apple chystá nová bezdrátová sluchátka. Budou vás stále odposlouchávat

AirPods

Apple se chystá na trh uvést vylepšenou verzi bezdrátových sluchátek AirPods.

Prodeje hudebních CD klesají, Best Buy je v létě přestane prodávat

Hudební CD jsou vytlačovány streamovacími službami.

Jeden z největších prodejců elektroniky v USA v létě skončí s hudebními CD. Druhý největší diskontní řetězec chce...

Konec utrpení audiofilů. Miniaturní Google Home se už umí spárovat

Nový chytrý reproduktor Home Mini

Google Home Mini, nejmenší a nejlevnější chytrý asistent do domácnosti, disponuje pouze velmi základním reproduktorem....

Najdete na iDNES.cz