Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Personal JukeBox PJB-100 - MP3 přehrávač s kapacitou 4,86GB

  0:30aktualizováno  0:30
Chcete si koupit přenosný MP3 přehrávač, ale zdá se vám 32MB paměti málo? Nestačí vám ani 64 MB, které nabízejí novější přístroje a které vystačí na hodinu hudby v kvalitě blízké CD? Pak si pořiďte přehrávač, který volné místo nepočítá v megabytech, ale v gigabytech.
Chcete si koupit přenosný MP3 přehrávač, ale zdá se vám 32MB paměti málo? Nestačí vám ani 64 MB, které nabízejí novější přístroje a které vystačí na hodinu hudby v kvalitě blízké CD? Pak si pořiďte přehrávač, který volné místo nepočítá v megabytech, ale v gigabytech.

Korejská firma Hango ohromila spotřebitele MP3 přehrávačem, který mnohonásobně překonává kapacitu ostatních vyráběných hardwarových přehrávačů. Nevyužila žádného technologického pokroku v oblasti počítačových pamětí, ale vybavila svůj přístroj pevným diskem s kapacitou 4,86 GB původně určeným pro notebooky. Tento úložný prostor vystačí na osmdesát hodin hudebních nahrávek a odpovídá přibližně 1200 písním ve formátu MP3 při běžně používaném datovém toku 128 kb/s. Jinak řečeno, do přehrávače Personal Jukebox nahrajete sto zvukových CD. Cena malého technického zázraku se blíží třiceti tisícům korun.

Základem Jukeboxu je 24 bitový DSP (Digital Signal Processor) Motorola o frekvenci 33Mhz. Hardwarový kodek využívá licence Fraunhoferova institutu. Proti jiným přehrávačům je výrobek díky použitému paměťovému médiu větší a těžší a jeho rozměry odpovídají spíše přenosnému CD přehrávači či walkmanu.

PJB-100

Na přední straně podélně tvarovaného přehrávače je umístěn sedmipalcový display a všechny ovládací prvky. Na displeji se se zobrazují všechny důležité informace o přehrávané skladbě. Kromě běžných informací o souboru, jako je název přehrávané skladby a odehraná doba, se zobrazuje také žánr, název playlistu, nastavení ekvalizéru a stav baterie.

Přenos zvukových dat z počítače se provádí přes zabudované rozhraní USB (Universal Serial Bus) umístěné po straně. Rozhraní USB, které se stalo univerzální sběrnicí pro počítačové periférie, je nutností, protože přenos přes paralelní port by při velkém množství dat trval příliš dlouho. Potřebný propojovací USB kabel a software je dodáván s přístrojem

Paměťové médium ve formě dvou a půl palcového pevného disku s kapacitou 4,86 GB je v přehrávači pevně zabudováno Díky pevnému disku obsahuje přehrávač samozřejmě pohyblivé části, které mohou při používaní např. při cvičení nebo při rychlém pohybu působit rušivě a vést k přeskakování v nahrávkách. Výrobce s tím počítá a vybavil přehrávač protinárazovým systémem. Přehrávaná píseň se ukládá do deseti MB mezipaměti DRAM. Do této paměti je píseň uložena z pevného disku a teprve z ní je přehrávána. V době přehrávání je pevný disk uveden do klidového stavu, aby se ušetřila baterie.

K přehrávači je dodáván síťový adaptér. Pokud je k němu přehrávač připojen, dobíjí se automaticky akumulátor. Plně nabitý akumulátor by měl vystačit na deset hodin nepřetržitého hraní. Přehrávač obsahuje také adaptér pro napájení v automobilu. Výrobce vybavuje standardně všechny přehrávače elegantní koženou taštičkou, která slouží jako ochrana před prachem a mechanickým poškozením.

PJB-100

Zvuk přehrávače je kvalitní. Výrobce Jukebox vybavil sluchátky renomované značky Koss. Personal Jukebox můžete propojit i se svým domácím stereo zařízením a využít jeho bohaté hudební zásoby k přehrávaní na kvalitních reproduktorech. Ekvalizér v přehrávači má pouze tři různá nastavení.

Software na doprovodném CD zahrnuje Jukebox Manager, který pomocí "drag and drop" umožňuje lehce vytvářet MP3 z CD a přesouvat je do přehrávače. Program umožňuje kódovat MP3 soubory přímo do přehrávače, aniž by se musely ukládat na pevný disk počítače.

Přehrávač se může zdát na první pohled velmi drahý, ale jeho cena je srovnatelná s cenou samotné paměťové karty Compact Flash s maximální kapacitou 224MB. Pokud vezmeme v úvahu mnohem větší kapacitu Jukeboxu proti srovnatelným konkurenčním přehrávačům, je cena odpovídající. Dokud nebudou na trhu paměťové karty srovnatelné velikosti a ceny, jsou přehrávače s pevným diskem jediným velkokapacitním řešením pro přenosné přehrávače. U evropského distributora, švýcarské firmy UHU Trading, si můžete přístroj objednat za 1293 švýcarských franků.

Výrobce: HanGo
Website: http://www.pjbox.com/
Cena: $799

Autor:


Nejčtenější

Nové iPhony Xs budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje Xs, zvětšená varianta pak Xs...

Ve dveřích se ohlédl a usmál. Na co nezapomene česká prokurátorka v Haagu

Anna Richterová v době, kdy pracovala pro tribunál v Den Haagu. Snímek je z...

Prokurátorka Anna Richterová je jedinou Češkou, která pracovala u mezinárodního tribunálu pro vyšetřování zločinů v...Kennedyho sestru Rosemary zničili ambiciozní rodiče lobotomií

Kennedyho sestru zničili ambiciozní rodiče lobotomií

13. září 1918 se narodila Rosemary Kennedyová, sestra prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Od dětství s ní byly...

Obří Ruslan přistál v Praze. Sledovali jste v přímém přenosu na Slow TV

Antonov AN-124 100 Ruslan přistává v 11.9. v Praze.

Z Pardubic do Prahy má přiletět jedno z největších letadel světa Antonov An-124 100 zvaný Ruslan. Stroj krátce po šesté...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Další z rubriky

Sluchátka Beyerdynamic opačně nenasadíte. Drobnost, která nadchne

Nývlt Václav: Beyerdynamic Lagoon ANC

Německý výrobce sluchátek a mikrofonů představil na veletrhu IFA 2018 novou firemní identitu. Nás více zaujala...

RHA představila nejmenší magnetoplanární sluchátka pro fajnšmekry

Nývlt Václav: RHA

Na berlínském výstavišti jsme si krátce poslechli očekávanou novinku britské společnosti RHA, nejmenší magnetoplanární...

Levný reproduktor z Ikea je výborný, tradiční konkurence má problém

Nývlt Václav: Ikea Eneby 30

Jedno kolečko, jedna dioda a žádný displej. Severský minimalismus vede i u netradiční novinky z produkce švédské...

Najdete na iDNES.cz