Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pine D'Music SM200C - MP3/CD přehrávač s podporou ID3 tagu

  0:15aktualizováno  0:15
MP3/CD přehrávač korejské firmy Pine patří mezi dlouho očekávané přístroje, ale stejně jako u Mambo-X výrobce více než rok opakovaně oddaloval zahájení jeho prodeje. Přehrává všechny druhy MP3 souborů a oproti většině ostatních MP3/CD přehrávačů nabízí podporu ID3 tagu.

Korejské hardwarové MP3 přehrávače Pine, které se vyznačují příznivou cenou, jsou dobře známy i českým fandům formátu MP3. Od stejného výrobce pochází i oblíbená kombinace MP3 a CD přehrávače D'Music SM200C. CD/MP3 přehrávač od Pine je podobný případ jako Mambo-X. Aspiroval na titul prvního MP3/CD přehrávače, ale výrobce více než rok opakovaně odsouval jeho prodej.

Přístroj přehrává (a automaticky rozeznává) normální zvuková CD stejně jako CD-ROM s MP3 soubory. Podporuje zapisovací disky CD-R i CD-RW. Přehrávač by neměl mít problémy se žádnými MP3 soubory. Pine přehrává MP3 soubory v rozmezí 32 - 320 kb/s a jeho dekodér podporuje i proměnný datový tok (VBR).

Kromě normálního přehrávání jsou k dispozici obvyklé módy opakovaného a náhodného přehrávání. Pro uživatele nespokojené s barvou reprodukovaného zvuku je k dispozici ekvalizér s pěti přednastavenými módy (Flat, Pop, Classic, Jazz a Ex-Bass). Tuto dnes samozřejmou součást digitálních přehrávačů však nelze použít pro zvuková CD.

Informace se zobrazují pomocí malého displeje LCD. Přehrávač nezobrazuje jména souborů, ale jejich pořadová čísla. Velmi potěšitelné však je, že Pine podporuje ID3 tag. V případě, že ho MP3 soubor obsahuje, zobrazí se informace z ID3 tagu. Při velkém počtu souborů, které se na CD vejdou, takový popis velmi ulehčuje orientaci. Menším nedostatkem je, že displej není osvětlen. Na přehrávači dále naleznete sluchátkový výstup a analogový zvukový výstup pro připojení do externího zesilovače. Přes kabel je možné přehrávač dálkově ovládat.

Přístroj je vybaven proti otřesům narušujícím přehrávání vyrovnávací pamětí (10 sekund pro zvukové CD a 3 sekundy pro MP3). Protinárazový systém je možné kvůli šetření baterií vypnout. Napájení obstarávají 4 články AA (alkalické nebo akumulátory). Alkalické články by měly vydržet pět hodin přehrávání, méně při přehrávání MP3 než u zvukových CD. Druhou možností je napájet přístroj přes síťový adaptér. Dobíječ akumulátorů je zabudován přímo v přehrávači.

Povrch přehrávače tvoří plastikový kryt o rozměrech 130 x 138 x 31 mm. Hmotnost přehrávače je 280 g bez baterií. Příslušenství sestává z lehkých sluchátek (špuntů), síťového adaptéru, akumulátorů, propojovacího audio kabelu a ochranného pouzdra. Navíc přehrávač doprovází CD se směsí MP3 souborů a CD se softwarem. Doprovodný software, který není u CD/MP3 přehrávačů zcela obvyklý, tvoří plná verze programu MusicMatch Jukebox.

Výrobek se měl původně dovážet do České republiky, ale narozdíl o přehrávačů Pine s pamětí flash RAM k tomu zřejmě nedojde a případní zákazníci zůstanou odkázáni na objednávku po internetu. Zájemci naleznou manuál k přehrávači ve formátu PDF na adrese www.pineusa.com/d'music/sm200cmanual.pdf. Výrobce na přehrávači stále pracuje a v první polovině příštího roku by se měla objevit inovovaná verze.

Výrobce: Pine
Website: www.pine-dmusic.com
Cena: $199.99

Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

Konec utrpení audiofilů. Miniaturní Google Home se už umí spárovat

Nový chytrý reproduktor Home Mini

Google Home Mini, nejmenší a nejlevnější chytrý asistent do domácnosti, disponuje pouze velmi základním reproduktorem....

Dlouhá výdrž, velmi dobrý zvuk, skvělý bezdrát. Cloud Flight potěšil

HyperX Cloud Flight. Sluchátka, mikrofon, USB dongle pro bezdrátové připojení k...

Vyzkoušeli jsme povedený bezdrátový headset s výbornou výdrží akumulátoru a naprosto bezproblémovým bezdrátovým...

„Zatím bez komentáře. Možná brzy.“ Koss chystá bezdrátová Porta Pro

Koss Porta Pro Wireless

Po čtyřiatřiceti letech výroby se sluchátka Koss Porta Pro dočkají poměrně nečekané inovace. Přijdou o kabel a k...

Najdete na iDNES.cz