Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pine D'Music SM200C - MP3/CD přehrávač s podporou ID3 tagu

  0:15aktualizováno  0:15
MP3/CD přehrávač korejské firmy Pine patří mezi dlouho očekávané přístroje, ale stejně jako u Mambo-X výrobce více než rok opakovaně oddaloval zahájení jeho prodeje. Přehrává všechny druhy MP3 souborů a oproti většině ostatních MP3/CD přehrávačů nabízí podporu ID3 tagu.

Korejské hardwarové MP3 přehrávače Pine, které se vyznačují příznivou cenou, jsou dobře známy i českým fandům formátu MP3. Od stejného výrobce pochází i oblíbená kombinace MP3 a CD přehrávače D'Music SM200C. CD/MP3 přehrávač od Pine je podobný případ jako Mambo-X. Aspiroval na titul prvního MP3/CD přehrávače, ale výrobce více než rok opakovaně odsouval jeho prodej.

Přístroj přehrává (a automaticky rozeznává) normální zvuková CD stejně jako CD-ROM s MP3 soubory. Podporuje zapisovací disky CD-R i CD-RW. Přehrávač by neměl mít problémy se žádnými MP3 soubory. Pine přehrává MP3 soubory v rozmezí 32 - 320 kb/s a jeho dekodér podporuje i proměnný datový tok (VBR).

Kromě normálního přehrávání jsou k dispozici obvyklé módy opakovaného a náhodného přehrávání. Pro uživatele nespokojené s barvou reprodukovaného zvuku je k dispozici ekvalizér s pěti přednastavenými módy (Flat, Pop, Classic, Jazz a Ex-Bass). Tuto dnes samozřejmou součást digitálních přehrávačů však nelze použít pro zvuková CD.

Informace se zobrazují pomocí malého displeje LCD. Přehrávač nezobrazuje jména souborů, ale jejich pořadová čísla. Velmi potěšitelné však je, že Pine podporuje ID3 tag. V případě, že ho MP3 soubor obsahuje, zobrazí se informace z ID3 tagu. Při velkém počtu souborů, které se na CD vejdou, takový popis velmi ulehčuje orientaci. Menším nedostatkem je, že displej není osvětlen. Na přehrávači dále naleznete sluchátkový výstup a analogový zvukový výstup pro připojení do externího zesilovače. Přes kabel je možné přehrávač dálkově ovládat.

Přístroj je vybaven proti otřesům narušujícím přehrávání vyrovnávací pamětí (10 sekund pro zvukové CD a 3 sekundy pro MP3). Protinárazový systém je možné kvůli šetření baterií vypnout. Napájení obstarávají 4 články AA (alkalické nebo akumulátory). Alkalické články by měly vydržet pět hodin přehrávání, méně při přehrávání MP3 než u zvukových CD. Druhou možností je napájet přístroj přes síťový adaptér. Dobíječ akumulátorů je zabudován přímo v přehrávači.

Povrch přehrávače tvoří plastikový kryt o rozměrech 130 x 138 x 31 mm. Hmotnost přehrávače je 280 g bez baterií. Příslušenství sestává z lehkých sluchátek (špuntů), síťového adaptéru, akumulátorů, propojovacího audio kabelu a ochranného pouzdra. Navíc přehrávač doprovází CD se směsí MP3 souborů a CD se softwarem. Doprovodný software, který není u CD/MP3 přehrávačů zcela obvyklý, tvoří plná verze programu MusicMatch Jukebox.

Výrobek se měl původně dovážet do České republiky, ale narozdíl o přehrávačů Pine s pamětí flash RAM k tomu zřejmě nedojde a případní zákazníci zůstanou odkázáni na objednávku po internetu. Zájemci naleznou manuál k přehrávači ve formátu PDF na adrese www.pineusa.com/d'music/sm200cmanual.pdf. Výrobce na přehrávači stále pracuje a v první polovině příštího roku by se měla objevit inovovaná verze.

Výrobce: Pine
Website: www.pine-dmusic.com
Cena: $199.99

Autor:


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

„Je to jen bonus!“ Slavný matematik největší záhadu vyřešil jinou záhadou

Heidelberg Laureate Forum 2018 - Michael Atiyah

Devadesátiletý matematik, sir Michael Atiyah, vystoupil před odbornou veřejností, aby představil své řešení tzv....Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Tentokrát vás vyděrači při masturbaci nenatočili, uklidňuje policie

účet trhlý

Do mnohých e-mailových schránek dorazila zpráva o napadení daného účtu a instalaci viru, který uživatele pomocí kamery...

Další z rubriky

Apple má nová sluchátka sladěná s iPhony a vylepšuje chytrý reproduktor

HomePod od Applu dostal vylepšení některých chytrých funkcí.

Ne všechny novinky, které se objevily na webu společnosti Apple, stihla firma představit na uvedení nových produktů v...

RHA představila nejmenší magnetoplanární sluchátka pro fajnšmekry

Nývlt Václav: RHA

Na berlínském výstavišti jsme si krátce poslechli očekávanou novinku britské společnosti RHA, nejmenší magnetoplanární...

Logitech kupuje slavného výrobce mikrofonů Blue. Značku zachová

Výrobce mikrofonů Blue se stane součástí společnosti Logitech.

Mikrofony Blue jsou velmi oblíbené zejména mezi youtubery a tvůrci obsahu pro sociální sítě. Celou firmu včetně...

Najdete na iDNES.cz