Playboy ukáže dívku měsíce ve 3D. Přibalí i dvoubarevné brýle

  0:02aktualizováno  0:02
Papírový pánský magazín Playboy se rozhodl využít současnou vlnu zájmu o trojrozměrné zobrazení. V červnovém čísle amerického vydání ukáže dívku měsíce prostřednictvím anaglyfického zobrazení ve 3D.

Červnovou playmate ukáže Playboy ve formátu 3D | foto: AP

Ohodnotit, zda má kráska z titulní stránky Playboye dostatečně bujné tvary, budou moci lépe než kdykoli předtím čtenáři červnového vydání vyhlášeného magazínu pro pány. Snímky červnové playmate pořídil fotograf speciálním 3D fotoaparátem. Lidé s magazínem, který bude na stáncích od pátku, dostanou i speciální brýle, informovala agentura AP.

"Pokud si čtenáři zatím jen představovali, jak by je kráska z prostřední dvojstrany časopisu mohla oblažit svými proporcemi, pak nejnovější číslo je posouvá o kus dál," komentovala agentura krok časopisu.

Fotografie nasnímané ve formátu 3D prohlížené brýlemi s červeno-modrými "skly" pomáhají vyvolat dojem prostorového zobrazení. Předměty a osoby z nich zdánlivě vystupují do popředí.

Tento asi nejstarší systém vytvoření 3D obrazu nazývaný anaglyfický, však má své mouchy. Nejčastěji je zmiňován problém s zkresleným podáním barev. Více technologiích 3D zobrazení se dočtete v tomto článku.

"Hračka, díky níž děti uskakují před filmovými draky a zelenými mimozemšťany, ukazuje teď dospělým své možnosti," píše AP.

Zakladatel Playboye Hugh Hefner si podle agentury prostě položil otázku, co by čtenář v trojrozměrném formátu nejraději viděl - a odpověď byla nasnadě: nejspíš nahou ženskou. Sám Hefner přitom žádným velkým nadšencem 3D zobrazení není. "Do kina chodím na normální 2D filmy a úplně mi to stačí," řekl v telefonickém rozhovoru.

Velký zájem o formát 3D nedávno rozpoutal americký sci-fi film Avatar, který režisér James Cameron natočil právě trojrozměrnou technologií. Film se po překonání rekordu ve světových tržbách stal také nejvýdělečnějším snímkem ve Spojených státech.

Vydavatelé Playboye očekávají, že pokus s 3D zobrazením zvýší náklad časopisu, který se z 3,5 milionu v roce 2006 snížil na nynějších 1,5 milionu. Podle šéfa redakce Jimmyho Jellineka by mohla dvojstrana s trojrozměrnou krasavicí Hope Dworaczykovou lidem vnuknout myšlenku, že internet je sice pěkná věc, ale držet v rukou papírový časopis taky není špatné. "Lidé chtějí věci, co trvají a mají nějaký smysl," soudí Jellinek.

S jeho názorem nakonec souhlasil i Hefner. "Tenhle obrázek je další příkladem toho, jak jsou knihy a časopisy oproti internetovému zobrazení jiné. Jak říkával můj táta, můžete je držet vlastníma rukama, a třeba si je schovat do matrace."

Autoři: ,

Nejčtenější

Tom Cruise: Vypněte funkci vylepšení pohybu na svých televizorech

DO KINA: Tom Cruise a Úžasňákovi budou znovu zachraňovat svět

Tom Cruise na svém twitterovém účtu nabádá filmové fanoušky k vypnutí funkcí pro vylepšení vykreslení pohybu při...

Vývoj evropské superstíhačky je na spadnutí. Není to příliš brzy?

Model letounu NGF na listopadové výstavě Euronaval v Paříži

Francouzská ministryně obrany Florence Parlyová na svém twitterovém účtu 20. listopadu oznámila dosažení shody s...

Exekutoři varují před vakce.net. I bez objednávky hrozí exekucí

Exekuce

I nedokončený nákup na e-shopu s velice levným zbožím může vést k soudní exekuci. Naštěstí jen smyšlené, jak se...

Raketa Falcon 9 neúspěšně přistála do moře, náklad ale letí dál k ISS

Nepovedené přistání Falcon 9

Porucha hydraulického čerpadla znemožnila přistání nosného stupně rakety Falcon 9. Přistál, či spíše spadl, do moře...

Žádná speciální jednotka se bez něj neobejde. Zkusili jsme noční vidění

Zkouška noktovizoru LPNVG (Low Profile Night Vision Goggle) s označením...

Neobešlo by se bez nich ani dopadení Bin Ládina. Brýle pro noční vidění používají speciální jednotky po celém světě....

Další z rubriky

Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

DBS

Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

USA jsou závislé na kluzácích z Evropy. Piloti se učili na blanících

Cvičný kluzák TG-10B Merlin (L-23 Super Blaník) sloužil v USAFA (United States...

Bezmotorová létající legenda Blaník včetně odvozených typů odešla v relativně velkých počtech za americkými zákazníky....

Z bombardéru udělali letoun pro cestující a ti museli lézt po žebříku

Historie první československé letecké továrny Letov se začala psát 9. prosince...

Historie první československé letecké továrny Letov se začala psát 9. prosince 1918. Vznikla zde řada zajímavých typů...

Najdete na iDNES.cz