Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


PMA: Neuvěřitelných jedenáct novinek společnosti Samsung (díl I.)

aktualizováno 
Pokud by existovalo dvanáct pohádkových měsíčků, společnost Samsung by až na jednoho měla pro každého z nich digitální fotoaparát. Všechny novinky náleží do řady kompaktních fotopřístrojů a některé potěší příznivce miniaturních modelů.
Digitální fotoaparáty Digimax společnosti Samsung jsou určeny pro každodenní použití. Jejich kompaktní design je dovoluje brát všude s sebou a množství funkcí u některých modelů udělá radost i pokročilejším fotoamatérům.

Většina z dvanácti nových modelů vychází z odsvědčeného designu starších přístrojů. První tři novinky Digimax 401, 301 a 202 se od sebe liší v podstatě jen rozlišením snímacího CCD čipu a velikostí digitálního zoomu. První model nabízí 4Mpix snímač a 4x digitální zoom. Další aparáty jsou vybaveny CCD s rozlišením 3,14, respektive 2 milióny snímacích bodů a troj-, případně dvojnásobným digitálním zoomem. K vyvážení bílé slouží vedle automatického režimu dalších pět přednastavení pro různá osvětlení. K dispozici je také možnost manuálního nastavení.

Digitální fotoaparát Samsung Digimax 202

Digitální fotoaparát Samsung Digimax 301 

Digitální fotoaparát Samsung Digimax 401 

Videosekvence v rozlišení 320 x 240 pixelů jsou snímány se zvukem rychlostí 20 snímků za sekundu (fps). Integrovaný blesk podporuje synchronizaci s pomalou závěrkou. Rozměry těchto modelů jsou 98 x 51 x 38 mm. Cena nových digitálních fotoaparátů se pohybuje kolem 180 (Digimax 401), 130 (Digimax 301) a 100 (Digimax 202) americkými dolary (cca 4500, 3500 a 2 600 Kč).

Digitální fotoaparát Samsung Digimax 370 

Další dva modely nesou označení Digimax 370 a 430 a nabízejí již mnohem větší výbavu. U digitálního fotoaparátu s označením 430 je k dispozici snímací CCD čip s rozlišením 4 milióny pixelů, Digimax 370 obsahuje CCD s 3Mpix. Oba modely pak využívají optiku s 3násobným zoomem. Ohnisková vzdálenost odpovídá f = 5,8 - 17,4 mm (ekviv. 38 - 114 mm u 35mm přístroje). V režimu makro lze pořizovat snímky objektů, které jsou vzdáleny od objektivu nejméně 5 centimetrů. Rychlost závěrky má rozsah 16 - 1/2000 sekundy. Uživatel může využít deset scénických režimů, jako je snímání v noci nebo na pláži či na sněhu.

Digitální fotoaparát Samsung Digimax 430 

Náhledový LCD displej má úhlopříčku 1,5 palce. Videosekvence se zvukem a rozlišením 320 x 240 pixelů mají rychlost 30 fps. Pořízené záběry lze uložit do 32MB interní paměti, případně na paměťové flash karty typu MultiMedia Card (MMC), Secure Digital (SD) nebo Memory Stick Duo (MSD). Cena digitálního fotoaparátu Digimax 430 je 230 USD ( cca 6 000 korun) a u Digimaxu 370 činí 200 USD (cca 5 500 korun).

Další model Digimax 530 je vybaven pětimegapixelovým CCD snímačem a objektivem s trojnásobným přiblížením. Optika pracuje s ohniskovou vzdáleností f = 7,7 - 23,1 mm. Citlivost přístroje odpovídá ISO 100 - 400.

Digitální fotoaparát Samsung Digimax 530 

Náhledový LCD displej má úhlopříčku 1,5 palce. Interní paměť má kapacitu 32 MB a využít lze dále MMC a SD paměťové karty. Cena tohoto modelu je stanovena na 280 USD (cca 7 500 Kč).

Digitální fotoaparát Samsung Digimax 250 

Digimax 250 je posledním modelem, který si dnes představíme. Tento fotopřístroj pracuje s CCD snímačem s rozlišením 2,1Mpix. Optika využívá dvojnásobný optický zoom s ohniskovou vzdáleností f = 5 - 10 mm. Přístroj dokáže zaznamenat videosekvence ve formátu MPEG 4 v rozlišení 320 x 240 pixelů s rychlostí 15 fps. Tento přístroj bude k dispozici za 140 USD (cca 3 500 Kč).

Dalších čtyři nové modely společnosti Samsung vám představíme zítra.
Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Jsou nejlevnější a dobře poslouží. Vyberte si ten nejlepší foťák

I tou nejlevnější zrcadlovkou se dají pořídit skvělé fotografie.

Vybrali jsme šest nejlevnějších a podle nás nejlepších fotoaparátů z kategorie zrcadlovek a bezzrcadlovek. Dozvíte, u...

Foťák, ze kterého se babičky zblázní. Spoušť stiskne umělá inteligence

Chytrý fotoaparát Google Clips

Nový fotoaparát od společnosti Google se obejde bez fotografa. Stačí jej umístit do místa, kde se něco děje - například...

Pět vychytávek, které se vám budou k foťáku hodit

Stativ se vám může hodit nejen pro focení v noci.

Nezlepší vaše fotografie, ale v mnohém vám ulehčí život a často i zachrání techniku před poškozením. Vybrali jsme...

Najdete na iDNES.cz