Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


PMA: Neuvěřitelných jedenáct novinek společnosti Samsung (díl II.)

aktualizováno 
Miniaturní model UCA-401 společnosti Samsung si co do velikosti nezadá s tabatěrkou. Další digitální fotoaparát nabízí výklopný displej. I zbylé modely nepatří mezi ty, které by svými rozměry uživatele omezovaly.
Včera jsme si představili prvních sedm novinek společnosti Samsung. Další čtyři nové digitální fotoaparáty také nabízejí kompaktní design a množství zajímavých funkcí.

Nejtenčí aparát společnosti Samsung je Digimax U-CA 401. Je tenký a lehký, takže nepřekáží snad v žádné situaci. Tento digitální fotoaparát je vybaven snímacím CCD čipem s rozlišením čtyři milióny pixelů. Systém má fixní ohnisko a tedy nemá k dispozici optický zoom. Rychlost závěrky začíná na 1/2000 sekundy. Citlivost aparátu se pohybuje mezi 100 a 400 ISO. Úpravy expozice lze provádět v rozsahu ±2 EV po 0,5 EV krocích.

Digitální fotoaparát Samsung Digimax UCA-401

Náhledový LCD displej disponuje úhlopříčkou 1,5 palce. Přístroj zaznamenává videosekvence v rozlišení až 320 x 240 pixelů rychlostí 30 snímků za sekundu (fps). Integrovaná paměť má kapacitu 32 MB a k jejímu rozšíření lze využít paměťových karet Memory Stick Duo. Komunikace je možná prostřednictvím USB 1.1 portu. Rozměry novinky jsou 97 x 60 x 15 mm. Cena Digimaxu U-CA 401 je stanovena na 300 USD (cca 8 000 korun).

Další modely náleží do řady Digimax V. Digimax V50 a Digimax V40 a Digimax V5 vycházejí z v minulém roce uvedených aparátů V3 a V4.

Digimax V50 nabízí 5,3megapixelový CCD snímací čip a trojnásobný optický zoom. Optika značky Schneider-KREUZNACH pracuje s ohniskem f = 7,7 - 23,1 mm (odpovídá 38 - 113 mm u 35mm přístrojů). Světelnost objektivu je F2,8 - F4,9. Makrorežim pracuje s objekty ve vzdálenosti nejméně 4 centimetry od objektivu. Rychlost závěrky je 16 - 1/2000 sekundy. Uživatel má na výběr z deseti scénických režimů, kde nechybí nastavení pro pláž, úsvit či západ nebo ohňostroje.

Digitální fotoaparát Samsung Digimax V50

Záznam videosekvencí probíhá ve formátu MPEG-4 v rozlišení 640 x 480 pixelů s rychlostí 30 fps. Náhledový výklopný LCD displej využívá úhlopříčku 2 palce. Uložit snímky je možno na karty MultiMedia Card (MMC), Secure Digital (SD) či Memory Stick DUO. Ke komunikaci slouží rozhraní USB 2.0. Podpora technologie Pictbridge umožní tisknout z aparátu přímo na tiskárnu bez mezičlánku v podobě PC. Cena Digimaxu V50 je 380 USD (cca 10 000 Kč).

Digitální fotoaparát Samsung Digimax V40

Digitální fotoaparát Digimax V40 se od V50 liší rozlišením snímače, které v tomto případě činí 4 Mpix. Další rozdíl je ve vlastnostech optiky přístroje. Ohnisková vzdálenost je f = 5,8 - 17,4 mm (odpovídá 38 - 114 mm u 35mm přístrojů). Orientační cena je 330 USD (cca 8 500 Kč).

Digitální fotoaparát Samsung Digimax V5

Digitální fotoaparát Samsung Digimax V5

Přímý nástupce V3 a V4 je však model V5, který je vybaven 5Mpix čipem. Jeho vlastnosti jsou podobné Digimaxu V50, ale nemá takovou výbavu, jako je například výklopný displej. Proto jeho cena činí 350 USD (cca 9 000 Kč).
Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Šest jednoduchých rad, jak se okamžitě zlepšit ve focení už před Vánocemi

Snímek vánoc bez blesku

Některé fotografie se nám líbí a při pohledu na jiné často nevidíme, čím to je, že to zkrátka není ono. Připravili jsme...

Kosmonauti ji nosili na hlavě. Teď si 360° kameru Vuze může koupit každý

360stupňová 3D kamera Vuze

Akční VR kamera Vuze je jednou z nemnoha, která umí natáčet 360° videa ve 3D a s výsledným rozlišením 4K pro každé oko....

Nikdo si nevšimne, že ho fotíte. Panasonic uvedl Lumix na pouliční fotku

Panasonic GX9

Můžete se dívat jakoby do země a přitom fotit svět před sebou. Panasonic na Mallorce představil systémový fotoaparát...

Najdete na iDNES.cz