Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pocket Digital Audio - nejmenší MP3 přehrávač na světě

  0:20aktualizováno  0:20
Výrobci se začínají předhánět, kdo nabídne nejmenší hardwarový MP3 přehrávač. Označením nejmenší MP3 přehrávač na světě se nyní honosí Pocket Digital Audio od firmy Dynamic Naked Audio a jak sami uvidíte, jedná se doopravdy o unikátní kousek.

Jedna z největších výhod přenosných MP3 přehrávačů proti přenosným přehrávačům používajícím jiná média spočívá v jejich velikosti. Ostatní přehrávače se nemohou zmenšit více než dovolují jejich kazety či disky. Již první modely MP3 přehrávačů používaly pro uložení zvukových dat polovodičové paměti Flash RAM a jejich velikost dosáhla kapesních rozměrů. Všechny MP3 přehrávače, pokud nepoužívají jiná média jako pevný disk a datové CD, se vejdou do dlaně. I tak zbývá ještě prostor k další miniaturizaci. Výrobci se často snaží odlišit vnějšími znaky výrobku a vedle barvy a různých tvarů, na něž se v poslední době výrobci zaměřili, vyzdvihávají i velikost svých přehrávačů.

Označením nejmenší MP3 přehrávač na světě se honosí Pocket Digital Audio (PDA) od firmy Dynamic Naked Audio (DNA). Rozměry přehrávače jsou opravdu miniaturní (46 x 53 x 16 mm). PDA se prodává buď samostatně nebo s dalším vybavením v tzv. "All in one" balení. All in one sestává ze samotného přehrávače, 16 MB karty (MMC), čtečky/zapisovačky MMC a kabelu na připojení k počítači. Všechny součásti můžete přikoupit samostatně.

Pocket Digital Audio

PDA nemá zabudovanou žádnou paměť RAM. Místo toho je vybaven dvěma rozšiřujícími sloty pro MMC (Multi Media Card), se kterými teprve můžete využít jeho potenciál. Velikost karty odpovídá velikost poštovní známky. V současnosti jsou k dispozici pouze karty s kapacitou 16 MB. Do dvou slotů tedy "nacpete" maximálně 32 MB zvukových dat, což ve formátu MP3 v dostatečné kvalitě (blížící se CD) odpovídá asi půlhodině záznamu. Karty velikosti 32 MB by měly být brzy k dostání a se dvěma kartami této kapacity by přehrávač dosáhl rozumné kapacity - více než hodiny hudebních dat.

Pocket Digital Audio

I ukládaní MP3 skladeb je kvůli úspoře místa a použití MMC řešeno netradičně. Data se do paměťových karet nezapisují v přehrávači, ale ve zvláštní MMC čtečce a zapisovačce, která se připojuje k počítači přes paralelní port. MMC zapisovačka se napájí 9V baterií nebo síťovým adaptérem. Paralelní port je průchozí, aby bylo možno připojit k počítači další zařízení, např. tiskárnu. Přepis zvukových souborů z počítače na paměťové karty je dosti pomalý. Hodnota udávaná výrobcem je přenosová rychlost 5 MB za minutu. Na doprovodném CD kromě programu na zápis a formátování paměťových karet najdete přehrávače Real Player G2 a Real Jukebox.

Pocket Digital Audio

Další věcí, jíž se výrobek odlišuje od většiny přehrávačů ostatních firem, je nutnost doplnit přehrávač vlastními sluchátky. Žádná prodejní sada není sluchátky vybavena. Zvuk přehrávače je kvalitní, ale slabý. PDA obsahuje ekvalizér se třemi zabudovanými nastaveními (Rock, Pops, Jazz). Značným omezením je, že přehrávač není vybaven ani LCD displayem ani pouhým indikátorem LED, který by svítil při zapnutí přístroje. PDA je napájen jednou baterií AAA, která by měla vydržet 4 hodiny přehrávání.

Základní technické parametry:

  • Hmotnost: 30 g
  • Rozměry: 46 x 53 x 16 mm
  • Sloty: 2 MMC sloty
  • Poměr signál šum 85 dB
  • Zkreslení 0.01 - 0.1%
  • Frekvenční rozsah 20 Hz - 20 kHz
  • Napájení: 1 baterie AAA
  • Ekvalizér - 3 nastavení (Rock, Pops, Jazz)
  • Délka hraní na 1 baterii: 4 hodiny

Detailní recenzi tohoto přehrávače v angličtině najdete na serveru Music4free.

Výrobce: Pocket Digital Audio
Website: http://www3.dynamicnakedaudio.com
Cena: All in one Package $169.99, samotný přehrávač $69.99

Autor:


Nejčtenější

Nové iPhony Xs budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje Xs, zvětšená varianta pak Xs...

Ve dveřích se ohlédl a usmál. Na co nezapomene česká prokurátorka v Haagu

Anna Richterová v době, kdy pracovala pro tribunál v Den Haagu. Snímek je z...

Prokurátorka Anna Richterová je jedinou Češkou, která pracovala u mezinárodního tribunálu pro vyšetřování zločinů v...Kennedyho sestru Rosemary zničili ambiciozní rodiče lobotomií

Kennedyho sestru zničili ambiciozní rodiče lobotomií

13. září 1918 se narodila Rosemary Kennedyová, sestra prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Od dětství s ní byly...

Obří Ruslan přistál v Praze. Sledovali jste v přímém přenosu na Slow TV

Antonov AN-124 100 Ruslan přistává v 11.9. v Praze.

Z Pardubic do Prahy má přiletět jedno z největších letadel světa Antonov An-124 100 zvaný Ruslan. Stroj krátce po šesté...

Díru do ISS mohli navrtat Američané, tvrdila ruská média

Mezinárodní kosmická stanice ISS.

Američtí astronauti jsou podle ruské agentury Roskosmos nejpravděpodobnějšími viníky incidentu na ISS, při němž na...

Další z rubriky

Logitech kupuje slavného výrobce mikrofonů Blue. Značku zachová

Výrobce mikrofonů Blue se stane součástí společnosti Logitech.

Mikrofony Blue jsou velmi oblíbené zejména mezi youtubery a tvůrci obsahu pro sociální sítě. Celou firmu včetně...

Řady zcela bezdrátových sluchátek rozšířila i novinka Sennheiser

Sennheiser Momentum True Wireless

Řadu intraaurálních sluchátek Momentum rozšířil na premiéře na veletrhu IFA nový model True Wireless. Jak název...

Sluchátka Beyerdynamic opačně nenasadíte. Drobnost, která nadchne

Nývlt Václav: Beyerdynamic Lagoon ANC

Německý výrobce sluchátek a mikrofonů představil na veletrhu IFA 2018 novou firemní identitu. Nás více zaujala...

Najdete na iDNES.cz