Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Podívejte se, co vám možná chybí ve Windows Vista

aktualizováno 
Nainstalujete si balíček kodeků do Windows Vista. Chcete prodloužit chod notebooku se systémem Vista na baterie? Víte, kolik jste již stáhli za dnešní den dat? Nelíbil by se vám český generátor webových prezentací z vašich fotografií?

Tipy Vista | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Vista Codec Package 4.4 – freeware
S příchodem Windows Vista vyvstala i otázka, kde vzít všechny ty audio a video kodeky nutné pro přehrávání multimediálních souborů. Abyste mohli sledovat oblíbený film na vašem počítači s tímto operačním systémem, musíte ho mít vybavený kodeky.

Obsáhlý soubor nejpoužívanějších audio a video kodeků, který je určen nejen pro Windows Vista, se jmenuje Vista Codec Package. Instalační balík navíc obsahuje mnoho dalšího nastavení, ale neobsahuje žádný přehrávač. Soubory tak musíte přehrávat v nějakém externím přehrávači (WMV, Winamp atd.). S tímto balíkem budete moci přehrávat jakýkoliv multimediální obsah na DVD (včetně filmů na DVD-Video) a Real a QuickTime formáty. Balíček je dostupný jak pro 32bitové, tak i 64bitové verze Windows.

 • Stahujte na této adrese (23,3 MB).

  Vista Codec Package

  Vista Battery Saver 1.0 – freeware
  Provozujete-li nový operační systém Windows Vista na přenosném počítači, tedy notebooku, mohla by se vám hodit tato utilitka. Vista Battery Saver totiž slibuje ušetřit až 70 % spotřeby vaší baterie.

  A jak toho chce docílit? Jednoduše. Vypne všechny nepotřebné grafické funkce. V praxi tak jde například o grafické rozhraní Windows Aero a další sice hezké, ale energeticky náročné funkce. Nástroj běží v systémové oblasti hlavního panelu a z operační paměti si ukousne pouze 5,5 MB, a přitom vůbec nezatěžuje procesor PC. Aktivovat ho můžete buď ručně, či nastavit automatické spouštění - a k tomu může dojít po odpojení notebooku od napájení (čímž přejde chod na baterie) či při poklesu kapacity baterie pod nastavenou hranici.

 • Stahujte na této adrese (901 KB).
  Vista Battery Saver


  ShaPlus Bandwidth Meter 1.1 – freeware

  Další poměrně jednoduchý nástroj, který je však užitečný. Chcete-li hlídat, kolik stáhnete dat při aktuálním přihlášení za den či měsíc, není nic jednoduššího, než si nainstalovat tento měřič. Jedním takovým novým programem je ShaPlus Bandwidth Meter. Měří nejen objem přenesených dat za každý den, ale dokáže podat informaci, kolik jste jich stáhli za dobu vaší aktivity při každém zalogování do systému. Po instalaci se usadí do systémové oblasti hlavní lišty a poklikem ji aktivujete. Kliknete-li na ni pravým tlačítkem myši, zobrazí se kontextové menu, kde můžete nastavit průhlednost monitorovacího okna, zobrazování stažených dat buď v MB, nebo KB, případně nastavit, zda se mají v IE zobrazovat obrázky a flash animace. V nastavení máte dokonce možnost vyřadit počítání dat v určitou dobu (nastavte od - do).

 • Stahujte na této adrese (89 KB).
  ShaPlus Bandwidth Meter


  GalerieFX 2.0 – freeware

  Programů k tvorbě webových prezentací obrázky či fotografiemi existuje velké množství. Těch od českých autorů již tolik není. GalerieFX je však jedním z nich. Umožňuje navíc vytvářet i prezentace pro CD a DVD disky či vytvořit si vlastní www šablonu pomocí návodu na stránkách produktu.

  Po instalaci a spuštění se zobrazí hlavní a jediné okno, ve kterém je možné přepínat šesti záložkami. Hned v té první zvolíte zdrojová data (kde se nacházejí obrázky), kam se má projekt uložit a jaký typ galerie žádáte. Vynikající funkcí je možnost využít stažení fotografií přímo z digitálního fotoaparátu. Stačí ho pouze připojit. Ve druhé záložce si fotografie můžete ještě prohlédnout, otočit je a případně k nim přiřadit popisku. V další potom již stačí vybrat šablonu, nastavit její parametry a tlačítkem Vytvořit odstartujete tvorbu galerie. Program podporuje HTML/PHP/FLASH šablony. Šablony jsou optimalizovány ve standardech w3c. Program obsahuje FTP klienta, nástroj pro vypalování, generátor CSS stylů a automatické aktualizace.

 • Stahujte na této adrese (8,2 MB).
  GalerieFX • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

  Šikovné programy odhalí, kam se ztrácejí vaše peníze

  Ilustrace - domácí finance

  Okamžitý přehled o stavu osobních a rodinných financí podají aplikace, a tak budete vždy vědět, co se děje s vašimi...

  Software zdarma: virtuální prohlídka Země i sluneční soustavy

  Nasa`s Eyes

  Úchvatný virtuální let s možností prozkoumat dostupná data o naší sluneční soustavě nabízí aplikace Nasa`s Eyes....

  Najdete na iDNES.cz