Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Podívejte se na nejlepší slovenské pokusy o YouTube

aktualizováno 
Slovensko má čtvrtý nejzajímavější Web 2.0 službu mimo Spojené státy americké. Co vše umí a jak je na tom konkurence v této zemi? Představujeme nejpopulárnější slovenské systémy pro sdílení videa.

Digitální televize

Není to tak dlouho, co prestižní magazín Business 2.0 patřící do portfolia vydavatelství Time, zveřejnil seznam 31 vybraných Web 2.0 služeb, které se nacházejí mimo Spojené státy americké.

Myubo jako konkurence pro český Stream.cz či nejpopulárnější video službu YouTube?

V srpnovém vydání čísla se na čtvrté místo propracoval slovenský projekt Myubo. Tato služba se řadí mezi tzv. video služby. Světově nejznámější a nepopulárnější je YouTube a u nás například Stream.cz, Tatu.cz, N-Joy.cz, Ulož.cz atd. Myubo však na Slovensku není jedinou službou, která uživatelům nabízí nahrávat a sdílet videa. Pojďme se na tři nejznámější z nich nyní podívat.

Myubo.sk – www.myubo.sk
Za touto službou stojí společnost Tom Horn Enterprise, člen skupiny Meracrest. Jde o česko-slovenskou společnost, která se specializuje na vývoj marketingových aplikací pro mobilní telefony. Vývojové centrum má v Bratislavě a pobočku v Praze. Koncem ledna spustila nový portál Myubo.

Myubo.sk

Jde o univerzální systém pro sdílení uživatelského obsahu, který umožňuje nahrávání, prohlížení a sdílení živého videa vysílaného prostřednictvím mobilní sítě, internetu a IP sítě. Myubo je k dispozici ve slovenské, české, anglické a německé jazykové verzi. Primárně je však určen pro české a slovenské uživatele, kteří nechtějí, aby se jejich výtvor nebo dílo ztratilo ve spleti videí na YouTube. Tvůrci projektu již od začátku věřili ve vytvoření silné komunity fanoušků, kteří budou sdílet své vlastní videoklipy a později i zvukové nahrávky v internetovém a mobilním prostoru. V současné době má portál přes 2 tisíce registrovaných členů a shromažďuje více jak 3 tisíce videí. Navštěvuje ho přes 300 tisíc unikátních návštěvníků měsíčně. Filozofií je, aby si autor mohl své portfolio vlastních videí nosit vždy s sebou – bylo mu kdykoliv dostupné na jeho mobilním telefonu. Kromě obsahu vytvořeného uživateli nabízí Myubo i živé vysílání několika volně dostupných internetových televizí prostřednictvím služeb web TV a mobilní TV. Anebo naopak, své video bude moci vložit na internet skrze svůj mobilní telefon, bez nutnosti sedět za monitorem počítače připojeného na internet.

I nadále se však pracuje na zdokonalení služby a jeho manažeři počítají s tím, že do budoucna bude nabízet nové vybrané služby jako on-line půjčovnu filmů a hudby, virtuální video hernu a interaktivní TV.

Kukaj.sk – www.kukaj.sk
Za tímto projektem stojí společnost Luceon, která má sídlo v Liptovském Mikuláši. I přestože je projekt stále ve stádiu alfa, tak již nyní stránku navštěvuje kolem 13 až 17 tisíc unikátních návštěvníků měsíčně.

Kukaj.sk

Sama Kukaj se považuje za internetovou digitální komunitu pro nadšence amatérské filmové a ideografické tvorby. Jejich členům poskytují kompletní služby v oblasti ukládání a přehrávání video záznamů, pravidelných a nepravidelných video publikací. Díky tomu tak zde mají uživatelé možnost spojit se s jinými nadšenci a vyměňovat si zkušenosti a navazovat další kontakty potřebné pro výrobu amatérských filmů. Navíc členům umožňuje vytvářet vlastní video blogy, které je poté možné vložit na jakoukoliv internetovou stránku – podobně jak to jde např. u YouTube videa. Videa si lze nejen prohlížet, ale dozvíte se o nich i další informace – kým a kdy byly přidány, počet hlasů od návštěvníků, jejich délku a počet zobrazení. Nechybí ani možnost je okomentovat.

Kukaj je o každém z nás a o naší tvorbě. My vytváříme a my se prezentujeme jejich návštěvníkům. Vytvořit si totiž můžete svoji vlastní internetovou TV. Zkuste možnost prezentovat se na této zdarma dostupné službě.

Čeknito.sk - www.ceknito.sk
Za tímto projektem stojí stejnojmenná společnost Čeknito, která má však sídlo v ČR. Vznikla koncem listopadu 2006 za účelem prezentovat uživatelské výtvory na internetu. Prezentovat lze zručnost, nápady, návody, tutoriály a další věci, na které se lze dívat. Čeknito je dostupná i v českém jazyce na adrese www.ceknito.cz.

Čeknito.sk

Čeknito si klade za cíl vytvořit komunitu fanoušků, kteří budou sdílet své vlastní videoklipy, zvukové nahrávky v internetovém či mobilním prostoru. Řada z nás tak má možnost se zviditelnit a ukázat neomezenému množství lidí svůj talent či nápad. Podělit se tak lze o veselé situace, které se vám podařily zachytit kamerou. Příležitost je to i pro lidi ze showbussinesu. Například začínající kapely si sem mohou umístit svoje klipy a sledovat, zda se uživatelům líbí a jak je hodnotí. Videa lze nahrávat na pokračování a tím také máte možnost prostřednictvím komentářů od nich získat nápady na nové kousky. Na Čeknito.sk každý měsíc zavítá kolem 200 tisíc unikátních uživatelů.

V dubnu tohoto roku do jejího provozovatele vstoupila společnost Centralway Holding. Ta chce vytvořit nejnavštěvovanější česko-slovenský a později středoevropský prostor pro sdílení a prohlížení video nahrávek.




Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...



PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Slavný archeolog objevil „první město“. A podváděl i ze záhrobí

James Mellaart (s cigaretou) v Çatal Hüyük v 60. letech

Pohled do pozůstalosti zpětně usvědčil autora jednoho z největších archeologických objevů 20. století ze systematického...

Další z rubriky

Umělá inteligence Googlu slouží v armádě a ne všem se to líbí

Bezpilotní letoun RQ-4 Global Hawk

Umělou inteligenci společnosti Google využívá americká armáda v rámci jednoho projektu u bezpilotních letadel.

Americký stát chce zpoplatnit porno

ilustrační snímek

Rhode Island plánuje zavést poplatek za to, že uživatel bude moci přistupovat na stránky s obsahem pro dospělé.

Ruská obdoba WhatsAppu musí podle soudu spolupracovat s tajnou službou FSB

Messenger Telegram

Ruský nejvyšší soud v úterý rozhodl, že komunikační síť Telegram, která je obdobou oblíbené aplikace WhatsApp, musí...

Najdete na iDNES.cz