Podívejte se na pera, která přežila bombardování a stojí víc než dům

aktualizováno 
Pero dražší než luxusní dům, vykládané diamanty a zlatem, pero potažené látkou z koňských žíní, vykládané nejmenšími dřevěnými parketami na světě, nebo plátky z mamutího klu. Podívejte se na luxusní psací potřeby, mezi kterými je i roller Baracka Obamy.

Na konci druhé světové války se město Pforzheim stalo cílem leteckého náletu. Za 22 minut zemřelo téměř 18 000 lidí. Historicky to bylo třetí nejtěžší bombardování německého města po náletu na Hamburk a Drážďany. Počet obětí byl však vzhledem k celkovému počtu obyvatel největší.

Plnící pero s pumpičkovým systémem. Kombinace stříbra a smaltu. Vyrobeno 1960.

Plnící pero s pumpičkovým systémem. Kombinace stříbra a smaltu. Vyrobeno 1960

Stříbrná tužka firmy Waldmann s otočným mechanismem

Stříbrná tužka firmy Waldmann s otočným mechanismem

Tužka firmy Waldmann s věnováním.

Tužka firmy Waldmann s věnováním

Popelem lehla také továrna a archivy značky Waldmann, která tehdy vyráběla pera a tužky pro spřátelené značky USUS a Rotring. Veškeré sbírky vzácných per zničil požár. Dochovalo se pouze několik kousků, které měl majitel továrny uschovány v sejfu ve svém domě. Podle jednatele společnosti Penshop, Michala Vacíka, mohli některé z těchto psacích potřeb spatřit v Česku sběratelé vůbec poprvé. 

Držet v ruce pero, které stojí víc než velký rodinný dům se zahradou u Prahy a rodinné auto dohromady, je zvláštní pocit. Není divu, že se tato pera dobře prodávají v Rusku. Bílé zlato, žluté zlato, diamanty, rubíny, červená pryskyřice, křišťálový kalamář.

Tužka značky Cross ve stříbrném pouzdře vyráběná v letech 1846 až 1890.
Dne 20. ledna 2009 podepsal prezident USA Barack Obama inaugurační dokument

VLEVO: Tužka značky Cross ve stříbrném pouzdře, vyráběná v letech 1846 až 1890. VPRAVO: Dne 20. ledna 2009 podepsal prezident USA Barack Obama inaugurační dokument modelem Cross Townsend Black RT. Značku A. T. Cross si natolik oblíbil, že se roller Townsend stal oficiálním psacím nástrojem Bílého domu. Typ roller používá, protože je levák a písmo z obyčejného pera by si pohybem ruky rozmazával.

Pero Visconti Jung Alchemy vzniklo na počest švýcarského lékaře a psychoterapeuta Carla Gustava Junga. Ten mimo jiné založil analytickou psychologii a zajímal se o alchymii, kterou chápal jako projekční techniku nevědomých psychických procesů.

Pero Jung Alchemy je pokryto zlatem a bílým zlatem a zdobeno diamanty. Cena je
Pero Jung Alchemy je pokryto zlatem a bílým zlatem a zdobeno diamanty. Cena je
Pero na počest Carla Gustava Junga (narozen 26. července 1875 – 6. června

Pero Jung Alchemy je pokryto zlatem a bílým zlatem a zdobeno diamanty a rubíny. Cena je několik milionů korun. Vyrobeno bylo na počest Carla Gustava Junga (26. července 1875 – 6. června 1961). Švýcarský lékař a psychoterapeut, zakladatel analytické psychologie. Zasadil se o pochopení lidské psychiky na pozadí světa snů, umění, mytologie, náboženství a filosofie. Ve svém díle čelil problému vztahu mezi pozitivním a negativním pólem, stínem a světlem, dobrem a zlem z křesťanského hlediska.

Limitovaná kolekce vykládaná diamanty a rubíny čítá po celém světě jen 38 kusů. Pero je oboustranné se dvěma 18karátovými hroty pokovenými rhodiem. Každý hrot má přitom jinou tloušťku. V křišťálovém kalamáři, nad kterým pero levituje na magnetech mezi dvěma hady (symbol životního cyklu), jsou dvě nádobky na dva různé inkousty.

Pero roku 2001 Graf vo Faber-Castell - víčko k modeul z limitované edice k 240.

Pero roku 2001 Graf vo Faber-Castell - víčko k modelu z limitované edice k 240. výročí založení společnosti Faber-Castell (založeno 1761). Do víčka jsou vsazeny tři diamanty v bílém zlatě, připomínající počátek třetího milénia. Diamanty jsou v kvalitě G-H (téměř bezbarvé diamanty vynikající kvality, kdy zbarvení je patrné jen pro odborné oko) a čistotě VS2.

Mezi nejzajímavější kousky, které mohli návštěvníci veletrhu Bonexpo ve sbírce vidět, patří jantarové pero Graf von Faber-Castle z roku 2004. Unikátní ručně vyrobený psací nástroj z jantaru má doplňky pokovené platinou a hrot s dvoubarevného 18karátového zlata.

Pero roku 2004 Graf vo Faber-Castell - ručně vyrobený psací nástroj z jantaru v

Pero roku 2004 Graf von Faber-Castell - ručně vyrobený psací nástroj z jantaru v kombinaci s doplňky pokovenými platinou a dvoubarevným hrotem z 18karátového zlata

Pero vytvořil restaurátor Boris Igdalov, který strávil 21 let na rekonstrukci Jantarové komnaty v Carském Selu v Petrohradě. Pro zdůraznění barvy a hry světla byl jantar nařezán na části, leštěn a sestaven mezi kovové kroužky. Nehomogenní struktura a barva jantaru zaručuje jedinečnost každého kusu.

Další pera i s podrobným popisem najdete ve fotogalerii.

Autor:

Nejčtenější

Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

„Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

Samopal vz. 58, který není samopalem, má vyšší kadenci než kalašnikov

Československý samopal vz. 58 V - verze pro výsadkáře se sklopnou opěrkou.

V Československu vzniklo několik typů palných pěchotních zbraní, které se mohly směle rovnat se zahraniční konkurencí....

Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

DBS

Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

Změna v TV vysílání se blíží. Vše, co musíte vědět o přechodu na DVB-T2

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Informační kampaň k přechodu na nový standard pozemního televizního vysílání DVB-T2 může stát až 350 milionů korun. V...

Další z rubriky

KVÍZ: Kdy se u nás přestalo jezdit na páru nebo začalo svítit elektřinou

Parní lokomotiva 475.1 Šlechtična

Kolik bylo vysokoškoláků před sto lety a kolik lidí tehdy mělo doma elektřinu? Ověřte si své znalosti v našem kvízu k...

Malý letoun z Otrokovic, který dobyl velký svět. Legendární Zlin Trener

Zlin Z-326M Trener Master v maďarských barvách

Zlin Trener je na první pohled nenápadný letoun, jehož sláva obletěla celý svět. A to hned několikrát, v tomto případě...

Otisky prstů lze podvrhnout falešnými. Fungují jako univerzální klíč

Čtečky otisků prstů jsou snadněji oklamatelné, než se čekalo.

U čteček otisků prstů se dnes počítá s velmi nízkou chybovostí. Výzkumníci ovšem vyvinuli metodu, kdy pomocí falešných...

Najdete na iDNES.cz