Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Podle AOL se množství spamu výrazně snižuje

  11:09aktualizováno  11:09
Internetová společnost America Online (AOL) zaznamenala výrazný pokles nevyžádané elektronické pošty, tzv. spamu, na účtech svých klientů. Podle odhadu dosahuje pokles spamu v letošním roce až 75 procent a začíná se měnit také celkový trend, uvedla on-line divize koncernu Time Warner.
Problém spamu je v poslední době stále vážnější a během roku se v jednu chvíli stalo, že ze všech emailů, které se ve světě odeslaly, tvořil spam až 83 procent. Analytici odhadují, že kvůli spamu internetoví poskytovatelé zbytečně přišli až o půl miliardy dolarů.

Podle údajů z konce listopadu AOL denně dostávala zhruba 2,2 milionu stížností od svých klientů, kterých má asi 24 milionů. O rok dříve poskytovatel dostával i 11 milionů stížností denně. AOL však neuvedla, jak se změnil počet klientů, ani zda klienti stále nahlašují spam s takovou intenzitou jako dříve.

AOL je největším poskytovatelem internetových služeb na světě a donedávna byla i součástí názvu Time Warner. Koncern ale loni v září rozhodl, že první tři písmena z názvu opět vyjme. Spekuluje se, že Time Warner nebyl spokojen s výkonností své on-line divize a vrátil se tedy k původnímu názvu.

Pokles objemu nevyžádané emailové pošty je patrný z toho, že antispamové filtry AOL koncem roku zachycovaly asi 1,2 miliardy emailů denně, které byly vyhodnoceny jako spam. To je proti konci loňského roku pokles asi o 50 procent. Počet pokusů rozesílatelů spamu se snížil na zhruba 1,6 miliardy denně z 2,1 miliardy denně v loňském roce, podotýká agentura Reuters.

AOL v listopadu spustila novou verzi softwaru s názvem AOL 9.0 Security Edition, jejíž součástí je zdarma také bezpečnostní software McAfee VirusScan Online, a některé nástroje k ochraně počítače před spamem a viry.

AOL je součástí koalice technologických firem, které se sdružily kolem Microsoftu a jejichž snahou je vyvinout software s cílem znemožnit rozesílání spamu. Koalici tvoří i firmy EarthLink a Yahoo!. Firmy chtějí zjistit totožnost podezřelých reklamních firem, které spam rozesílají a schovávají se přitom za vymyšlené a kradené emailové adresy.

Zdroj: ČTK

Související odkazy:

 • ÚOOÚ vydal formulář stížnosti na spam
 • Braňte se proti spamu útokem
 • Lycos po 4 dnech zrušil antispamový nástroj


 • Autor:


  Nejčtenější

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou

  Perseidy (Irsko, 7. srpna 2009)

  Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na...

  Další z rubriky

  Když už si myslíte, že vás nic nepřekvapí, potkáte hrající hovínko

  Jsou věci, které vás nepřekvapí v tržnici nebo čínském e-shopu. Když však...

  Jsou věci, které vás nepřekvapí v tržnici nebo čínském e-shopu. Když však potkáte ve vyhlášeném newyorském obchodě s...

  OBRAZEM: Kutilové přilákali do Holešovic tisíce lidí. Přijďte také

  Na pražském Výstavišti začal první ročník kutilského veletrhu pro celou rodinu...

  Na pražském Výstavišti začal první ročník kutilského veletrhu pro celou rodinu Maker Faire Prague 2018. Desítky...

  Srbové nemají více zločinců, jsou jen početnější, řekl válečný vyšetřovatel

  Vladimír Dzuro v diskusním pořadu iDNES.cz Rozstřel. (14. května 2017)

  Vladimír Dzuro byl od druhé světové války prvním kriminalistou na světě, který musel řešit proces zatýkání válečného...

  ZE ŽIVOTA MÁMY: Když nastane noční(ková) můra
  ZE ŽIVOTA MÁMY: Když nastane noční(ková) můra

  Náš syn oslavil první narozeniny a rozběhla se další velká epizoda v jeho i našem životě. Ta měla mít trvání rok a půl. Abych nastínila situaci. Moje máti, a i ta manželova, jsou staré školy s utkvělou představou, že batole by mělo s první sfouknutou svíčkou odhodit pleny. Proto jsem si téměř každý telefonát vyposlechla (moje máti) nebo v každé druhé textovce dočetla (manželova máti), že bychom se už měli na to „lulání“ zaměřit.

  Najdete na iDNES.cz