Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pogo! RipFlash - kapesní MP3 rekordér

  5:00aktualizováno  5:00
Za označením RipFlash se skrývá zajímavá novinka od společnosti Pogo! Products - kapesní MP3 přehrávač/rekordér s paměťovou kartou o kapacitě 128 MB v ceně okolo sedmi tisíc korun.

Společnost Pogo! Products uvedla na sklonku minulého měsíce na trh zajímavou novinku RipFlash. Za tímto označením se skrývá přenosný MP3 přehrávač a rekordér, využívající jako médium paměťovou kartu Smart Media s kapacitou 128MB, která pojme dvě hodiny hudby v kvalitě blízké zvukovému CD.

Pogo! Products RipFlash

Po vzhledové stránce se přístroj od běžných kartových MP3 přehrávačů příliš neliší a jeho opravdu kapesní velikost (6 x 9 x 2cm) spolu s nízkou hmotností (necelých 70g bez baterií) jsou zárukou pohodlného používání v terénu. Všechny potřebné ovládací prvky jsou umístěny na předním panelu pod nepodsvíceným segmentovým LCD displejem, který bohužel nepodporuje zobrazení informací z ID3Tagů. Slot pro paměťovou kartu se nachází na pravém boku a sluchátkový výstup s Line In vstupem je umístěn v horní části přehrávače. Napájení zajišťují dva monočlánky velikosti AAA, které udrží RipFlash v režimu přehrávání v chodu 8-10 hodin. O něco náročnější na spotřebu je režim nahrávání, při němž klesá výdrž baterií přibližně o hodinu. Pro finální úpravu reprodukovaných nahrávek slouží integrovaný ekvalizér, disponující celkem čtyřmi nastaveními pro různé hudební styly (Jazz, Rock, Pop, Classical). Možnost vytvoření vlastního nastavení zde bohužel chybí.

Pogo! Products RipFlash pohled 1:1 Pogo! Products RipFlash s kartou

Jak již bylo uvedeno, RipFlash není pouhý přehrávač, ale umožňuje také nahrávání z externích audio zdrojů, a to buď prostřednictvím zabudovaného mikrofonu, nebo přes Line IN vstup. Nahrávaná data jsou přímo v přehrávači převedena do formátu MP3 ve zvolené rychlostí datového toku, takže v některých případech zcela odpadá potřeba počítače. Velmi šikovnou funkcí je detekce mezer mezi nahrávanými skladbami, která automaticky jednotlivé skladby rozdělí do samostatných souborů v paměti přehrávače, čímž usnadňuje následnou orientaci v pořízených záznamech. Možnosti využití však nekončí pouze u reprodukce a záznamu hudebních nahrávek, ale díky vestavěnému mikrofonu a reproduktoru je možné RipFlash použít také jako diktafon s kapacitou několika hodin záznamu.

Součástí balení je kromě vlastního rekordéru také paměťová karta Smart Media s kapacitou 128MB, sluchátka peckového typu, stereo kabel pro připojení externího audio signálu, USB kabel pro komunikaci s počítačem, dvě AAA baterie, tištěný uživatelský manuál a instalační CD-ROM obsahující potřebné programové vybavení pro obousměrný přenos souborů mezi přehrávačem a počítačem (File Transfer Manager), včetně nástrojů pro vytváření vlastních komprimovaných hudebních nahrávek Real Jukebox Basic od společnosti Real Networks. Dodávaný software je určený pro operační systém Windows 98 a na pevném disku zabere něco okolo 50MB.

Pogo! Products RipFlash

Díky velmi příznivým aktuálním cenám Flash pamětí je Pogo! RipFLash prodáván spolu se 128MB paměťovou kartou za vcelku přijatelných $198 (cca 7400 Kč). Zakoupit jej můžete přímo v on-line obchodě firmy Pogo! Products nebo na stránkách www.nextgadget.com.

Website: http://www.pogoproducts.com

Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Konec DVB-T vysílání nezruší povinnost platit koncesionářské poplatky

Konec DVB-T vysílání na povinnosti platit koncesionářské poplatky nic nemění.

S přechodem na nový vysílací standard DVB-T2 přijdou někteří diváci o televizní příjem. Změní se něco z hlediska zákona...

Další z rubriky

Vinylové desky s HD zvukem by měly přijít na trh v roce 2019

Josefina Lichtenegger s gramofonem Forte S a raménkem C-Note.

Návrat gramofonů do obývacích pokojů může v příštím roce dostat nový impuls. Rakouská firma plánuje představit „High...

Konec utrpení audiofilů. Miniaturní Google Home se už umí spárovat

Nový chytrý reproduktor Home Mini

Google Home Mini, nejmenší a nejlevnější chytrý asistent do domácnosti, disponuje pouze velmi základním reproduktorem....

Apple HomePod ničí dřevěný nábytek. Dávejte ho jinam, radí výrobce

Takto dopadl povrch dřevěného nábytku při testu HomePodu magazínem Wirecutter.

S prvními zahraničními recenzemi a s prvními aktivními uživateli chytrého reproduktoru HomePod se ukázal jeden nečekaný...

Najdete na iDNES.cz