Pohlednice s veselými pozdravy z cest už nemusí na poštu

aktualizováno 
Vyzkoušejte si internetové služby, se kterými můžete posílat upravené fotografie jako pohlednice vašim přátelům a známým. Nejen že ušetříte za poštovné, ale navíc můžete vytvářet pro vaše blízké vlastní osobité pozdravy.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

PictureCard.eu

Internetová služba PictureCard.eu nabízí vytvoření osobních pohlednic na několik kliknutí myší. K dispozici jsou čtyři galerie vzorů – podkladů použitelných pro vaše pohlednice.

Připraveny jsou obecné vzory použitelné na pohlednice z cest nebo také tematické šablony pro zamilovaná přání a rovněž i zábavné kostýmy pro vložení portrétu.

Po výběru vzoru pokračujete nahráním vlastní fotografie nebo obrázku ve formátech JPG, PNG, GIF nebo BMP (s omezením velikosti na 3 MB). V dalším kroku si na zvolené šabloně upravíte umístění obrázku, pak napíšete na přání vzkaz a nakonec jej odešlete na zadanou e-mailovou adresu.

Služba PictureCard.eu je připravena na adrese www.picturecard.eu

PictureCard.eu

PictureCard.eu

Ecards

Odesílání pohlednic nabízí také služba Ecards. Stačí si vybrat z obrovského množství připravených obrázků, doplnit osobní vzkaz a odeslat na zadaný e-mail.

Přání může být doplněno také o hudební podklad. Na rozdíl od předcházející služby PictureCard.eu nemůžete připravené obrázky upravovat. Můžete si ale nahrávat obrázky vlastní a ty pak používat jako pohlednice.

Stránky Ecards najdete na adrese www.ecards.cz

Ecards

Ecards

LoonaPix

Služba LoonaPix nabízí hned několik sad šablon, ve kterých můžete použít vlastní fotografie a obrázky. Vedle rámečků a šablon na vložení obličeje jsou připraveny i různé zábavné fotky, šablona pro kalendáře a dokonce i animované obrázky ve formátu GIF. Velikost použitých fotografií je omezena na 5 MB, nahrávat je můžete z počítače nebo přímo z webu.

Nechybí ani možnost upravit pozici snímku v šabloně. Hotový obrázek můžete uložit zpátky do počítače nebo jej odeslat jako přání se vzkazem e-mailem. Pokud chcete, můžete vlastní obrázek zveřejnit i přímo v galerii na webu služby LoonaPix.

Službu LoonaPix najdete na adrese www.loonapix.com

LoonaPix

LoonaPix

Imikimi

Pomocí internetové aplikace Imikimi můžete vytvářet zajímavé grafické výstupy nejen z vlastních fotografií, ale také za použití videí. Výstupem pak nemusí být jen obrázek či fotka zasazená do zajímavé šablony, ale také například i animace nebo fotoalba.

Hotová díla můžete odesílat přátelům a vystavovat v galerii na stránkách Imikimi. K použití internetové aplikace vám stačí jednoduchá registrace a hned se můžete pustit do tvorby grafiky s využitím editoru, přístupném v internetovém prohlížeči.

Internetovou aplikaci Imikimi najdete na adrese www.imikimi.com

Imikimi

Imikimi

Funny Photo!

U služby Funny Photo! je třeba si vytvořit uživatelský účet, abyste mohli využívat všechny připravené šablony a ukládat hotové obrázky bez vodoznaku. Registrace i používání aplikace je ale zdarma. Na stránkách Funny Photo! jsou k dispozici desítky šablon pro vložení vlastních fotografií, vytváření koláží, doplňování rámečků k fotkám atd.

Stačí si jen zvolit šablonu a nahrát obrázek z počítače nebo z internetu. U fotografií můžete upravit jejich velikost a rozlišení nebo je otočit a přidat barevné pozadí. Hotové obrázky si můžete stáhnout zpět do počítače nebo je mít uložené u vašeho účtu na serveru Funny Photo!

Stránky služby Funny Photo! najdete na adrese http://funny.pho.to

Funny Photo!

Funny Photo!

FACEinHOLE.com

Na stránkách aplikace FACEinHOLE.com máte k dispozici desítky různých šablon pro vložení vlastního portrétu a vytvoření vtipné fotomontáže. U vložených fotografií můžete upravovat také vyvážení jasu, kontrastu a barev – tak aby byl výsledný efekt montáže co nejlepší.

Obrázek můžete získat nejen z disku vašeho počítače, ale lze jej také ihned pořídit vaší webkamerou. Vedle klasických obrázkových šablon jsou pro vložení vašich fotek k dispozici také animace a videa. Pro plnohodnotné využití služeb aplikace FACEinHOLE.com je třeba se bezplatně zaregistrovat.

Internetová služba FACEinHOLE.com je k dispozici na adrese www.faceinhole.com

FACEinHOLE.com

FACEinHOLE.com

FuntasticFace

Na úpravu portrétních fotografií se specializuje internetová aplikace FuntasticFace. Nahrajte do programu portrétní snímek nebo se vyfoťte webovou kamerou a hned můžete začít s úpravami.

K dispozici jsou účesy, vousy, uši, nosy, brýle, klobouky a mnoho dalších objektů pro úpravu fotky, včetně nastavení jasu, kontrastu, barev, velikosti a dalších parametrů. Upravenou fotku můžete uložit na server FuntasticFace nebo si ji stáhnout do počítače.

Stránky internetové aplikace FuntasticFace najdete na adrese www.funtasticface.com

FuntasticFace

FuntasticFace

SeeNow

Internetová aplikace SeeNow vám umožní nahradit vlastním snímkem tváře známých filmových postav, zpěváků a zpěvaček, sportovců atd. Fotografii pro vložení do šablony můžete nahrát z počítače, z internetové stránky nebo ji pořídit webovou kamerou.

Pomocí jednoduchého nástroje pak můžete fotku zvětšit či zmenšit a správně natočit, tak aby věrně nahradila tvář filmového hrdiny. Pak už zbývá jen fotku vystavit na blogu nebo ji třeba odeslat e-mailem.

Služba SeeNow je k dispozici na adrese www.seenow.com

SeeNow

SeeNow

Máte svoji oblíbenou službu na zasílání pohlednic a dalších vzkazů přátelům a známým? Podělte se o svoje tipy s ostatními čtenáři v diskusi.

Autor:


Nejčtenější

Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

Mučení a vraždu novináře prý nahrály hodinky Apple. Nejspíš to bylo jinak

Apple Watch 2

Údajná vražda opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího na konzulátu v Turecku vyvolává mezinárodní...Rusové ztrácejí u partnerů kredit, říká český odborník k nehodě Sojuzu

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, posádka musela přistát nouzově přistát....

Porucha nosiče Sojuz bude mít největší dopad na provoz ISS, říká Michal Václavík z České kosmické kanceláře. Mimo jiné...

Ve věku 65 let zemřel na rakovinu Paul Allen, s Gatesem založil Microsoft

Paul Allen na snímku z prosince 2017.

Ve věku 65 letech zemřel v pondělí spoluzakladatel firmy Microsoft Paul Allen. Miliardář, filantrop a hledač lodních...

Návrat „imperialistického brouka“? Výzkumný program USA vzbudil obavy

Program „Hmyzí spojenci“ má změnit škůdce v pomocníky v zemědělství.

Skupina vědců v časopise Science varuje před možným zneužitím amerického výzkumného programu, který vyvíjí zcela nový...

Další z rubriky

V Česku se u voleb uplatnil robot. Pro ČTK psal zprávy

Umělá inteligence (ilustrační foto)

Česká tisková agentura využila během víkendových voleb i automat. Ten pomáhal editorům a redaktorům při přepisování dat...

Apple koupil firmu, jejíž program má umět najít budoucí popovou hvězdu

Firma Asaii pomocí umělé inteligence vyhledává hudební talenty.

Firma Asaii vyvinula software, který umožní vyhledávat a sledovat potenciálně úspěšné interprety. Nyní ji koupila firma...

Aplikace vám ohlídá pitný režim, jiná najde ovocný strom

Tablet pro práci i zábavu

Ve výběru zajímavých aplikací pro tablety tento týden najdete například aplikaci sdružující články ze zpravodajských...

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum
České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a Světové zdravotnické organizace měly dodržovat 10 kroků, které vedou k úspěšnému kojení. Podle průzkumu iniciativy Šestinedělky a České ženské lobby však všechny tyto kroky nedodržuje žádná z českých porodnic.Najdete na iDNES.cz