Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pohybujte se na internetu anonymně

aktualizováno 
Nejenže vám ukážeme, jak nenechat své stopy na internetu, ale také se dozvíte, jak doladit Windows Vista přesně pro váš počítač, či jak vytisknout velké plakáty na malé tiskárně a chybět nebude ani bootovatelné CD, které vám pomůže, když PC bude nejhůře.
Motivace vystupovat anonymě jsou různé

Motivace vystupovat anonymě jsou různé | foto: Profimedia.cz

TweakVI - freeware
Jestliže znáte produkt Tweak-XP, potom vám ho nemusíme jistě představovat. Jde o vynikající tweakovací nástroj, obsahující více jak 56 různých utilit pro optimalizaci a různá vylepšení Windows XP. Autoři však nelenili a již nyní nabízejí podobný nástroj pro nové Windows Vista.

Tento syndikát vhodně naprogramovaných komponent společně vytváří velkolepou podívanou. Přestože program sdružuje několik stovek funkcí, nebudete se cítit ztraceni. Vše je roztříděno do několika kategorií: vylepšování atributů hardwarového systému, ladění Windows, podpůrné pomůcky pro Windows a optimalizace internetového provozu. Ať už se vydáte kterýmkoliv směrem, záhy objevíte spoustu prospěšných konfiguračních položek, voleb a otevíracích seznamů, s jejichž pomocí nastavíte i ty nejdrobnější detaily. Dokáže také zobrazit skryté volby a tím tak získat vlastnosti a funkce, které před vámi programátoři Microsoftu utajili. Vlastníte-li tedy již nyní Windows Vista, máte jedinečnou šanci provést jejich optimalizaci pro vaše PC.

 • Stahujte na této adrese (11 MB).

  TweakVI

  PosteRazor - freeware
  Chtěli byste si vytisknout plakát i na vaší tiskárně, ale ta umí tisknou pouze na A4 max. A3 papír? Potom zkuste prográmek PosteRazor. Ten vám totiž umožní vytvořit plakát z vašich obrázků ve vysokém rozlišení, které mohou být následně vytištěné na jakékoliv tiskárně. Pracuje tak, že si vezme originální obrázek a rozdělí ho na části, které se rovnají velikosti papíru v tiskárně. Každou část zvětší natolik, aby se rovnala velikosti zvoleného výsledného plakátu (A2, A1 atd.). Vy si části poté pouze vytisknete a poskládáte. Celý proces je uložen do PDF souboru, tudíž nic nebrání tomu, abyste budoucí plakát vytiskli jinde, případně nechali zpracovat na A2 papír v menším print středisku.

 • Stahujte na této adrese (411 KB).
  PosteRazor


  Ultimate Boot CD – freeware

  Možná, že i vám se již někdy stalo, že jste přišli k počítači, zapnuli ho a on odmítl nastartovat. Co v tomto případě dělat? Nyní je každá rada drahá. Můžete svůj počítač svěřit firmě, která se zabývá jeho opravou, riskujete však nejen, že zaplatíte jeho diagnostiku a opravu, která může být banální, ale také můžete neodborným zacházením přijít o data, či vám mohou být dokonce pracovníky firmy odcizena. Zkuste tedy nejprve diagnostikovat PC sami. Není to nic složitého, pokud si pořídíte Ultimate Boot CD. Díky tomuto nástroji si totiž vytvoříte bootovatelné CD, které počítač nastartuje a to i přes to, že operační systém je poškozen. CD stačí vložit do mechaniky a obsáhlá sada nástrojů, které lze spustit přímo z bootovacího CD poslouží k podrobné diagnostice a případným opravám chyb v počítači. Sada obsahuje nástroje zaměřené na analýzu a opravu pevných disků, RAM, CPU atd. Nechybí však ani antivirový produkt či dokonce DOS/Linux boot disk. Hned po vypálení obrazu CD jste uvítáni v menu, kde si volíte, co chcete se svým počítačem provádět.

 • Stahujte na této adrese (38 MB).
  Ultimate Boot CD


  IP Changer – shareware

  Anonymita na internetu je stále více žádána nejen těmi, kteří tuto celosvětovou síť využívají k nekalým praktikám, ale stále častěji i lidmi, kteří chtějí prostě pouze brouzdat na webových stránkách, ale přitom nechtějí za sebou nechávat stopy. Chcete-li se i vy schovat, zkuste využít český produkt. IP Changer je skvělým pomocníkem pro snadnou a rychlou změnu IP adresy. IP adresa vašeho PC (či proxy) se totiž ukládá na stránky, které navštěvujete a jejich majitelé vás přes ni mohou kdykoliv vystopovat. Tento program vám dovolí vybrat si jednu z desítek různých IP adres z celého světa a tím tak úspěšně maskovat svůj pohyb na internetu. V jednu chvilku můžete být návštěvník internetu z USA, za okamžik z Polska a za další např. z Thajska. Tato verze byla doplněna novými funkcemi (např. výběr jakékoli IP adresy, oblíbené IP adresy, filtr IP adres podle zemí a další). Funguje skvěle a vaše otisky po internetu opravdu maže. Plná verze přitom přijde pouze na 100 Kč. Pozor, při používání nástroje může dojít ke zpomalení načítání stránek či dokonce k odmítnutí jejich načtení. Jde o normální jev podobných nástrojů.

 • Stahujte na této adrese (2,1 MB).
  IP Changer
 • Nejčtenější

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

  Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

  Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...

  Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

  Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

  „Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

  Další z rubriky

  Nahrajeme váš mozek na cloud, plánuje startup. Ale zabije vás tím

  Mozek, ilustrace

  Johnny Depp by měl zbystřit. Zahrál si totiž roli ve filmu Transcendence, ve kterém si po smrti nahraje mysl do...

  Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

  Stáhněte si zdarma: Pořady tuzemských TV, i když nejste on-line

  Ilustrační foto

  Stahovač FreeRapid Downloader stáhne soubory z různých míst i streamované videa z YouTube, ČT, TV Prima, Nova apod....

  Najdete na iDNES.cz