Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pokud chce Invex přežít, musí se změnit

aktualizováno 
V pondělí začal v Brně již čtrnáctý ročník mezinárodního veletrh informačních a komunikačních technologií Invex. Podařilo se organizátorům dotáhnout do konce změny, které loni avizovali? Jaká čeká Invex budoucnost?

Vloni jsme se v článku Sejdeme se na Invexu i příští rok? zamýšleli nad vyhlídkami Invexu do budoucnosti. Rok se s rokem sešel a Invex je tu zas. Podívejme se tedy, jestli se podařilo organizátorům veletrhu uskutečnit svá předsevzetí a inovovat veletrh tak, aby přežil i v následujících letech. 

Invexu vládne Dálný východ

Po loňském zeštíhlení letos organizátoři hrdě hlásí nárůst zahraničních vystavovatelů. Po loňských 89 zahraničních vystavovatelích z 18 zemích se letos účastní veletrhu 102 zahraničních vystavovatelů z 20 zemí proti loňským 89 zahraničním vystavovatelům z 18 zemí. Nejsilnější zastoupení mají vystavovatelé z Taiwanu, za nimiž následují firmy z Německa a Slovenska. Mezi nově zastoupené země patří Jižní Korea, Singapur, Maďarsko, Bulharsko, Turecko, které doplňují Hong Kong a Čína. Naopak zájem českých firem o Invex rok od roku klesá. Veletrh se letos rozrostl o jeden pavilon na celkových 13 a oproti loňsku zaznamenal i nárůst pronajaté plochy.

Právě díky vystavovatelům z Dálného východu se na Invexu objevily i výrobky i relativně malých firem, které poměrně chudou nabídku novinek výrazně okořeňují. Je totiž známým faktem, že žádnou supertajnou novinku na Invexu nenaleznete. Velké firmy si nemohou dovolit čekat s uvedením novinek až na Invex, proto představují novinky průběžně a o všech se tak můžete dozvědět na internetu.

Invex04

Další slabinou Invexu je nízká účast skutečně velkých globálních značek, které Invex stále ve větší míře ignorují a pokud jsou přítomny, tak většinou prostřednictvím svých distributorů nebo méně častěji prostřednictvím své české pobočky.

Záběr veletrhu se dále rozšiřuje

Po loňském částečném odklonu od  poměrně úzce zaměřené  výstavy a rozdělení veletrhu na tři tématické celky: INVEX CLASSIC pro profesionály z oboru, který  je nejvíce spjat s původním duchem  výstavy, INVEX HOME orientující se nyní výrazně na spotřební elektroniku a digitální domácnost, a INVEX BUSINESS pro setkání  partnerů. Přibyl další samostatný vystavovatelský segment INVEX GAME, který obsadil celý pavilon Z, kde si přijdou na své všichni fanoušci herních technologií.

Invex04

Pokud se tedy vypravíte na Invex s cílem prohlédnout si nejnovější novinky budete patrně zklamáni. Stále je tu však doprovodný program, ve kterém si své naleznou všichni od odborníků přes obchodníky až po laickou veřejnost.

Co nás čeká příště

V dalším ročníku se bude zřejmě dále rozšiřovat záběr celého veletrhu směrem k běžným uživatelům IT a spotřební elektroniky. Je otázkou, jestli vystavovatelé na tento trend přistoupí nebo se raději stáhnou. Hodně přitom záleží celkové návštěvnosti. Po prvním dnu, který byl určen pro odbornou veřejnost, si organizátoři pochvalují vyšší návštěvností než loni. Při pohledu do výstavních hal to tak však nevypadalo.

Invex04

Autoři:


Nejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Další z rubriky

Opravte si chytrou domácnost od Samsungu, aby vás nesledovala televize

Samsung nabízí ovládání chytré domácnosti prostřednictvím systému SmatThings.

Přibývající počet připojených spotřebičů k internetu klade stále vyšší nároky na uživatele, aby je všechny udržel...

Nvidia chystá „velkolepé překvapení“, konečně oznámí nové grafické karty

Nvidia GeForce 1080 GTX Ti

Na herním veletrhu Gamescom, který se uskuteční za tři týdny v německém Kolíně nad Rýnem, plánuje společnost Nvidia...

Evropská komise pokutovala Asus, Philips a další za šikanu obchodníků

Jakmile velkoprodejce elektrospotřebičů HP Tronic vyprodá skladové zásoby,...

Antimonopolní orgán Evropské unie udělil vysokou pokutu výrobcům spotřební elektroniky a výpočetní techniky za to, že...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz