Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Polaďte si Thunderbirda

aktualizováno 
V dnešním díle se zaměříme nejen na ladění poštovního klienta Mozilla Thinderbird, ale poradíme co dělat, pokud máte problémy s Internet Explorerem. V tipech pro pokročilé se dozvíte, jak zobrazit popisek ikonky na jednom řádku či jak zakázat úpravy registru pomocí .reg souborů.

Tipy a triky pro začátečníky

479 – jak zálohovat filtry v Mozilla Thunderbird
Používáte pro vyřizování elektronické pošty e-mailového klienta Mozilla Thunderbird a máte vyladěné filtry, které si chcete přenést i na jiný počítač? Potřebujete počítač reinstalovat a nechcete přijít o nastavení filtrů? Máme pro vás tip, díky kterému nebudete muset pokaždé filtry znovu nastavovat.

Otevřete Průzkumníka Windows (Windows+E) a přepněte se do C:\Documents and Settings\Vase jmeno\Data aplikací\Thunderbird\Profiles. A nyní poklikejte na složku a potom se přepněte do podadresáře vašeho e-mailového účtu, např. JakubDvorrak. Zde mimo jiné naleznete i soubor msgFilterRules.dat. Ten si zálohujte. Po reinstalaci PC ho potom vraťte zpět, nebo pokud chcete filtry přenést na jiné PC, zkopírujte ho opět pod svůj účet.

Tipy a triky pro začátečníky

480 – vícenásobné identity v Mozilla Thunderbird
Možná používáte více poštovních schránek (e-mailových adres). Abyste nemuseli při stahování pošty přistupovat ke všem schránkám, můžete zvolit možnost přesměrování veškeré pošty do jedné schránky, kterou následně vybíráte. Pokud si tímto způsobem necháváte přesměrovat svoji firemní poštu do soukromé schránky, je nevhodné, aby odpověď na firemní poštu nesla hlavičku soukromé schránky. Řešením tohoto problému je podpora vícenásobných identit. Pro nastavení účtu Thunderbird klepněte na Nástroje -> Nastavení účtu. V okně klikněte na tlačítko Spravovat identity a v zobrazeném dialogu nastavte další poštovní schránky, které používáte. V případě odpovídání na firemní poštu pak bude automaticky použita správná identita a protistrana nepozná, že vaše zpráva nedorazila přímo z vaší firemní schránky.

Tipy a triky pro začátečníky

481 – problémy s Internet Explorerem
Internet Explorer je tu s námi již nějaký ten pátek a tak není divu, že si čas od času dělá co chce. Pokud se tedy i vám stává, že některé stránky nezobrazuje korektně či má problémy s některými prvky, se kterými dříve neměl, může pomoci jeden postup. Je zapotřebí provést kompletní aktualizaci webové stránky. To lze učinit klávesovou zkratkou Ctrl+F5. Pokud by nepomohlo ani to, je zapotřebí v nabídce Nástroje kliknout na volbu Možnosti Internetu. Nyní klikněte na kartu Obecné a potom na tlačítko Odstranit soubory.

Tipy a triky pro začátečníky

Tipy a triky pro pokročilé

482 – jak zobrazit název ikony na jeden řádek
Věděli jste, že je možné změnit nastavení, kterým můžete ovládat zobrazování názvů ikon na pracovní ploše? To může být buď ve více řádcích, anebo vcelku v jednom řádku. Otevřete systémový registr Windows (Start -> Spustit a vepište příkaz regedit). Nalezněte klíč HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WindowMetrics. Na pravé straně nalezněte nebo vytvořte novou řetězovou hodnotu s názvem IconTitleWrap. Poklikejte na ni a nastavte jí hodnotu 0 (jeden řádek), anebo 1 (rozdělení na více řádků). 

Tipy a triky pro pokročilé

483 – jak odebrat nápovědu k tlačítkům Minimalizovat, Maximalizovat a Zavřít
Umístíte-li kurzor myši na tlačítka Minimalizovat, Maximalizovat a Zavřít v okně ve Windows, zobrazí se ke každému tlačítku nápověda. To však není zapotřebí, protože každý z nás ví k čemu slouží. Proč tedy tuto funkci nedeaktivovat? Otevřete registr a nalezněte klíč HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop. Nyní vytvořte novou řetězovou hodnotu MinMaxClose. Poklikejte na ni a přidělte jí hodnotu 1. Změny se projeví po restartu PC.

Tipy a triky pro pokročilé

484 – zakažte úpravy registru pomocí .reg souborů
Někdy jsou úpravy v registru nežádoucí. Kromě manuálních změn je však lze dělat i pomocí tzv. souborů registrů. Jde o soubory, které mají koncovku .reg. Ty slouží k vložení svého obsahu do systémového registru. Takové nastavení může být někdy nebezpečné. Proto je dobré pro některé uživatele tuto možnost vypnout. V editoru registru nalezněte klíč HKEY_CLASSES_ROOT\regfile\shell. Poklikejte na pravé straně na položku (Výchozí) a vepište příkaz edit. Klikněte na OK. Nyní, když spustíte soubor s příponou .reg automaticky dojde k jeho otevření v Poznámkovém bloku.

Tipy a triky pro pokročilé
Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Šikovné programy odhalí, kam se ztrácejí vaše peníze

Ilustrace - domácí finance

Okamžitý přehled o stavu osobních a rodinných financí podají aplikace, a tak budete vždy vědět, co se děje s vašimi...

Stáhněte si zdarma: kompaktní rychlý prohlížeč obrázků i porovnávač PDF

Děti a počítač

Prohlížeč snímků CPix umí třeba zašifrovat dva obrázky do jednoho. Porovnat dva PDF dokumenty a zobrazit případné změny...

Nová Windows 10 se budou jmenovat Spring Creators Update

Microsoft vydal novou verzi Windows 10 s označením Fall Creators Update.

Jak se blíží velká jarní aktualizace Windows 10, testuje Microsoft novinky, které se v ní pravděpodobně objeví....

Najdete na iDNES.cz