Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Polaďte si Thunderbirda

aktualizováno 
V dnešním díle se zaměříme nejen na ladění poštovního klienta Mozilla Thinderbird, ale poradíme co dělat, pokud máte problémy s Internet Explorerem. V tipech pro pokročilé se dozvíte, jak zobrazit popisek ikonky na jednom řádku či jak zakázat úpravy registru pomocí .reg souborů.

Tipy a triky pro začátečníky

479 – jak zálohovat filtry v Mozilla Thunderbird
Používáte pro vyřizování elektronické pošty e-mailového klienta Mozilla Thunderbird a máte vyladěné filtry, které si chcete přenést i na jiný počítač? Potřebujete počítač reinstalovat a nechcete přijít o nastavení filtrů? Máme pro vás tip, díky kterému nebudete muset pokaždé filtry znovu nastavovat.

Otevřete Průzkumníka Windows (Windows+E) a přepněte se do C:\Documents and Settings\Vase jmeno\Data aplikací\Thunderbird\Profiles. A nyní poklikejte na složku a potom se přepněte do podadresáře vašeho e-mailového účtu, např. JakubDvorrak. Zde mimo jiné naleznete i soubor msgFilterRules.dat. Ten si zálohujte. Po reinstalaci PC ho potom vraťte zpět, nebo pokud chcete filtry přenést na jiné PC, zkopírujte ho opět pod svůj účet.

Tipy a triky pro začátečníky

480 – vícenásobné identity v Mozilla Thunderbird
Možná používáte více poštovních schránek (e-mailových adres). Abyste nemuseli při stahování pošty přistupovat ke všem schránkám, můžete zvolit možnost přesměrování veškeré pošty do jedné schránky, kterou následně vybíráte. Pokud si tímto způsobem necháváte přesměrovat svoji firemní poštu do soukromé schránky, je nevhodné, aby odpověď na firemní poštu nesla hlavičku soukromé schránky. Řešením tohoto problému je podpora vícenásobných identit. Pro nastavení účtu Thunderbird klepněte na Nástroje -> Nastavení účtu. V okně klikněte na tlačítko Spravovat identity a v zobrazeném dialogu nastavte další poštovní schránky, které používáte. V případě odpovídání na firemní poštu pak bude automaticky použita správná identita a protistrana nepozná, že vaše zpráva nedorazila přímo z vaší firemní schránky.

Tipy a triky pro začátečníky

481 – problémy s Internet Explorerem
Internet Explorer je tu s námi již nějaký ten pátek a tak není divu, že si čas od času dělá co chce. Pokud se tedy i vám stává, že některé stránky nezobrazuje korektně či má problémy s některými prvky, se kterými dříve neměl, může pomoci jeden postup. Je zapotřebí provést kompletní aktualizaci webové stránky. To lze učinit klávesovou zkratkou Ctrl+F5. Pokud by nepomohlo ani to, je zapotřebí v nabídce Nástroje kliknout na volbu Možnosti Internetu. Nyní klikněte na kartu Obecné a potom na tlačítko Odstranit soubory.

Tipy a triky pro začátečníky

Tipy a triky pro pokročilé

482 – jak zobrazit název ikony na jeden řádek
Věděli jste, že je možné změnit nastavení, kterým můžete ovládat zobrazování názvů ikon na pracovní ploše? To může být buď ve více řádcích, anebo vcelku v jednom řádku. Otevřete systémový registr Windows (Start -> Spustit a vepište příkaz regedit). Nalezněte klíč HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WindowMetrics. Na pravé straně nalezněte nebo vytvořte novou řetězovou hodnotu s názvem IconTitleWrap. Poklikejte na ni a nastavte jí hodnotu 0 (jeden řádek), anebo 1 (rozdělení na více řádků). 

Tipy a triky pro pokročilé

483 – jak odebrat nápovědu k tlačítkům Minimalizovat, Maximalizovat a Zavřít
Umístíte-li kurzor myši na tlačítka Minimalizovat, Maximalizovat a Zavřít v okně ve Windows, zobrazí se ke každému tlačítku nápověda. To však není zapotřebí, protože každý z nás ví k čemu slouží. Proč tedy tuto funkci nedeaktivovat? Otevřete registr a nalezněte klíč HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop. Nyní vytvořte novou řetězovou hodnotu MinMaxClose. Poklikejte na ni a přidělte jí hodnotu 1. Změny se projeví po restartu PC.

Tipy a triky pro pokročilé

484 – zakažte úpravy registru pomocí .reg souborů
Někdy jsou úpravy v registru nežádoucí. Kromě manuálních změn je však lze dělat i pomocí tzv. souborů registrů. Jde o soubory, které mají koncovku .reg. Ty slouží k vložení svého obsahu do systémového registru. Takové nastavení může být někdy nebezpečné. Proto je dobré pro některé uživatele tuto možnost vypnout. V editoru registru nalezněte klíč HKEY_CLASSES_ROOT\regfile\shell. Poklikejte na pravé straně na položku (Výchozí) a vepište příkaz edit. Klikněte na OK. Nyní, když spustíte soubor s příponou .reg automaticky dojde k jeho otevření v Poznámkovém bloku.

Tipy a triky pro pokročiléNejčtenější

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou

Perseidy (Irsko, 7. srpna 2009)

Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na...

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

Ilustrační foto - bezpečnost

Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

Microsoft dokončil práci na tmavém módu Windows 10

Temný mód Průzkumníka souborů ve Windows 10.

Nová testovací verze Windows 10 přináší další rozšíření takzvaného tmavého módu (Dark mode), který může zpříjemnit...

Vyřešit problémy s Windows pomůže opravář registru

Ilustrační foto

Dochází-li Windows dech, můžete zkusit spustit jeden z dostupných čističů systémového registru. Ten najde neplatné...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.

Najdete na iDNES.cz