Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Popup Ad Filter 1.1 – zbavte se nevyžádaných oken (recenze)

aktualizováno 
Vyskakovací okna otravují život nejednoho počítačového uživatele. Tak proč s nimi jednou provždy pořádně nezatočit? K uskutečnění tohoto chytrého plánu budete potřebovat jediné – filtr na popup okna.

Tak, jako přibývá internetových serverů, stupňuje se i množství reklamní inzerce. U solidních serverů jde především o zdroj příjmu. Z těch se pak vyplácejí honoráře jednotlivým autorům. Dalo by se říci, že reklamní okna jsou tedy v pořádku, ale ne vždy tomu tak je. Najde se i pár velmi zajímavých serverů, u kterých je vyskakování oken na denním pořádku a dokáže dosti znepříjemňovat uživatelům život. Tomu by měl zabránit program Popup Ad Filter.

Hned na začátku musíme konstatovat, že tento zdánlivě banální problém odpadá například majitelům jiného browseru, než je Internet Explorer od Microsoftu. Ten, kdo používá Operu, Mozillu a další alternativní prohlížeče internetových stránek, si v nich může jednoduše antipopup (zamezení vyskakování oken) aktivovat - pokud jím disponuje. Ostatním pak nezbývá, než se bránit SW nástroji. Existuje celá řada podobných programů, ale Popup Ad Filter je velmi jednoduchý, takže si s ním poradí i méně zkušený uživatel.

Funkce programu
Program slouží k blokování nevyžádaných reklamních oken. Pracuje velmi dobře a jedná se o špičku ve své kategorii. Už tedy nikdy více nesmyslná okna na vašem PC, která vás stále otravují!

Instalace
Instalační balíček s programem si jako vždy stáhněte do svého PC. Nabízíme vám opět lokální download – Popup Ad Filter (740 kB). Instalátor je určen všem verzím Windows a svou velikostí udělá zcela jistě radost i modemistům. Instalace je intuitivní, takže by s ní neměl být problém. Po usazení programu v operačním systému se v tray liště (vedle hodin) zobrazí nová zelená ikonka a na ploše se objeví zástupce programu. Pro toho, kdo by si chtěl program lokalizovat do češtiny, tu máme ještě tento link. Stačí spustit soubor PopupAdFilter11412_CZ.exe a řídit se pokyny na obrazovce.

Popup Ad Filter 

Podrobný návod k ovládání programu
Prakticky ihned po skončení instalace se nástroj stává aktivním. Chcete-li vyzkoušet jeho funkčnost a víte o stránce s vyskakujícími okny, můžete ho nechat proklepat. Pravým tlačítkem na ikonce v liště aktivujete menu, ve kterém jsou volby pro ovládání chodu celého filtru.

Popup Ad Filter

Enabled – vypnutí nebo zapnutí funkce filtrování vyskakovacích oken
Options – možnosti nastavení
White list – program dovolí vyskakování oken, které jsou na tzv. bílém listu
Show Log – všechna reklamní okna, která byla nalezena při surfování internetem
Help – nápověda
Test Page – testovací stránka (velice užitečná)
Buy now – on-line zakoupení plné verze
About – o programu
Exit – ukončení činnosti aplikace

Některé volby nepotřebují sáhodlouhý popis, ale těm významnějším stojí za to podívat se na zoubek. Rozklikněte si menu Options – ovládání chodu programu. Skládá se ze čtyř záložek.

Záložka první: General Options - ovlivňuje celý chod Popup filtru

Popup Ad Filter

  Start Popup Ad Filter when Windows starts - má za úkol automatické spuštění programu po zavedení operačního systému.
  Integrated with Internet Explorer - zapíná nebo vypíná kontextovou nabídku přidávání do bílého seznamu.
  Enable Browser Window Normalizer - některá okna otevřená prostřednictvím javascriptu, nemusí mít nástrojovou lištu (změna velikosti), ovšem pokud podržíte klávesu ALT a dvakrát poklepete na hlavičku popup okna, mužete měnit jeho velikost dle libosti.
  Keep History Logs – volba povolí či zakáže ukládání reklamních oken do log souboru, ve kterém si můžete všechny stránky s reklamními okny kdykoliv prohlédnout.
  Hotkey – klávesová zkratka pro krátkodobé vypnutí filtru (vyřadí ho z provozu po dobu stlačení klávesy). Defaultně je nastavena klávesa CTRL.
  Notification – zde si můžete zvolit, jak vás má aplikace upozorňovat na to, že se na dané stránce vyskytuje reklamní okno. Můžete zvolit buď pípnutí PC speakeru, nebo si nastavit určitou melodii, která se při pokusu otevřít nevyžádané okno přehraje. V neposlední řadě lze také odškrtnout možnost blikání ikony programu v liště.

Záložka druhá: White List

Popup Ad Filter


V tomto menu lze do okna seznamu přidat adresy, u kterých si přejete, aby program neovlivňoval načítání vyskakovacích oken. Stačí je jednoduše přidat do listu a při návštěvě dané stránky dojde ke korektnímu spuštění i s jejími popup okny.

Záložka třetí: Log

Popup Ad Filter


Zde si můžete detailně prohlédnout všechny zaznamenané stránky, jež se pokoušely otevřít nevyžádaná okna. Můžete je pak buď přidat do White listu, mazat, nebo je opět navštívit, abyste zjistili, o co jste přišli…

Záložka čtvrtá: Order Info

Popup Ad Filter

Informace o možnosti zakoupení plné verze programu.

 

Jak jste si možná všimli, některé volby jsou přístupné přímo při vyvolání rychlého menu programu. Není tak nutné zbytečně otevírat Options a až pak klikat na potřebnou záložku.

Test Page
Jedna z posledních voleb, se kterou bychom vás chtěli obeznámit, je tzv. Test Page, tedy testovací stránka. Po jejím zvolení se otevře okno browseru na testovací stránce společnosti. V šesti krocích je postupně zjištěno, jak je váš internetový prohlížeč, doplněný o popup ad filter, zabezpečen proti otevírání oken. Pokud se ani při jednom testu žádné okno neotevřelo, pak vás reklamní okna nemohou v žádném případě zaskočit.

Popup Ad Filter

Kontextové menu programu
I tento program přidává do systému kontextové menu - Allow Popups. Jde o to, že na některých stránkách potřebujete i při zapnutém programu nechat zobrazit vyskakovací okno. Toho se dá docílit buď stisknutím přednastavené klávesy CTRL (Options -> Hotkey), anebo přidáním určité stránky do seznamu White Listu. Adresy stránek obsažené v tomto listu mají totiž povoleno otevírání dalších oken.

Popup Ad Filter

Závěr a zhodnocení
I když program vypadá nevinně, může někdy pěkně svého uživatele potrápit. Při testování se nám sice jen zřídka, ale stávalo, že v některých situacích určité stránky totálně zamrzly a museli jsme je natvrdo "killnout" přes správce úloh a celý program znovu nastartovat, protože i on se zasekl. Chyba je tedy zcela určitě v samotném nástroji, ale využívají ji jen některé stránky, které obsahují daný destrukční kód. Jinak testování potvrzuje, že pokud nemíníte přejít na jiný browser než IE, ale chcete se zbavit vyskakovacích oken, zcela jistě vám tento pomocník přijde velice vhod.

Popup Ad Filter

Velkou vadou na kráse je cena Popup Ad Filteru. Ta činí téměř 25 USD, tedy něco kolem 750 Kč, což není zrovna málo. Na jednu stranu za tento poplatek dostanete program a jeho nové verze po dobu pěti let zcela zdarma a jako bonus on-line bezplatnou podporu. Naopak zkušební verze je omezena jen na třicet zablokovaných oken, poté bude program vyžadovat registrační kód a bez něho si už ani neškrtne. A věřte, že vám jeho služby budou chybět. Ale jak jsme naznačili v úvodu, existují i jiné alternativy, ať už to jsou další browsery či podobné nástroje. Mezi ty nejznámější se řadí Super Popup Blocker, Zero Popup,  PopUpCop a mnoho dalších.

Autor:
Hlavní zprávy

Další z rubriky

Diskové úložiště
Víte v jaké kondici je váš HDD či SSD? Zeptejte se správného programu

Data. Chcete-li je mít jak v peřince, potom jistě pravidelně zálohujete. Můžete se však spolehnout na výdrž samotných diskových úložišť? To prozradí HDD...  celý článek

Nabídka aplikací pro přehrávání videí ve Windows 10
V nových Windows patrně nebude Media Player

Příští týden má být uvedena nová verze Windows 10 s označením Fall Creators Update. Podle aktuálního zjištění má být z jeho součástí odstraněn multimediální...  celý článek

Chraňte včas své elektronické zařízení.
Chraňte svůj tablet před viry a hackery a za odměnu si zahrajte

Bezpečnostní rizika dnes číhají i na majitele mobilních zařízení, takže jsme do dnešního přehledu zařadili i antivirovou aplikaci, která se postará i o ochranu...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.