Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: Zeptejte se na názor lidí

aktualizováno 
Vytvořit a nechat automaticky analyzovat průzkum je dnes hračkou, snadno zjistíte názor ostatních a můžete ho použít třeba v diplomové práci. Zkuste český projekt Survio.com. Blíží se volby, a tak je zapotřebí zjistit, co nám politici už naslibovali a jak to bylo s plněním. Vše najdete na Slibujeme.cz. A možnost on-line upravit obrázky nabízí služba Ipiccy.com.

Survio.com | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

On-line dotazníky

Survio.com – www.survio.com

Český projekt Survio.com odstartoval v roce 2012 a slouží pro tvorbu on-line dotazníků. Obsahuje více jak 100 předpřipravených vzorů dotazníků i grafických šablon. Vytvoření nového dotazníku s profesionálním grafickým vzhledem a obsahem je otázkou několika kliknutí. Sesbírané odpovědi jsou automaticky zpracovány v reálném čase, a to formou grafů, tabulek, PDF reportů a datových souborů v nejpoužívanějších formátech. V Surviu si dotazník zvládne vytvořit opravdu každý. Nic není nutné stahovat, instalovat a dotazník je možné nasdílet na jakýchkoliv webových stránkách (třeba blogu), sociálních sítích či poslat vybrané skupině příjemců (e-mailem). Zdarma dostupná varianta umožňuje získat názor od 100 respondentů.

Survio.com
Podobné weby
Vyplňto.cz – řešení pro váš online průzkum
Google.com – vytvářejte formuláře

Volební sliby

Slibujeme.cz – www.slibujeme.cz

Projekt Slibujeme.cz přináší archiv předvolebních slibů politiků. Díky tomu je možné posvítit si na to, zda je politici dokázali dodržet. Na webu najdete fotografie předvolebních letáků, billboardů či internetová videa. Každá strana zde má svoji rubriku. Nechybí však ani řazení dle krajů. V archivu je možné také vyhledávat. Na web je samozřejmě možné přispívat. Máte tak možnost ukázat, co slibují politici ve vašem regionu, protože v menších obcích programy plné slibů mizí z očí rychle.

Slibujeme.cz
Podobné weby
Našipolitici.cz – profily našich politiků
Demagog.cz – sliby Miloše Zemana

On-line editor obrázků

Ipiccy.com – www.ipiccy.com

S on-line editorem obrázků můžete pracovat v internetových prohlížečích, takže odpadá nutnost řešit, na jaké se nacházíte platformě. Obsahuje podobné funkce, jako obsahoval podobný projekt Picnick a umí toho ještě více. Obrázky lze nahrávat z počítače, z webové adresy, kamery či Flickru. Kromě automatické korekce lze obrázek oříznout, změnit rozměr, otočit, změnit barvy, jas, kontrast, zostřit, upravit křivky, použít klonovací razítko, invertovat barvy, retušovat (vylepšit pleť, oči, barvu vlasů) a ještě mnohem více.

Ipiccy.com
Podobné weby
Picmonkey.com – on-line editor s texturami
Pizap.com – on-line fotoeditor pro zábavu

Uwwwízlo v síti

Patříte-li mezi dnešní mládež, potom můžete narazit na problém dorozumět se se Slováky. Slovake.eu vám pomůže naučit se slovenštinu snadno, rychle a bezplatně.

Pro ořez obrázků na určitý rozměr lze využít služeb grafického editoru, ale pokud ho nemáte po ruce, anebo byste chtěli vytvořit v jednom kroku více rozměrů, využijte Cropp.me. Po nahrání fotografie si lze vybrat z předdefinovaných rozměrů ořezu nebo zadat vlastní. Nechybí možnost ručně určit ořez snímku pro každý rozměr.

Spojením profilové fotky s úvodní fotografií na Facebooku se odlišíte nejen od davu, ale vytvoříte i zajímavé dílo, které by mohlo inspirovat další uživatele. Pomůže vám služba Timelineslicer.com, kam obě fotografie nahrajete a poladíte k obrazu svému.

Timelineslicer.comNejčtenější

Bitcoin ztrácí. Ze 150 na 1 000 dolarů jej přitom dostal jeden člověk

(Ilustrační snímek)

Začátek třetího týdne nového roku není pro kryptoměny vůbec příznivý. Prakticky všechny ztrácejí na své hodnotě....

Odtud prý NASA vysílala falešné záběry z přistání na Měsíci

Lunar Crater

K nejbližšímu městu je to téměř 130 kilometrů. Okolo není nic než poušť a pár kusů dobytka, který se popásá na...Prchající migy mířily na ostrov dánský. Američané jim chtěli dát letiště

MiG-15bis (s číslem 346 na přídi) na ostrově Bornholm. S letounem uprchl...

Během studené války se u Američanů vyvinula intenzivní touha po sovětských stíhačkách mig. Ne snad, že by je chtěli...

Jak ulovit patnáctku. Američané nabídli sto tisíc dolarů a marně čekali

MiG-15bis, se kterým ulétl severokorejský stíhač No Kum-sok do Jižní Koreje,...

Během korejské války chtěli Američané vypsáním vysoké finanční odměny zlákat některého z pilotů MiGu-15 k úletu na svou...

Proč na faktech nezáleží? Náš mozek panikaří a brání se cizím názorům

Souboj racionality a emocí (ilustrační foto)

Dohodnout se s tím, kdo s vámi nesouhlasí, je nesmírně těžké. Fakta budou dost možná překřičena emocionální reakcí....

Další z rubriky

Hlídat se budeme sami. V Číně vzniká Velký Bratr 21. století

Ilustrační snímek

Dystopické představy o vševidoucím státu jsou námětem mnoha knih a filmů. Často pak u nejrůznějších zpráv slýcháme, že...

Bitcoin ztrácí. Ze 150 na 1 000 dolarů jej přitom dostal jeden člověk

(Ilustrační snímek)

Začátek třetího týdne nového roku není pro kryptoměny vůbec příznivý. Prakticky všechny ztrácejí na své hodnotě....

Najdete na iDNES.cz