Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Poradíme vám, jak pohodlně cokoliv stahovat z RapidShare.com

aktualizováno 
Download manažer vám stahování souborů z internetu velmi usnadní. Nainstalovat si jej můžete zcela zdarma, navíc je kompletně v češtině.

Rapidshare | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Uživatelům, kteří se na internetu cítí jako doma a je pro ně každodenním chlebem, asi netřeba představovat službu RapidShare.com. Pokud mezi ně však nepatříte, pak vězte, že jde o další možnost, jak sdílet data na internetu.

Upozornění: některé soubory nabízené na RapidShare ke stažení jsou chráněny copyrightem a jejich download je minimálně v rozporu s dobrými mravy.

Co je RapidShare.com
Jestliže tedy máte nějaký soubor či rovnou soubory, které jsou objemnější, a tudíž je nechcete posílat přes e-mail, či to dokonce ani nejde (v případě několika desítek MB), pak můžete využít různé služby pro sdílení dat. U nás se pro tento účel používá například Úschovna.cz. V celosvětovém měřítku je to pak právě RapidShare.com. Službu lze využívat jak zdarma, tak za poplatek. Bez zaplacení poplatku lze na server nahrávat libovolný počet souborů o maximální velikosti 200 MB, které si pak může stáhnout kdokoliv, kdo zná příslušný odkaz. Ten tedy můžete poslat třeba svému kamarádovi či obchodnímu kontaktu.

Soubory na serveru zůstávají ještě minimálně 90 dní od jejich posledního stažení. Jestliže si službu zaplatíte, pak maximální kapacita jednoho souboru stoupne na 2 GB, přičemž celkem lze nahrát až 500 GB dat a soubory nejsou ze serveru nikdy automaticky odstraňovány. Samozřejmě obsahuje další benefity – maximální možnou rychlost stahování, stahování více souborů najednou, navázání pozastaveného spojení při stahování, podpora speciálním stahovacím manažerem. A právě možnosti využívat manažera pro stahování se dnes budeme věnovat.

RapidShare.com neslouží pouze ke sdílení dat, ale obsahuje nepřeberné množství různého obsahu. Lhali bychom, pokud bychom napsali, že na službě nenajdete nelegální obsah. Toho na něm není zrovna málo. Přestože se správci služby RapidShare snaží mazat veškerý nelegálně sdílený obsah, je tento server bohatým zdrojem filmů, hudby v MP3 i softwaru. Dostat se k němu však můžete jen tehdy, když znáte přímý link. Kde je lze sehnat, zmiňovat nebudeme a vás žádáme, abyste zdroje neuváděli v diskusi. Máte-li svůj Premium účet, tedy pokud jste si za službu zaplatili, pak máte možnost stahovat komfortněji. Stačí využít některého z manažerů, třeba českého Rapget.RS.

Rapget.RS se představuje
Jde o projekt lidí kolem RapidSharing.eu, což je český tým, který vyvíjí tuto aplikaci. A co umí? Zde je jeho originální popis. Rapget.RS je specializovaný download manager určený výhradně pro stahování souborů uložených na serverech společnosti RapidShare AG. Jeho vývoj byl zahájen jako projekt na akademické půdě Katedry informačních technologií při Vysoké škole ekonomické v Praze. Cílem projektu je poskytnout veřejnosti a komunitám download manager, kterým bude možné bezpečně, spolehlivě a nejvyšší možnou rychlostí stahovat data sdílená v rámci infrastruktury serveru RapidShare.com při poskytnutí dosud chybějících, ale často požadovaných funkcí, jako je např. kontrola zdraví linků, informace o stavu účtu, uložení hesla k archivům nebo Multi-Stream-Download.

Stažení a instalace
Domovské stránky naleznete zde. Soubor s programem si můžete rovnou stáhnout ne ze stránek programu, ale z RapidShare.com - Rapget.RS (1,2 MB). Nejde o klasický instalátor, ale zaRARovaný archiv s EXE koncovkou (samorozbalovací) a vy po poklepání na něj pouze určíte, kam se mají soubory rozbalit (třeba na pracovní plochu). Program je k dispozici ve dvou verzích. Kromě této neplacené má ještě i placenou. Zde jsou rozdíly.

 Verze Neplacená Placená 
Aktualizace ihned ihned
Reklamy ano bez reklam
Podpora dle vytížení přednostně
Booster a Multi-D s omezením (2 a 3) bez omezení (9 a 8)
RapidSharingMenu ne beta 
Stahování jako free user bez PA ne  ano
Automatické rozbalení archivů ne  ano
Přístup do VIP sekce RS fóra ne  v přípravě 
VIP práva na CS1.6 public serveru s omezením v přípravě

Rapget.RS

Hlavní okno se skládá z několika částí. Nahoře se nachází lišta s tlačítky pro ovládání. Pod ní místo pro zobrazování reklamy, vpravo informace o vašem RapidShare.com účtu, dále místo pro vkládání linků pro stažení a dole ostatní funkce.

Rapget.RS

Přihlašujeme se k účtu
Aby bylo vůbec možné pomocí tohoto download manažera stahovat, je nejprve nutné se ke svému účtu na RapidShare.com přihlásit. To provedete tak, že kliknete na ikonku zcela vpravo nahoře s Nastavením. Zobrazí se okno. V něm hned vlevo nahoře v části Účet vyplňte nějaké jméno (je jedno jaké, třeba vaše), dále váš přihlašovací login do RapidShare.com a heslo k účtu. Nyní klikněte na tlačítko Přidat. Účet se vytvoří a vy ho ještě zatrhněte v seznamu a následně dole klikněte na Uložit. Tím se nastavení zavře a vy můžete začít stahovat.

Rapget.RS

Jdeme stahovat
Linky neboli odkazy pro stažení dat můžete vkládat dvěma způsoby. Nejprve je nutné si ho zkopírovat do schránky windows. Pokud vám ho tedy někdo pošle, pak si ho celý označte myší a stiskněte Ctrl + C. Přepněte se do aplikace Rapget.RS, uprostřed programu klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte Vložit linky. Tento způsob by byl nepraktický, pokud máte linků více (třeba když je stahovaný soubor rozdělen na více částí). Pak si všechny linky zkopírujte – každý link musí být na novém řádku – a v programu využijte první ikonku nahoře vlevo a klikněte na ni. Tím se automaticky vloží linky do seznamu. V seznamu se nyní dozvíte, zda je link správný, aktuální (data se na serveru nachází), jeho velikost, kolik jste již stáhli (ukáže se po zahájení stahování), kolik zbývá stáhnout, jeho status, čas a případně heslo, nechybí ani údaj o rychlosti. Stahování zahájíte tak, že vpravo vyberete svůj účet z rolovací nabídky a následně kliknete na druhou ikonku zleva (pevný disk se zelenou šipkou dolů). Po dokončení stažení se ikonka u záznamu změní na zelenou fajfku, objeví se 100 % a zobrazí se dialogové okno v hlavním panelu u ikonky.

Rapget.RS

Změna priorit stahování
V této verzi můžete stahovat najednou až tři soubory, přičemž se manažer snaží využít vaši přenosovou rychlost internetové linky pro každý soubor stejně (příklad linka 300 kbp/s, při aktivaci tří stahovaných souborů bude každý využívat 100 kbp/s). To lze měnit boxem uprostřed dole – část Multi-D. Hned vedle vlevo se nachází tzv. Booster. Jde o funkci, která umožňuje korigovat výkon a rychlost stahování. Jakmile nastavíte vyšší hodnoty Boosteru, měla by být vaše průměrná rychlost vyšší – pokud je stahovaný soubor stahován více uživateli najednou. Na pravé straně pak máte možnost vidět údaje o tom, kolik jste toho již stáhli, rychlost, čas, který zbývá do stažení, a případný počet chyb (nefunkční linky). Zcela vlevo máte možnost nastavit si, kam se mají soubory ukládat.

Rapget.RS

Jestliže chcete stahovat více souborů najednou v nějakém pořadí a přitom jste linky vložili v jiném, pak využijte sadu ikonek nahoře. Záznamy lze posouvat buď o jedno místo, či rovnou nakonec, anebo začátek seznamu. Není problémem ani stahování vybraných souborů pozastavit a opět spustit, vymazat je či označit všechny najednou.

Rapget.RS

Nastavení
Jestliže ještě jednou kliknete na ikonku nastavení, pak se znovu ocitnete v okně s nastavením programu, kde se můžete věnovat dalším funkcím programu. Mimo jiné je zde k dispozici konfigurace přístupu přes proxy server, měnit lze způsob stahování a upozorňování na něj (autostar, minimalizace, pop-okno apod.). Někým jistě vítaná funkce se skrývá vpravo. Plánovač vám totiž může zajistit stahování v přesnou dobu - pomůže třeba, když nejste u PC. Hodí se však i v situacích, kdy chcete stahovat přes noc, protože v této době je vaše internetové připojení nejrychlejší.

Rapget.RS

Závěrem
Rapget.RS není jediným download manažerem pro stahování z RapidShare.com. Jde však o lehce ovladatelný produkt s přívětivým uživatelským rozhraním. Navíc již bezplatná verze obsahuje řadu nadstandardních funkcí, např. ověřování linků, plánovač, informace o stavu účtu (kolik jste již stáhli ze svého účtu dat), je bez instalace (vhodný tedy na USB flash disk) apod. Toužíte-li po verzi bez reklam a dalších funkcí (Booster a Multi-D bez omezení, stahování bez účtu na RapidShare.com apod.), pak si můžete zaplatit a začít využívat Premium verzi.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Google Home - domov pro Asistenta Google
Vyberte si pohlaví. Google Assistant nabídne i mužský hlas

Digitální asistentky měly zatím vždy ženský hlas, ale nyní si u Googlu můžete vybrat, stačí v nastavení přepnout z Voice 1 na Voice 2. A ozve se chlap.  celý článek

Aplikace nahradí zapomenutou myš.
Aplikace pro tablety: náhrada myši či bezpečné připojení k wi-fi

V dnešním výběru aplikací poradíme, jak nahradit zapomenutou počítačovou myš, jak se bezpečně připojit i k volné wi-fi síti, jak dostat stejný e-mailový klient...  celý článek

Adobe Flash
Adobe varuje před novou chybou. Aktualizujte si Flash

Společnost Adobe opravila jednu chybu, která umožnila napadnout počítač přes upravený dokument.  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.