Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Poradíme vám, jak prolomit zapomenutá hesla

aktualizováno 
Jedna věc je mít dokonalé heslo, druhá zapamatovat si jej. Jednou za čas se může stát, že své heslo prostě zapomenete. Naštěstí ještě nemusí být vše ztraceno.
Mít data jako v nedobytném domě je jedna věc, ale najít ten správný klíč...

Mít data jako v nedobytném domě je jedna věc, ale najít ten správný klíč...

Minulý týden jsme si představili několik programů, pomocí kterých si snadno vytvoříte bezpečné heslo, třeba pro přístup k různým službám na internetu, a jak si uchovat více hesel v bezpečí. Určitě se vám už ale někdy stalo, že jste některé z hesel zapomněli. Ztracené či zapomenuté heslo je nepříjemnost, která ovšem může mít snadné řešení. Celkem snadno se například dostanete k heslu svého účtu u ICQ, přihlašovacím heslům pro internetové služby i k různým aplikacím. Na všechno existují i zdarma dostupné nástroje, které si dnes stručně představíme.

Hesla skrytá za hvězdičkami

Lepší variantou ztráty hesla je, pokud zapomenete heslo, které máte sice v programu nebo na internetové stránce uložené, ovšem zobrazuje se jako hvězdičky, tečky či jakékoliv jiné, nedešifrovatelné znaky. Pomocí speciálních nástrojů je možné takové heslo snadno odhalit.

Asterisk Key

Hesla skrytá za hvězdičkami v různých aplikacích i v přihlašovacích oknech internetových aplikací odhalí program Asterisk Key. Stačí jen otevřít příslušné okno, kde se namísto hesla zobrazují hvězdičky a spustit program Asterisk Key. Aplikace obratem zobrazí skrytá hesla.

Asterisk Key 8.1 stahujte zde. (0,4 MB, freeware)

Asterisk Key 8.1

GrabWinText

Program GrabWinText umí získat hesla skrytá za hvězdičkami z přihlašovacích oken programů i z internetového prohlížeče Internet Explorer. Stačí jen spustit nástroj GrabWinText, vyvolat přihlašovací okno s hvězdičkami a přetáhnout na skryté heslo ikonku s lupou. Následně se vám zobrazí skutečné heslo.

GrabWinText 2.00 stahujte ze Slunečnice zde. (0,6 MB, freeware)

GrabWinText 2.00

Asterisk Logger

Také Asterisk Logger je nástroj určený k odhalení hesel skrytých za hvězdičkami v přihlašovacích oknech různých programů. Asterisk Logger získává skrytá hesla automaticky a umí je exportovat jako HTML soubor. Program zjistí také datum a čas, kdy bylo heslo vytvořeno.

Asterisk Logger 1.02 stahujte ze Slunečnice zde. (0,02 MB, freeware)


Asterisk Logger 1.02

MessenPass

S obnovou zapomenutých hesel ke komunikátorům ICQ, AOL, Google Talk, MSN Messenger, Yahoo Messenger, Trillian, Miranda či GAIM vám pomůže nástroj MessenPass. V programu na obnovu ztracených hesel jednoduše zvolíte adresář, ve kterém je komunikační aplikace instalována a MessenPass zjistí vaše přihlašovací heslo. Podporována je většina moderních komunikačních aplikací, takže máte velkou šanci, že si kvůli zapomenutému heslu nebudete muset zřizovat nový účet.

MessenPass 1.15 stahujte zde. (0,1 MB, freeware)

MessenPass 1.15

Messenger  Key

Dalším nástrojem na obnovu zapomenutých hesel k různým komunikačním službám je Messenger Key. Program pracuje se všemi verzemi komunikátoru ICQ, poradí si se zapomenutými hesly ke komunikačním službám MSN Messenger, Google Talk a Yahoo Messenger. Obnova ztraceného hesla je díky aplikaci Messenger Key záležitostí okamžiku.

Messenger Key 8.1 stahujte zde. (0,4 MB, freeware)

Messenger Key 8.1

PstPassword

Soubory osobních složek e-mailového klienta Microsoft Outlook s koncovkou PST obsahují jak e-mailové zprávy, tak i kontakty a další data. K obnově zaheslovaných PST souborů slouží program PstPassword, který spolupracuje se soubory z Outlooku ve verzích 97, 2000, XP, 2003 i s nejnovější verzí 2007. Ochrana PST souborů je velmi slabá, proto program PstPassword vygeneruje hned několik hesel, se kterými je možné požadovaný soubor otevřít. K použití nástroje PstPassword není ani nutné mít instalovaný Outlook.

PstPassword 1.01 stahujte zde. (0,1 MB, freeware)

PstPassword 1.01

Freeware PDF Unlocker

Často používaný formát PDF má velkou výhodu v možnosti bohatých nastavení zabezpečení dokumentů. Nejenže je možné dokumenty šifrovat a chránit heslem před prohlížením, ale rovněž lze zabránit kopírování nebo tisku obsahu PDF dokumentů. Všechny tyto restrikce umí odstranit program Freeware PDF Unlocker. S nástrojem se pracuje velmi snadno, stačí jen myší přetáhnout PDF dokument určený k odemčení na ikonu programu Freeware PDF Unlocker a aplikace již všechno zařídí.

Freeware PDF Unlocker 1.0.4 stahujte zde. (5,7 MB, freeware)

Freeware PDF Unlocker 1.0.4

Database Password Sleuth

Ztráta hesla k databázi vytvořené v programu Microsoft Access je jistě nepříjemný problém, pomoci vám ovšem může nástroj Database Password Sleuth. Program umí rychle zjišťovat hesla k databázím vytvořeným v MS Accessu ve verzích 95, 97, 2000 a 2002. Nepoužívá se přitom hrubá síla a proto je získání hesla velmi rychlé.

Database Password Sleuth 1.0.5 stahujte zde. (1,6 MB, freeware)

Database Password Sleuth 1.0.5

Autor:


Nejčtenější

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Další z rubriky

Tablet vám pomůže jednoduše sdílet soubory nebo pohodlně prohlížet PDF

Tablet pro práci i zábavu

Šikovný správce souborů vám ušetří čas, stejně jako aplikace pro pohodlné sdílení obsahu. Pomoci může také prohlížeč...

Tipy pro Windows 10: nastavte výkon grafiky či rychlost stahování

Tipy a triky pro Windows 10

Nové Windows 10 umí měnit šířku datového pásma při stahování aktualizací a pomohou rychle zjistit, zda se právě...

Vytvořte si vlastní panoramatické snímky pomocí šikovných programů

Ilustrace - notebook

Panoramatické snímky už běžně vytvářejí nejen digitální fotoaparáty, ale také mobilní telefony. S automatickou tvorbou...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz