Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Poraďte se s právníkem ve vašem PC

aktualizováno 
Víte, jak vést reklamace? Potřebujete oddělit účtování firemních hovorů od těch soukromých? Víte, jak vypadají vzory různých smluv? Či jen potřebujete vést evidenci knih pro knihovnu?
Podnikání, manažer

Podnikání, manažer - Podnikání, manažer | foto: Profimedia.cz

Různé malé programy nám mohou zpříjemnit život a někomu dokonce podnikání. Jejich autoři proto vymýšlejí produkty, které šetří nejen čas, ale především do podnikání vnášejí přesnost, přehlednost a dokonalou kontrolu. Pojďte se na některé z nich podívat s námi.

Hodit by se vám mohla nejen aplikace pro vedení reklamací vašeho zboží, či účtování soukromých a služebních hovorů na jednom čísle, ale především podnikový a domácí právník, se kterým budete mít vzory smluv vždy při ruce. Vlastníte-li malou prodejnu a potřebujete-li vytvářet akční nabídky, potom by vám mohl přijít vhod produkt, který se jejich tvorbou zabývá.

Jednoduché reklamace - donationware
Program slouží k evidenci a hlídání reklamací. Důraz je kladen na maximální jednoduchost a přehlednost. Reklamace jsou barevně rozlišené podle stupně vyřízení a doby trvání (hlídání termínů). To zajišťuje rychlou orientaci, okamžitý přehled o tom, co je třeba akutně dořešit nebo jakou informaci podat zákazníkovi na telefonický dotaz. K dispozici jsou základní filtry, vyhledávání podle nejdůležitějších charakteristik, tisky reklamačních listů, protokolů či potvrzení pro zákazníka.

 • Stahujte na této adrese (636 KB).


  Účtování telefonních výpisů 2.2 - freeware

  Program je určen převážně pro živnostníky, kteří potřebují rozúčtovat telefonní hovory na hovory soukromé a hovory sloužící pro podnikání, které lze uplatnit jako náklady (výdaje) daňově uznatelné. Lze stáhnout detailní výpis hovorů za měsíční období. Po načtení tohoto výpisu provede program rozúčtování podle předem naplněné databáze vašich volaných kontaktů.

 • Stahujte na této adrese (565 KB).


  Turnus Detail 1.0 – freeware

  Program je určen pro pracovníky ve směnném provozu se stálým turnusovým režimem. Zvláště vhodné pro turnusové pracovníky ČD. Po zapsání turnusu do programu lze zobrazovat, který turnusový den připadá na zvolený den v roce. Dále jde vypočítávat měsíční výkony a to celkový počet odpracovaných hodin, hodin nočních, svátečních a hodin odpracovaných o sobotách a nedělích. Lze vkládat směny nebo nepřítomnost v práci.

 • Stahujte na této adrese (2 MB).


  Vzory smluv Podnikový a domácí právník 8 - demo

  Téměř 1200 vzorů smluv. Smlouvy, jejich vzory a podání, formuláře, plné moci, žádosti či žaloby v tomto balíku pomáhají sestavit kvalitní dokumenty bez prvotní právní pomoci. Jednoduše řečeno, kompletní znalosti právníků najdete v tomto produktu.

 • Stahujte na této adrese (3,8 MB).


  Domy 5.1 – demo

  Jste-li majitelem nemovitostí, které pronajímáte, je dobré vést si o nich statistiky. Pokud však máte více nájemců, je dobré si pro evidenci pořídit nějaký specializovaný software. Tím by se mohla stát aplikace Domy. Ta je však určena nejen pro majitele nemovitostí, ale také pro domovní sdružení nebo realitní kanceláře. Pomůcka eviduje neomezené množství domů a bytů v nich - a to všechny důležité údaje včetně umístění, vybavení, vytápění, spotřeby vody a tepla, plochy, jmen nájemníků či vlastníků bytů.

 • Stahujte na této adrese (10,8 MB).


  Zastavárna 7.4 - demo

  Určeno pro zastavárny a komisní prodejce. Program eviduje doklady o příjmu a výdeji zboží jak ze zastavárny, tak z komise. Umožňuje prodlužovat dobu platnosti, převádět zboží ze zastavárny do komise nebo do prodeje. Obsahuje i vedení pokladny. Všechny parametry programu je možno nastavit v konfiguraci. Eviduje zvlášť zastavárnu, výkup i prodej,  komisi a maloobchod. 

 • Stahujte na této adrese (1,6 MB).


  Evidence knih 1.0 – demo

  Program je vhodný zejména pro školy, kde se musí evidovat všechny knihy v majetku školy. Knihy se přiřazují do kategorií a k fyzickým osobám nebo k objektům (např. kabinet fyziky, ředitelna atd.). Je přizpůsoben k režimu prohlížení, kde si může každý najít požadovanou knihu a tak zjistit, jestli tento titul v knihovně školy existuje, popřípadě kdo jej vlastní.

 • Stahujte na této adrese (670 KB).


  JAZZ Restaurant 4-42 – demo

  Komplexní softwarové řízení provozu restaurací. Systém je schopen řídit provoz restaurace od počátečního příjmu surovin, definice receptů, vytvoření a předání objednávky jídel či nápojů do kuchyně až po úplné uzavření objednávky placením. Objednávku je možno i rozdělit nebo převést na jiný stůl. Program umožňuje vytvoření mnoha různých tiskových sestav.

 • Stahujte na této adrese (2,1 MB).


  JAZZMAN CRM 1.0 – demo

  Program JAZZMAN CRM vám umožní dostat pod kontrolu vztahy s vašimi obchodními partnery a pomůže vám z dostupných informací vytěžit maximum pro váš obchod. Již se vám nemůže stát, že ztratíte kontakt na vašeho zákazníka, zapomenete obsah telefonního hovoru, mailu či dopisu nebo někam založíte údaj o termínu schůzky a obsahu jednání.

 • Stahujte na této adrese (3 MB).


  Nabídky Plus - demo

  Jedná se o software na vytváření cenových nabídek a to do MS Excelu či XML formátu. Program obsahuje (mimo dalších doplňkových funkcí) 3 základní, vzájemně provázané moduly: Nabídky - vytváří nové cenové nabídky a obsahuje také archiv starších, Adresář - obsahuje seznam všech adres a kontaktů a Ceník - eviduje seznam cenových položek, které můžete vložit do nabídky.

 • Stahujte na této adrese (2,3 MB).


 • Nejčtenější

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

  Horký nápoj v horkém létě?

  Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

  Další z rubriky

  Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

  Ilustrační foto - bezpečnost

  Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

  Vytvořte si vlastní panoramatické snímky pomocí šikovných programů

  Ilustrace - notebook

  Panoramatické snímky už běžně vytvářejí nejen digitální fotoaparáty, ale také mobilní telefony. S automatickou tvorbou...

  Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

  Ilustrační foto - notebook

  Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

  Najdete na iDNES.cz