Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Poraďte se s právníkem ve vašem PC

aktualizováno 
Víte, jak vést reklamace? Potřebujete oddělit účtování firemních hovorů od těch soukromých? Víte, jak vypadají vzory různých smluv? Či jen potřebujete vést evidenci knih pro knihovnu?
Podnikání, manažer

Podnikání, manažer - Podnikání, manažer | foto: Profimedia.cz

Různé malé programy nám mohou zpříjemnit život a někomu dokonce podnikání. Jejich autoři proto vymýšlejí produkty, které šetří nejen čas, ale především do podnikání vnášejí přesnost, přehlednost a dokonalou kontrolu. Pojďte se na některé z nich podívat s námi.

Hodit by se vám mohla nejen aplikace pro vedení reklamací vašeho zboží, či účtování soukromých a služebních hovorů na jednom čísle, ale především podnikový a domácí právník, se kterým budete mít vzory smluv vždy při ruce. Vlastníte-li malou prodejnu a potřebujete-li vytvářet akční nabídky, potom by vám mohl přijít vhod produkt, který se jejich tvorbou zabývá.

Jednoduché reklamace - donationware
Program slouží k evidenci a hlídání reklamací. Důraz je kladen na maximální jednoduchost a přehlednost. Reklamace jsou barevně rozlišené podle stupně vyřízení a doby trvání (hlídání termínů). To zajišťuje rychlou orientaci, okamžitý přehled o tom, co je třeba akutně dořešit nebo jakou informaci podat zákazníkovi na telefonický dotaz. K dispozici jsou základní filtry, vyhledávání podle nejdůležitějších charakteristik, tisky reklamačních listů, protokolů či potvrzení pro zákazníka.

 • Stahujte na této adrese (636 KB).


  Účtování telefonních výpisů 2.2 - freeware

  Program je určen převážně pro živnostníky, kteří potřebují rozúčtovat telefonní hovory na hovory soukromé a hovory sloužící pro podnikání, které lze uplatnit jako náklady (výdaje) daňově uznatelné. Lze stáhnout detailní výpis hovorů za měsíční období. Po načtení tohoto výpisu provede program rozúčtování podle předem naplněné databáze vašich volaných kontaktů.

 • Stahujte na této adrese (565 KB).


  Turnus Detail 1.0 – freeware

  Program je určen pro pracovníky ve směnném provozu se stálým turnusovým režimem. Zvláště vhodné pro turnusové pracovníky ČD. Po zapsání turnusu do programu lze zobrazovat, který turnusový den připadá na zvolený den v roce. Dále jde vypočítávat měsíční výkony a to celkový počet odpracovaných hodin, hodin nočních, svátečních a hodin odpracovaných o sobotách a nedělích. Lze vkládat směny nebo nepřítomnost v práci.

 • Stahujte na této adrese (2 MB).


  Vzory smluv Podnikový a domácí právník 8 - demo

  Téměř 1200 vzorů smluv. Smlouvy, jejich vzory a podání, formuláře, plné moci, žádosti či žaloby v tomto balíku pomáhají sestavit kvalitní dokumenty bez prvotní právní pomoci. Jednoduše řečeno, kompletní znalosti právníků najdete v tomto produktu.

 • Stahujte na této adrese (3,8 MB).


  Domy 5.1 – demo

  Jste-li majitelem nemovitostí, které pronajímáte, je dobré vést si o nich statistiky. Pokud však máte více nájemců, je dobré si pro evidenci pořídit nějaký specializovaný software. Tím by se mohla stát aplikace Domy. Ta je však určena nejen pro majitele nemovitostí, ale také pro domovní sdružení nebo realitní kanceláře. Pomůcka eviduje neomezené množství domů a bytů v nich - a to všechny důležité údaje včetně umístění, vybavení, vytápění, spotřeby vody a tepla, plochy, jmen nájemníků či vlastníků bytů.

 • Stahujte na této adrese (10,8 MB).


  Zastavárna 7.4 - demo

  Určeno pro zastavárny a komisní prodejce. Program eviduje doklady o příjmu a výdeji zboží jak ze zastavárny, tak z komise. Umožňuje prodlužovat dobu platnosti, převádět zboží ze zastavárny do komise nebo do prodeje. Obsahuje i vedení pokladny. Všechny parametry programu je možno nastavit v konfiguraci. Eviduje zvlášť zastavárnu, výkup i prodej,  komisi a maloobchod. 

 • Stahujte na této adrese (1,6 MB).


  Evidence knih 1.0 – demo

  Program je vhodný zejména pro školy, kde se musí evidovat všechny knihy v majetku školy. Knihy se přiřazují do kategorií a k fyzickým osobám nebo k objektům (např. kabinet fyziky, ředitelna atd.). Je přizpůsoben k režimu prohlížení, kde si může každý najít požadovanou knihu a tak zjistit, jestli tento titul v knihovně školy existuje, popřípadě kdo jej vlastní.

 • Stahujte na této adrese (670 KB).


  JAZZ Restaurant 4-42 – demo

  Komplexní softwarové řízení provozu restaurací. Systém je schopen řídit provoz restaurace od počátečního příjmu surovin, definice receptů, vytvoření a předání objednávky jídel či nápojů do kuchyně až po úplné uzavření objednávky placením. Objednávku je možno i rozdělit nebo převést na jiný stůl. Program umožňuje vytvoření mnoha různých tiskových sestav.

 • Stahujte na této adrese (2,1 MB).


  JAZZMAN CRM 1.0 – demo

  Program JAZZMAN CRM vám umožní dostat pod kontrolu vztahy s vašimi obchodními partnery a pomůže vám z dostupných informací vytěžit maximum pro váš obchod. Již se vám nemůže stát, že ztratíte kontakt na vašeho zákazníka, zapomenete obsah telefonního hovoru, mailu či dopisu nebo někam založíte údaj o termínu schůzky a obsahu jednání.

 • Stahujte na této adrese (3 MB).


  Nabídky Plus - demo

  Jedná se o software na vytváření cenových nabídek a to do MS Excelu či XML formátu. Program obsahuje (mimo dalších doplňkových funkcí) 3 základní, vzájemně provázané moduly: Nabídky - vytváří nové cenové nabídky a obsahuje také archiv starších, Adresář - obsahuje seznam všech adres a kontaktů a Ceník - eviduje seznam cenových položek, které můžete vložit do nabídky.

 • Stahujte na této adrese (2,3 MB). • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Nahrajeme váš mozek na cloud, plánuje startup. Ale zabije vás tím

  Mozek, ilustrace

  Johnny Depp by měl zbystřit. Zahrál si totiž roli ve filmu Transcendence, ve kterém si po smrti nahraje mysl do...

  Stáhněte si zdarma: kompaktní rychlý prohlížeč obrázků i porovnávač PDF

  Děti a počítač

  Prohlížeč snímků CPix umí třeba zašifrovat dva obrázky do jednoho. Porovnat dva PDF dokumenty a zobrazit případné změny...

  Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

  Ilustrační foto

  Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

  Najdete na iDNES.cz