Pořiďte si přehlednou evidence filmů na DVD včetně všech informací o nich

aktualizováno 
Levné filmové DVD z novin se staly doslova hitem. I díky tomuto fenoménu naše domácí sbírky filmů plní rychleji. Abyste měli kontrolu nad tím, jaké snímky již máte, zkuste využít přehledný katalog.
Filmy na DVD

Filmy na DVD | foto: Profimedia.cz

Druhá polovina minulého roku přinesla na filmové scéně zásadní průlom. Masivní nástup nové módy tzv. filmových DVD přibalených k novinám znamenal navýšení počtu prodaných kusů filmů na DVD. Levná DVD jsou přijatelná pro většinu z nás a tak se naše domácí sbírky utěšeně rozrůstají o nové a nové filmové hity. Abyste měli přehled o tom, co jste si již pořídili, je dobré vést si nějakou databázi s DVD disky. Než abyste si ji vedli třeba v Excelu, zkuste využít služeb specializovaných programů.

Automaticky do nich můžete uložit celou řadu údajů o filmu (český název, popis, herci atd.) včetně těch technických (formát videa a zvuku, titulky, bonusy apod. Některé z nich dokonce řadu údajů mohou stáhnout z internetu. Je totiž možné si je stáhnout z některé databáze, jenž jsou dostupné na internetu zdarma. Vyplněné údaje si můžete ještě sami doeditovat tak, aby byly úplné. Je dobré si správnost údajů zkontrolovat. Tento vynaložený čas se vám totiž rychle vrátí a to díky off-line prohlížení záznamů disků. Ty specializované navíc dokáží vést i výpůjčky, takže vy budete mít neustálý přehled o tom, kde se vaše oblíbená média s filmem, ale třeba i hudbou, hrou, nebo obrázky právě nachází.

Ant Movie Catalog 3.5 – freeware
Jeden z nejlepších katalogizačních softwarů, který je k dispozici zcela zdarma. Slouží jak k řazení, tak i správě domácí sbírky filmů na DVD, VHS, VCD, SVCD, filmů DivX a dalších. Umožňuje import informací z veřejných filmových databází (vkládá popisy z internetu), vkládání obrázků PNG, JPEG a GIF, export dat do formátů HTML, SQL, CSV nebo XLS, tisk přehledných seznamů atd. Program je lokalizován.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,5 MB).


  EMDB 0.6 – freeware

  EMDB (Eric´s Movie Database) patří mezi ty programy, které vás osloví přehledným uživatelským rozhraním. Zadávat lze všechny důležité údaje o filmu. Nechybí však kolonky pro zadání technických informací o filmu (včetně bonusů). Údaje o filmech nemusíte zadávat ručně, ale můžete si je nechat importovat z databáze IMDB. Vyhledávání funguje na výbornou a nechybí ani export dat. Navíc je v češtině.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (847 KB).


  DM Filmy 2.0 – freeware

  Databáze filmů, která umožňuje snadné vyhledávání, souhrnné statistiky, třídění uložených záznamů podle různých kritérií a uživatelsky příjemné prostředí. O filmu lze editovat tyto údaje: anglický název, český název, číslo CD, znění, titulky, počet CD a poznámka. Nově funguje bez BDE. Data uchovává ve formátu XML.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (534 KB).


  FilMEdiT 1.3 – freeware

  Program slouží k vytvoření přehledné filmové databáze, pro evidenci filmů (CD, DVD). Lze hledat filmy podle kritérií (žánr, herec, znění), k filmům přiřazovat přední a zadní obal, vkládat obsahy filmů, přepínat databáze za běhu programu, zaheslovat databáze, měnit vzhled programu, přehrávat hudbu, exportovat, importovat a obsahuje i funkci půjčování.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (743 KB).


  Seznam CD a DVD 1.1 – freeware

  Aplikace slouží k přehledné správě CD a DVD disků obsahující hry, hudbu, filmy či software. Můžete přidávat, upravovat nebo mazat záznamy. Součástí programu je přehled půjčených disků. Pro chod programu je nutné mít instalovaný .NET Framework.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (525 KB).


  Filmy 1.2 – freeware

  Program Filmy je jednoduchá aplikace pro správu domácí sbírky filmů uložených na libovolných nosičích (DVD atd.). U každého filmu lze zadat český a původní název, žánr, místo uložení, délku filmu, zvuk (případně i jazyk) filmu a také možnou poznámku. Filmy lze řadit podle českého i původního názvu, místa uložení, žánru a také délky filmu. Vytvořený seznam filmů je možno vyexportovat do *.txt souboru pro následné použití třeba v programu MS Excel.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (551 KB).


  Seznam DVD 2008 – shareware

  Program slouží k přehledné správě DVD disků, zejména pak disků s filmy. Umožňuje vložení obrázku obalu disku, informace o zvuku, titulcích, kusů medií a kvalitě filmů a další. Výhodou programu je seznam půjčených disků, takže vždy budete mít přehled o tom, kdo má váš film zrovna půjčený. Pro vaše větší pohodlí je do programu integrován adresář půjčujících. Export seznamu do Excelu, HTML, CSV se všemi důležitými informacemi. Novinkou je možnost importu dat. Více v této recenzi.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (4,5 MB).


  DVD Disko-téka 1.8 – trial

  Aplikace umožňuje dohledání údajů o filmu na internetu a jejich následné vložení do databáze. Tisk několika druhů seznamů. Evidenci zapůjčení disků, včetně modulu pro hromadné zapůjčení nebo vrácení více DVD jednou osobou. Obsahuje historii výpůjček. V přehledném seznamu je možné třídit jednotlivé sloupce pouhým kliknutím na hlavičku sloupce, opakovaným kliknutím seřadíte data opačným směrem (sestupně, vzestupně).

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,2 MB).


  Evidence DVD 3.3 – shareware

  Program umožňuje evidenci DVD disků, informace o zvuku, titulcích, žánru a mnoho dalších. Podporuje vyhledávání v databázi, aplikaci různých filtrů, ukládání a tisk obalů. Můžete evidovat půjčené DVD. Databázi můžete exportovat do HTML a csv. Novinkou je doplnění informací o DVD z databáze. Takže data se stahují z filmových db. – www.csfd.cz, www.dvdsvet.cz či www.planetdvd.cz.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,8 MB).


  All My Movies 4.0 – trial

  Díky All My Movies můžete katalogizovat vaše DVD, CD a VHS kazety. Nemusíte psát ke všem filmům detaily, program je stáhne a vyplní za vás a to díky internetu. Nabízí množství uživatelských nastavení, mezi kterými najdete například správu nabídky žánrů a typů médií, úpravu zobrazení popisků filmů atd. Program je navíc v češtině a umí vést i zápůjčky DVD.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (4,7 MB).


 • Nejčtenější

  Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

  Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

  V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

  Mučení a vraždu novináře prý nahrály hodinky Apple. Nejspíš to bylo jinak

  Apple Watch 2

  Údajná vražda opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího na konzulátu v Turecku vyvolává mezinárodní...  Ve věku 65 let zemřel na rakovinu Paul Allen, s Gatesem založil Microsoft

  Paul Allen na snímku z prosince 2017.

  Ve věku 65 letech zemřel v pondělí spoluzakladatel firmy Microsoft Paul Allen. Miliardář, filantrop a hledač lodních...

  Návrat „imperialistického brouka“? Výzkumný program USA vzbudil obavy

  Program „Hmyzí spojenci“ má změnit škůdce v pomocníky v zemědělství.

  Skupina vědců v časopise Science varuje před možným zneužitím amerického výzkumného programu, který vyvíjí zcela nový...

  Grafika snů: podrobné srovnání RTX 2080 s GTX 1080Ti

  Porovnání grafických karet s čipem Nvidia GeForce RTX 2080 a GTX 1080Ti (vpravo)

  Porovnali jsme novou grafickou kartu RTX 2080 s předchozí špičkou GTX 1080Ti. Výsledky jsou zajímavé a ačkoli v mnoha...

  Další z rubriky

  Tipy na zajímavé weby: nechte si pomoci s formuláři a jejich odesíláním

  Ilustrační foto - notebook

  Poznat zajímavá místa v tuzemsku a zaznamenat si zážitek zprostředkuje portál Turistický-denik.cz. Vyplňovat formuláře...

  Software zdarma: kreslicí program pro děti nebo čištění Windows

  Ilustrační foto - děti

  Hledáte-li kreslicí program pro děti, řešením je Tux Paint. Vytvořit si vlastní klávesové zkratky, zautomatizovat práci...

  Apple koupil firmu, jejíž program má umět najít budoucí popovou hvězdu

  Firma Asaii pomocí umělé inteligence vyhledává hudební talenty.

  Firma Asaii vyvinula software, který umožní vyhledávat a sledovat potenciálně úspěšné interprety. Nyní ji koupila firma...  Najdete na iDNES.cz