Portál Centrum.cz byl hacknut, ozývalo se včera všude

aktualizováno 
Stránka vyhledávače byla od včerejší půlnoci pozměněna - místo češtiny na uživatele zíraly zdánlivě nesrozumitelné znaky. Ihned se začalo spekulovat o hacknutí stránek. Centrum tak dal o sobě neplánovaně vědět ještě nad rámec startující reklamní kampaně.

Ráno se informace ozývala z rádia a mohli jste na ni narazit v podání agenturní zprávy na webu, po celý další den chodily do redakce e-maily či vzkazy přes ICQ typu "viděli jste dnes Centrum, nehacknul je někdo?" A portál Centrum.cz byl včera opravdu poněkud "jiný". Homepage byla ve zdánlivě nesrozumitelném jazyce a až při bližším pohledu uživatel zjistil, že se něco děje a to "něco" jde změnit, jedním kliknutím myši. Pánové ze Centra opět dokázali že nejsou suchaři (jeden z předchozích důkazů najdete třeba zde) a informaci o zprovoznění slovníků, mezi nimiž je zastoupen také česko-hantecký a naopak, se jali světu sdělit po svém.

Centrum je hacknuto, ozývalo se všude

Na včerejší den byla naplánována i neformální tisková konference. O neformálnosti svědčí i tisková zpráva, napsaná celá v hantecu. Na překlad textu v češtině, který byl naštěstí ke zprávě též přiložen, musel být najat plnokrevný brňák. Co se přeložit nedalo, domyslelo se a tak vzniklo zároveň pár hantecových novotvarů (portál - netbóda, e-mail - e-kistna...). Namísto slova "kontakt" byla použita nádherná věta "Dyby nco, tak sem:".

Jedním z úkolů tiskovky bylo zhodnotit měsíc střádané ohlasy na změnu designu portálu (163 záporných, 387 kladných e-mailových, na všechny bylo prý "nonroboticky odpovězeno) a návštěvnost za uplynulých pár týdnů, kdy mají stránky nový design. Zřejmě se zadařilo, neboť rozdíl návštěvnosti před a po redesignu vykazoval nárůst o zhruba 20 procent.

Centrum je hacknuto, ozývalo se všude

Spolu s ohlášením výsledků mapujících návštěvnost byla odstartována nová marketingová kampaň na podporu značky. Cíl je známý již měsíc. "Chceme v příštím roce získat 500 tis.nových uživatelů. Většina z těchto potenciálních uživatelů si vybere svůj portál primárně podle značky - podle známosti, image, síly. A bez "off line" komunikace bychom silnou značku nevybudovali. Věřím v kreativní reklamu, která dokáže silnými originálními motivy "na hraně" zaujmout i ve světě přeplněném reklamou. Naše nová komunikace staví značku Centrum.cz na pozici kvalitního, profesionálního a originálního portálu," komentuje novinky Oldřich Bajer, ředitel portálu Centrum.cz.

Reklamní kampaň s rozpočtem více než 6 miliónů, trvající do konce roku 2002, je rozložena mezi nadlinková média jako je rádio, tisk, outdoor a podlinková média - on-line, reklamní pohlednice a street promo. Kampaň startuje v časopisech i rádiu. Důležitou součástí kampaně je internet, který bude mít za úkol rozvést uživatelům myšlenku "Nejlepší místo v celé.cz" po 30 - 40 letech. Na imageovou kampaň budou v budoucnosti navazovat konkrétní produktové komunikace portálu.

Reklamní kampaň portálu Centrum.cz

Hantec slovník nebyl posledním netradičním počinem pracovníků portálu; již nyní se chystá slovník přibližující nářečí ostravské a plzeňské. Možná se prý dočkáme i slovníku romsko-českého (a naopak).Nejčtenější

Skrytý mechanismus zničil obraz za 30 milionů. Záhadný Banksy ukázal zuby

Banksy do svého obrazu zabudoval skartovačku.

Banksy, jeden z nejznámějších a zároveň nejzáhadnějších umělců, znovu šokoval umělecký svět. Ani ne tak úspěchem v...

Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Google nemusí platit za data uživatelů iPhonu, rozhodli v Británii

Stránky sdružení Google You Owe Us, které podalo žalobu na Google

Britský Nejvyšší soud zablokoval žalobu na společnost Google za údajně nezákonné shromáždění údajů o milionech...

Tipy na weby: identifikujte neznámého volajícího, nebo se učte anglicky

Ilustrační foto - smartphone

Na telefonu se objeví cizí číslo a vy nevíte, jestli nejde o podvodníka, telemarketingovou či výzkumnou společnost....

Netflix, YouTube a další budou muset nabízet 30 procent děl z EU

Videoslužby v Česku

Nová směrnice, kterou v úterý schválil Evropský parlament, požaduje po všech audiovizuálních platformách, aby od roku...

Jobs Contact
Obchodně-technický zástupce (od 25.000 Kč)

Jobs Contact
Jihomoravský kraj, Kraj Vysočina, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský krajNajdete na iDNES.cz