Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Posílejte barevné e-maily

aktualizováno 
Z dnešního přehledu zajímavých programů pro práci s grafikou a videem stojí za vyzkoušení například aplikace Colorful Email Creator, která umí oživit obrázky a doplňkovou grafikou jinak fádní textové e-maily. Nepřehlédněte rovněž aplikaci Auslogics Visual pro změnu vizuálního stylu vašich Windows.

Prohlížeče, přehrávače a editory

MyTheatre 3.35.1
trialware, stránky, download
15,2 MB
MyTheatre je multimediální přehrávač standardních formátů videa a hudby, který si poradí rovněž s poslechem internetových rádií a sledováním televizních stanic, které vysílají po internetu. Vzhled přehrávače si můžete upravit pomocí skinů.

Picgl 1.92
freeware, stránky, download
1,2 MB
Picgl je freeware prohlížeč a editor obrázků, který umí konvertovat různé grafické formáty, hromadně přejmenovávat soubory, přidávat obrázkům 3D efekty atd. Aplikace podporuje grafické formáty JPEG, JPEG2000, BMP, PNG, GIF, TIFF, TARGA a PCX.

Motion Artist 3.0
shareware, stránky, download
0,1 MB
S programem Motion Artist budete moci snadno a rychle vytvářet Flash animace pro vaše internetové stránky. Práci vám usnadní knihovna efektů a grafických objektů.

IconCool Editor 4.88
trialware, stránky, download
5,5 MB
V souladu se svým názvem slouží IconCool Editor k vytváření a úpravě ikon. Program si poradí s dlouhou řadou grafických formátů (BMP, DIB, EMF, GIF, ICB, ICO, JPG atd.), nabízí desítky grafických filtrů a efektů, umí extrahovat ikony z EXE souborů a obsahuje i snímač obrazovky.

Konverze obrázků a videa

PSP Video 9 1.74
freeware, stránky, download
4,4 MB
Konverzní nástroj PSP Video slouží k převodu souborů s videem ve formátech MPEG a AVI do formátu, který je možné přehrávat na přenosných herních konzolích Playstation Portable. PSP Video umí rovněž spravovat soubory s videem a kopírovat je do konzolí.

Nástroje pro DVD

DVDBuilder 2.6
freeware, stránky, download
6,1 MB
Potřebujete-li ze souborů ve formátu MPEG vytvořit DVD, které bude možné přehrávat v běžných stolních přehrávačích, vyzkoušejte program DVDBuilder. Nástroj je zdarma a umí snadno a rychle převádět MPEG soubory na formát VOB, který je pak možné vypálit jako filmové DVD.

Další utility

Exif Reader 3.1.0
freeware, stránky, download
0,4 MB
Exif Reader je jednoduchý freeware program, který slouží k prohlížení EXIF dat digitálních fotografií. V EXIF souboru jsou uloženy například informace o času expozice, nastavení clony, ISO, ohniskové vzdálenosti atd.

Picmv 1.10
freeware, stránky, download
1,2 MB
Picmv je program pro hromadný přenos fotografií z digitálních fotoaparátů do počítače. Aplikace umí zobrazit náhledy fotografií na paměťové kartě fotoaparátu, ze kterých si můžete vybrat snímky k uložení do počítače.

Picdownloader 4.5
shareware, stránky, download
1,7 MB
Aplikace Picdownloader vám usnadní jinak zdlouhavé ukládání fotografií z internetových galerií. Picdownloader umí obrázky stahovat hromadně, stačí v něm jen nastavit adresu webové galerie, odkud se mají obrázky stáhnout, a program pak již pracuje zcela automaticky. Aplikace stahuje obrázky a fotografie ve formátech BMP, JPG, GIF, TIFF, PNG, PCX, PSD a poradí si také s Flash animacemi.

Colorful Email Creator 1.0
shareware, stránky, download
4,6 MB
S programem Colorful Email Creator mohou být vaše e-maily barevnější a graficky zajímavější. Aplikace umí vkládat do textu e-mailů obrázky, smajlíky, vlastnoruční podpisy atd. Můžete si tak vytvořit šablony e-mailů pro různé příležitosti.

Kamerka 0.2
open source, stránky, download
0,5 MB
Kamerka je univerzální ovládací program pro webové kamery, připojené k počítači. Program umí nahrávat video do souborů, vytvářet jednotlivé snímky a mnoho dalšího. Nastavit si můžete například různé formáty ukládaného videa a snímků. Kamerka se neinstaluje, program stačí stáhnout, rozbalit a spustit.

Cam Wizard 7.07
shareware, stránky, download
2,5 MB
Cam Wizard, další nástroj na práci s webovými kamerami z dnešního přehledu, umí doplnit funkce webové kamery o detektor pohybu. Jakmile je v definované oblasti zorného pole kamery zaznamenán pohyb, provede aplikace předem nastavenou činnost (například odeslání snímků z kamery na zvolený e-mail).

Auslogics Visual Styler 3.0.3.107
shareware, stránky, download
4 MB
Pokud vás už standardní vzhled operačního systému Windows nudí, vyzkoušejte program Auslogics Visual Styler. Aplikace umí změnit vzhled ikon standardních Windows aplikací, měnit pozadí Plochy, úvodní a odhlašovací obrazovky a mnoho dalšího.

Sci-Tek Gallery 3D Screensaver 1.0.6
shareware, stránky, download
2 MB
Sci-Tek Gallery 3D Screensaver je zajímavý šetřič obrazovky, který v době vaší nečinnosti umí na monitor počítače promítat 3D model galerie, kde na stěnách visí vaše oblíbené fotografie. Jedná se o velmi originální řešení spořiče obrazovky, kterým můžete ohromit vaše přátele.

ColoringBook_TRUCKS 1.0
demoverze, stránky, download
0,4 MB
Elektronická verze omalovánek ColoringBook_TRUCKS obsahuje několik obrázků tahačů, které můžete obarvit pestrou paletou barev. Program vyžaduje ke svému běhu instalovaný přehrávač Flash animací, k dispozici je i verze s obrázky automobilů, jízdních kol atd.

Autor:Nejčtenější

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

„Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

Čínský sociální kredit v praxi: „nedůvěryhodní“ nesmí do vlaků a letadel

„Sociální hodnocení lidí“ v Čině se začíná uplatňovat v reálném životě

Opatření, které lze chápat i jako účinný mocenský nástroj pro eliminování nepohodlných občanů. Lidé, které čínská vláda...

Další z rubriky

Evropská ochrana autorských práv by poškodila programátory, varuje Github

Fiktivní ukázka toho, jak by podle Githubu mohla vypadat ochrana copyrightu

Pokud by EU nařídila filtrování obsahu při jeho nahrávání, mohlo by to ohrozit programátory a zpomalit vývoj projektů,...

Styl i bezpečnost. Vyzkoušejte alternativní prohlížeče pro Windows

Ilustrační foto - browser

Okno do internetu. Nadneseně používaný příměr pro internetové prohlížeče. Díky nim je na jedno kliknutí dostupný obsah...

Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

Najdete na iDNES.cz