Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Poslouchejte a nahrávejte třeba i 10 rádií najednou

aktualizováno 
Program pro příjem radiového vysílání z internetu, který umí nahrávat více stanic najednou. Editační nástroj pro MPEG soubory, který nezmění jejich kvalitu. Tvorba filmových DVD na přání, anebo aplikace pro digitální fotografie. Toto vše na váš čeká.
Rádio, radiopřijímač

Rádio, radiopřijímač | foto: Profimedia.cz

RaimaRadio 1.2 – freeware
Existuje celá řada aplikací pro příjem rozhlasového vysílání šířeného přes internet. Ale ne každá z nich si poradí i s jejich záznamem. To však není případ RaimaRadia.

Ten totiž svému uživateli dovoluje naladit nejen na tisíc bezplatných rozhlasových stanic vysílajících jak přes internet, tak i vzduchem z celého světa, ale navíc datové proudy umí i ukládat do souborů. Zaznamenávat lze dokonce jednu či i více stanic současně a to do formátu MP3. K dispozici je i plánovač nahrávání, takže i přestože nesedíte u PC, oblíbené vysílání se vám může nahrát. Mezi pokročilé funkce patří vyhledávání obrázku alba právě hrající písně, plug–in do Winampu, vyhledávání stanic, náhodný výběr stanic a ještě více.

 • Stahujte na této adrese (5,2 MB).

  RaimaRadio

  Free Fast MPEG Cut 2.3 – freeware
  Jestliže zaznamenáváte televizní pořady pomocí tuneru na PC či prostřednictvím DVD rekordéru, možná by se vám hodil nástroj, který by vám dokázal odstranit záznam před začátkem pořadu a po jeho skončení. Rádi byste se možná zbavili i reklam, kterými je „obohacen“. Proto vyzkoušejte tento softwarový nástroj. Své uplatnění si může najít i pokud natáčíte video digitální kamerou do MPEG souborů a v záznamech naleznete hluchá místa.

  Záznam pro úpravu však musí být uložen ve formátu MPEG (VOB soubory přejmenujte na MPEG). S programem se však pracuje lehce a je velmi rychlý. Dokáže vystřihnout zvolenou část a uložit do filmového souboru a to beze ztráty kvality a re–enkodování. Stačí pomocí ukazatelů nastavit začátek pro vystřižení a konec. Vše si můžete kontrolovat v náhledovém okně. Upravené video potom uložíte do nového souboru a ten původní bude beze změny. Jedinou nevýhodou je to, že program může vždy vystřihnout pouze jednu část. Pro více střihů budete muset záznam vždy uložit, načíst, znovu vystřihnout a opět uložit.

 • Stahujte na této adrese (4,7 MB).
  Free Fast MPEG Cut


  Super DVD Creator 9.5 – trial

  Pokud již budete mít připravený pořad pro uložení na DVD či ho máte v souboru s koncovkou ASF, WMV, AVI, RM a RMVB, tak otestujte tento komerční software.

  S jeho pomocí totiž můžete vytvářet filmové DVD disky, které lze přehrát ve stolních DVD přehrávačích. K dispozici je i možnost vytvořit si menu disku s různým nastavením (otitulkování, přidání hudby, tlačítek atd.). DVD může být buď v PAL, anebo v NTSC. Po převodu záznamu ho lze i přítomným doplňkem rovnou vypálit na disk. Program dále umí konvertovat zmíněné soubory do formátu MPEG. S programem se velice příjemně pracuje. Má přehledné uživatelské rozhraní. Stejně jako předchozí program, tak i tento podporuje střih scén. Pokud se tedy rozhodnete pro jeho zakoupení, bude vám stačit pouze jeden produkt namísto dvou.

 • Stahujte na této adrese (8,4 MB).
  Super DVD Creator


  HP Photosmart Essential 2.01 – freeware

  Software pro úpravu digitálních fotografií vyrábí mnoho firem. Mezi nimi nechybí ani výrobci samotných fotoaparátů. Tak například i společnost HP má vlastní produkt, který umožňuje snadno organizovat, upravovat, tisknout a sdílet fotografie.

  Opravdovou výhodou digitální fotografie je, že můžete zachytit mnohem víc momentů než kdykoli předtím. Problémem je nalézt způsob, jak je všechny uspořádat. HP Photosmart Essential pro vaše snímky vytvoří knihovnu, ve které je automaticky uspořádá. Intuitivní ikony usnadňují označení oblíbených snímků, doplnění štítků k vybraným fotografiím a zařazení snímků do skupin podle vlastních kritérií tak, abyste je později rychle a snadno našli.
  Přizpůsobená domovská stránka poskytuje rychlý přístup k většině nejaktuálnějších fotografií. Zobrazte náhledy nebo rychle fotografie zvětšete a spusťte prezentaci v doprovodu hudby. Seřaďte fotografie podle data, názvu nebo posledního zobrazení.

 • Stahujte na této adrese (1,4 MB).
  HP Photosmart Essential • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Než začnete stěhovat nábytek, vyzkoušejte si design v tabletu

  Tablet pomůže i při zařizování bydlení

  Aplikace pro tablety nám pomohou v celé řadě situací, třeba i když plánujete stavbu, rekonstrukci, nebo jen menší...

  Umělá inteligence Googlu slouží v armádě a ne všem se to líbí

  Bezpilotní letoun RQ-4 Global Hawk

  Umělou inteligenci společnosti Google využívá americká armáda v rámci jednoho projektu u bezpilotních letadel.

  Tipy a triky pro Windows 10: Dostaňte z OneDrivu maximum

  Tipy a triky pro Windows 10

  OneDrive není jen služba ve Windows. Jde o celou platformu, která uživatelům umožňuje manipulovat s daty i mimo PC...

  Najdete na iDNES.cz