Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Poslouchejte a nahrávejte třeba i 10 rádií najednou

aktualizováno 
Program pro příjem radiového vysílání z internetu, který umí nahrávat více stanic najednou. Editační nástroj pro MPEG soubory, který nezmění jejich kvalitu. Tvorba filmových DVD na přání, anebo aplikace pro digitální fotografie. Toto vše na váš čeká.
Rádio, radiopřijímač

Rádio, radiopřijímač | foto: Profimedia.cz

RaimaRadio 1.2 – freeware
Existuje celá řada aplikací pro příjem rozhlasového vysílání šířeného přes internet. Ale ne každá z nich si poradí i s jejich záznamem. To však není případ RaimaRadia.

Ten totiž svému uživateli dovoluje naladit nejen na tisíc bezplatných rozhlasových stanic vysílajících jak přes internet, tak i vzduchem z celého světa, ale navíc datové proudy umí i ukládat do souborů. Zaznamenávat lze dokonce jednu či i více stanic současně a to do formátu MP3. K dispozici je i plánovač nahrávání, takže i přestože nesedíte u PC, oblíbené vysílání se vám může nahrát. Mezi pokročilé funkce patří vyhledávání obrázku alba právě hrající písně, plug–in do Winampu, vyhledávání stanic, náhodný výběr stanic a ještě více.

 • Stahujte na této adrese (5,2 MB).

  RaimaRadio

  Free Fast MPEG Cut 2.3 – freeware
  Jestliže zaznamenáváte televizní pořady pomocí tuneru na PC či prostřednictvím DVD rekordéru, možná by se vám hodil nástroj, který by vám dokázal odstranit záznam před začátkem pořadu a po jeho skončení. Rádi byste se možná zbavili i reklam, kterými je „obohacen“. Proto vyzkoušejte tento softwarový nástroj. Své uplatnění si může najít i pokud natáčíte video digitální kamerou do MPEG souborů a v záznamech naleznete hluchá místa.

  Záznam pro úpravu však musí být uložen ve formátu MPEG (VOB soubory přejmenujte na MPEG). S programem se však pracuje lehce a je velmi rychlý. Dokáže vystřihnout zvolenou část a uložit do filmového souboru a to beze ztráty kvality a re–enkodování. Stačí pomocí ukazatelů nastavit začátek pro vystřižení a konec. Vše si můžete kontrolovat v náhledovém okně. Upravené video potom uložíte do nového souboru a ten původní bude beze změny. Jedinou nevýhodou je to, že program může vždy vystřihnout pouze jednu část. Pro více střihů budete muset záznam vždy uložit, načíst, znovu vystřihnout a opět uložit.

 • Stahujte na této adrese (4,7 MB).
  Free Fast MPEG Cut


  Super DVD Creator 9.5 – trial

  Pokud již budete mít připravený pořad pro uložení na DVD či ho máte v souboru s koncovkou ASF, WMV, AVI, RM a RMVB, tak otestujte tento komerční software.

  S jeho pomocí totiž můžete vytvářet filmové DVD disky, které lze přehrát ve stolních DVD přehrávačích. K dispozici je i možnost vytvořit si menu disku s různým nastavením (otitulkování, přidání hudby, tlačítek atd.). DVD může být buď v PAL, anebo v NTSC. Po převodu záznamu ho lze i přítomným doplňkem rovnou vypálit na disk. Program dále umí konvertovat zmíněné soubory do formátu MPEG. S programem se velice příjemně pracuje. Má přehledné uživatelské rozhraní. Stejně jako předchozí program, tak i tento podporuje střih scén. Pokud se tedy rozhodnete pro jeho zakoupení, bude vám stačit pouze jeden produkt namísto dvou.

 • Stahujte na této adrese (8,4 MB).
  Super DVD Creator


  HP Photosmart Essential 2.01 – freeware

  Software pro úpravu digitálních fotografií vyrábí mnoho firem. Mezi nimi nechybí ani výrobci samotných fotoaparátů. Tak například i společnost HP má vlastní produkt, který umožňuje snadno organizovat, upravovat, tisknout a sdílet fotografie.

  Opravdovou výhodou digitální fotografie je, že můžete zachytit mnohem víc momentů než kdykoli předtím. Problémem je nalézt způsob, jak je všechny uspořádat. HP Photosmart Essential pro vaše snímky vytvoří knihovnu, ve které je automaticky uspořádá. Intuitivní ikony usnadňují označení oblíbených snímků, doplnění štítků k vybraným fotografiím a zařazení snímků do skupin podle vlastních kritérií tak, abyste je později rychle a snadno našli.
  Přizpůsobená domovská stránka poskytuje rychlý přístup k většině nejaktuálnějších fotografií. Zobrazte náhledy nebo rychle fotografie zvětšete a spusťte prezentaci v doprovodu hudby. Seřaďte fotografie podle data, názvu nebo posledního zobrazení.

 • Stahujte na této adrese (1,4 MB).
  HP Photosmart Essential


 • Nejčtenější

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou

  Perseidy (Irsko, 7. srpna 2009)

  Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na...

  Další z rubriky

  Vyřešit problémy s Windows pomůže opravář registru

  Ilustrační foto

  Dochází-li Windows dech, můžete zkusit spustit jeden z dostupných čističů systémového registru. Ten najde neplatné...

  Co není pro každého. Jak udělat vybrané soubory neviditelnými

  Ilustrační foto - počítač

  Schovat ve Windows data tak, aby nebyla viditelná, je otázkou chvilky. Stačí vám k tomu jen správný program. Vyberte si.

  Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

  Ilustrační foto - notebook

  Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

  Najdete na iDNES.cz