Používejte síť KaZaa, bude vám platit za šíření souborů

aktualizováno 
Zábavní průmysl dosud chtěl po uživatelích internetu platit za stažené multimediální soubory. Ale aby jim naopak nabízel peníze za šíření autorizovaných digitálních kopií, to tu ještě nebylo! S nápadem přišla společnost Altnet, která se stará o placené downloady v síti KaZaa.

Společnost Altnet přišla se zajímavým nápadem, jak naučit uživatele P2P sítí místo pirátských souborů stahovat placené oficiální downloady. S neobvyklou strategií přišel ředitel společnost Kevin Bermeister. Nová metoda bude podle něj využívat k šíření autorizovaných souborů nejen oficiálních serverů, ale také volné prostředky uživatelů systému KaZaa. Jak to bude fungovat a jaké výhody z toho pro internetové surfaře plynou?

Downloady ve zlatě
Placené stahování se na P2P sítích objevilo již v loňském roce. Systém distribuce vzešel z partnerství společností Altnet a Sharman Networks. Uživatelům původní aplikace KaZaa se při vyhledávání souborů vypisovaly položky se zlatými ikonami, které označovaly autorizované soubory. Mezi nimi se objevovala hudba, video či software, například hry. Altnetu využil například známý rapper Ice-T, který vydal své nové album výhradně prostřednictvím systému KaZaa. Uživatelé za něj zaplatili necelých pět dolarů.

Ačkoliv platforma Altnet distribuovala kolem 20 milionů souborů měsíčně, zdaleka nepřilákala tolik uživatelů, kolik se jich v síti ve skutečnosti pohybuje. Spousta reklamních aplikací budlovaná v balíku KaZaa totiž internetovou komunitu znechutila, a tak vznikla "odlehčená" verze KaZaa Lite. Ta slouží dokonce ještě lépe než původní klient, odstraňuje některá omezení a pochopitelně neobsahuje žádný spyware. A také nepodporuje ohvězdičkované soubory Altnetu.

Soubor služby Altnet mezi obvyklými výsledky vyhledávání

Místo pirátů legálními distributory
Kevin Bermeister hodlá na novou službu nalákat desítky milionů uživatelů systému KaZaa. Ti by měli dát k dispozici nevyužité pásmo svého internetového připojení a podílet se na autorizovaném šíření her, hudebních skladeb a filmů. Jednotlivé počítače tak vytvoří největší celosvětovou distribuční platformu. Bermeister doufá, že se mu takto podaří z počítačů odstranit nelegální materiál a P2P ztratí nálepku zdrojů online pirátství.

"Jak jednou začnete vytlačovat neautorizované soubory ze sdílených adresářů, peer-to-peer přestanou pomalu existovat jako centra porušování práv," je si Bermeister jistý.

Sdílejte, zaplatíme vám
Pokud se zájemci o novou službu upíší Altnetu, automaticky souhlasí s tím, že se na jejich počítač vedle protokolu FastTrack nainstaluje sekundární zabezpečená P2P síť. Drobná aplikace Peer Points bude sledovat provoz na počítači a umožní nastavit, kolik lidí se může k autorizovaným datům v jednom okamžiku připojit a jaká část datová pásma bude přenosům vyhrazena. Za uploady souborů budou uživatelé získávat body, které budou moci vyměnit za mnoho zajímavých odměn. Altnet nabízí celou řadu dárků, od volného přístupu k placenému obsahu až po losování o osobní automobily a velké finanční výhry. Hodnota cen bude přímo úměrná tomu, kolik zákazníků dokáže Altnet přesvědčit.

Placené uploady již tento týden
Nová verze aplikace KaZaa s implementací Peer Points by měla být vypuštěna již během tohoto týdne. Kromě výše uvedeného má být vylepšeno vyhledávání, které má vracet až tisíc záznamů. Uživatel také získá kvalitnější nástroj pro ochranu před všudypřítomnými viry.

Zdroj: News.com

Nejčtenější

První mezihvězdné těleso může být sluneční plachetnicí

Rekonstrukce možné podoby planetky 1I/2017 U1 (‘Oumuamua) na základě údajů...

První objekt od jiné hvězdy zachycený pozemskými teleskopy by podle naměřených parametrů mohl být sluneční plachetnicí,...

Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

„Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

Samopal vz. 58, který není samopalem, má vyšší kadenci než kalašnikov

Československý samopal vz. 58 V - verze pro výsadkáře se sklopnou opěrkou.

V Československu vzniklo několik typů palných pěchotních zbraní, které se mohly směle rovnat se zahraniční konkurencí....

Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

DBS

Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

Další z rubriky

Proč Češi nečtou? Většina si dělá názor bez znalosti faktů, ukázala studie

Proč lidé (ne)čtou

Nová studie ukazuje, že lidé, především mladí lidé, už téměř nečtou. Ale to jim nebrání v tom, aby se na sociálních...

Čína unesla část mezinárodního internetového provozu, chybou Nigerijců

Čínská vlajka před budovou firmy Google v Pekingu

V noci na dnešek se řada uživatelů ve Spojených státech i jinde musela vypořádat se nebývalým zpožděním služeb od...

Tipy na weby: ke správné češtině zábavnou formou či informace o jídle

Ilustrační foto

Web Moječeština.cz je tu pro všechny, kteří se nejen chtějí mateřský jazyk nabiflovat, ale především ho pochopit....

Najdete na iDNES.cz