Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Poznejte svět internetových rádií

aktualizováno 
V dnešním přehledu programů pro přehrávání práci s hudbou vám představíme hned tři aplikace, se kterými můžete poslouchat nebo i nahrávat hudbu z internetových rádií. Ve všech třech programech najdete pro začátek řadu různých rozhlasových stanic, po dalších můžete na internetu pátrat sami.

Multimediální přehrávače

FoxyTunes 1.2

freeware; homepage; download; 0,3 MB  

FoxyTunes je plug-in do populárního internetového prohlížeče Firefox a e-mailového klienta Thunderbird, díky kterému budete moci pohodlně ovládat přehrávání hudby přímo z prostředí těchto programů. FoxyTunes je k dispozici i v české verzi.

3aLab iRadio 1.5

shareware; homepage; download; 8,2 MB  

Program 3aLab iRadio slouží k poslechu a nahrávání hudby z internetových rádií. Aplikace obsahuje seznam mnoha internetových rádií, další jistě bez problému najdete sami. Hudbu z vysílání můžete ukládat do MP3 souborů nebo přímo v programu vypalovat na CD.

iRadioNet 2.00

freeware; homepage; download; 0,5 MB 

Stejně jako předchozí program slouží i aplikace iRadioNet k přehrávání internetových rádií. V aplikaci je připraveno mnoho internetových stanic, iRadioNet umí ukládat hudbu do MP3 a editovat ID3 tagy.

Internet Radio Tuner 2.0

freeware; homepage; download; 1,9 MB  

Třetí aplikací umožňující poslech a nahrávání internetových rádií z dnešního přehledu je Internet Radio Tuner. V programu najdete řadu rozhlasových stanic, jejich vysílání můžete ukládat do souborů ve formátu MP3.

Grabování, konverze, vypalování

Audio Converter 5.5.2

trialware; homepage; download; 5,4 MB  

Audio Converter umí mezi sebou převádět běžné formáty hudebních souborů – MP3, WMA, OGG, AIFF a WAV a zvládne rovněž převádět hudební CD do souborů v uvedených formátech. Kvalitu výstupních souborů lze nastavit, konverze může probíhat i dávkově.

Direct Audio Converter and CD Ripper 1.7.0.6

trialware; homepage; download; 1,9 MB

Direct Audio Converter and CD Ripper zvládne vzájemnou konverzi hudebních souborů ve formátech MP3, WMA, WAV, OGG, FLAC, APE a MPC a ukládání stop z hudebních CD. Aplikace umí editovat ID3 tagy a spolupracuje s internetovou databází CDDB.

All Converter 6.0.1

shareware; homepage; download; 6,5 MB  

Další z mnoha konverzních nástrojů v dnešním přehledu nese prostý název All Converter. Aplikace slouží k hromadné i jednotlivé konverzi hudebních souborů ve formátech MP3, WMA, OGG, WAV, VQF, APE, VOB a AC3 a poradí si i s editací ID3 tagů.

Direct MIDI to MP3 Converter 1.3.0.2

trialware; homepage; download; 1,6 MB  

Direct MIDI to MP3 Converter je nástroj na převod hudebních souborů ve formátu MIDI do MP3. Program umí převádět soubory dávkově, včetně vytváření ID3 tagů.

River Past Wave@MP3

freeware; homepage; download; 1,9 MB  

River Past Wave@MP3 je jednoduchý freeware nástroj na vzájemnou konverzi hudebních souborů ve formátech MP3 a WAV.

River Past Audio CD Ripper 5.10.2

shareware; homepage; download; 5,9 MB 

River Past Audio CD Ripper slouží k extrakci zvukových stop z hudebních CD a jejich převodu do formátu MP3, WAV, WMA nebo OGG. Parametry výstupních souborů lze podrobně nastavit, práce s programem je velmi snadná.

Jodix Video MP3 Extractor 1.12

shareware; homepage; download; 1,5 MB  

Uložit zvukovou stopu z videa umí program Jodix Video MP3 Extractor. Aplikace pracuje například s filmy na DVD, VCD, SVCD a soubory ve formátech AVI, RM, DivX, WMV, ASF, MPEG nebo MOV, zvuková stopa se ukládá do souborů ve formátu MP3. Není nutné ukládat zvuk z celého filmu, můžete si zvolit jednotlivé úseky.

Golden Records Vinyl to CD Converter 1.00

shareware; homepage; download; 0,3 MB  

Golden Records Vinyl to CD Converter je program určený k převodu starých analogových nahrávek na deskách či kazetách do digitální podoby. Připraveny jsou funkce pro normalizaci hlasitosti, korekci šumu nebo přímé vypalování hudebních CD. Nahrávky je možné ukládat ve formátech MP3 a WAV.

Audio editory, efekty a další utility

River Past Talkative 4.10.3

trialware; homepage; download; 2,1 MB 

Talkative je program, který umí přečíst napsaný text a uložit jej jako namluvený zvukový soubor. Pokud vás tedy nebaví číst e-maily nebo zprávy na webu, můžete si je nechat přečíst programem Talkative.

Azureus 2.3.0.6

open source; homepage; download; 6,9 MB  

Azureus je open source BitTorrent klient, který vám v přehledném a do češtiny přeloženém uživatelském prostředí umožní pohodlně sdílet hudební i jiné soubory. Azureus umí stahovat více souborů současně, průběh stahování je přehledně zobrazen, včetně případných potíží při stahování. Pro běh programu je třeba nainstalovat Java prostředí J2RE, které najdete na webu Sun Microsystems (http://java.sun.com).

Resource-Grabber 2.68

shareware; homepage; download; 1,1 MB  

Resource-Grabber důkladně prohledá váš počítač a najde v něm veškerý multimediální obsah – zvukové soubory, videoklipy či obrázky, včetně těch, které jsou důkladně ukryty v aplikacích nebo knihovnách.

Autor:


Nejčtenější

Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Microsoft dokončil práci na tmavém módu Windows 10

Temný mód Průzkumníka souborů ve Windows 10.

Nová testovací verze Windows 10 přináší další rozšíření takzvaného tmavého módu (Dark mode), který může zpříjemnit...

S aplikací poznáte každou kytku a poznámkový blok uloží i hesla

Užitečné programy pro tablet vám mohou pomoci i udělat radost.

Na cestách se vám může hodit například atlas rostlin i poznámkový blok. A nechybí třeba ani ekvalizér zvuku v efektním...

Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

Ilustrační foto - relax

Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz