Přečtěte si své oblíbené rádio

aktualizováno 
Chytl vás zajímavý způsob rozhlasového vysílání s označením Podcast? Máme pro vás čtečku na jeho přijímání. Co byste řekli na nástroj pro převod pošty v Outlooku do PDF či HTML? Nechybí vám produkt na hromadné přejmenování souborů či snímání obrázků z aplikací? Užitečné nástroje najdete v článku.

Doppler 2.0.0.3 - freeware
Víte, co se skrývá pod tajemným názvem čtečka Podcast? Pokud ne, potom zbystřete. Po čtečkách RSS kanálů, Atom zdrojů totiž nastupuje nový fenomén a to Podcast. Volně přeloženo, jde o vysílání hudby. Jedna chytrá hlavička si totiž zřejmě řekla, že by nebylo špatné hlídat vystavené MP3 soubory na webu. Kdykoliv tedy chcete vysílat podcasty, stačí vytvořit MP3 soubor a odkaz na něj uložit ve formátu pro podcast čtečku. Pak již stačí mít instalovanou tuto čtečku a obsah souboru vám bude ihned po ruce, respektive u ucha.

Jednou takovou čtečkou je i program Doppler. Ten si poradí se stahováním zvukového obsahu z různých on-line zdrojů. Pracuje podobně jako jakákoliv RSS, jen s tím rozdílem, že je zaměřen na stahování zvukových souborů (jako MP3), které poskytují rozhlasové stanice, či webové servery. Doppler poskytuje moderní rozhraní, které ukazuje stav vašich podcast zdrojů a funkce pro plánování stahování. Mezi další funkce patří podpora ID3 tagů, filtry, klíčová slova, souborový manažer, podpora proxy a notifikace v systémové liště.

Po instalaci produktu stačí zvolit složku, kam se mají MP3 soubory s obsahem ukládat. Také je nutné definovat, ve kterém hudebním (multimediálním) přehrávači mají být soubory přehrávány. Předdefinované jsou WMP, iTunes a nebo můžete vybrat jiný (např. Winamp). Pro chod je nutné mít v systému instalován .NET Framework (stáhnete na webu Microsoftu). Po spuštění je v aplikaci testovací zdroj podcastu. Vy si však můžete přidat svoje zdroje. Jeden se nachází třeba na adrese - http://www.infoset.com/rss/podcast-cro6.200.rss. Jde o vysílání Českého rozhlasu 6. Po stažení informací o počtu zpráv poklikejte na zdroj, čímž otevřete jejich seznam. Nyní stačí již naslouchat. Jak je vidět, aplikace zatím korektně nezobrazuje češtinu.

 • Program stahujte na této adrese (482 kB).

  Doppler

 • ABC Amber Outlook Converter 3.19 – shareware
  ABC Amber Outlook Converter je velmi zajímavým projektem. Na svědomí ho má společnost ProcessText Group, která se specializuje návrhem a výrobou aplikací především na převod mezi různými datovými formáty. V jejich portfoliu lze tedy najít opravdu mnoho užitečných „konvertorů“. Ten, o kterém budeme hovořit dnes, slouží ke změně elektronických zpráv do formátů, jako např. PDF, HTML a tucet dalších. Je určen pro poštovního klienta Microsoft Outlook a převádět můžete buď všechny e-maily, nebo jen některé.

  Potřebujete-li tedy mít svou e-mailovou komunikaci mimo Outlook (např. na internetu) a přitom se nechcete zabývat kopírováním každé zprávy zvlášť (označení a vložení např. do HTML), je produkt určen právě vám. Na místo složitého, několika minutového převodu, lze vše provést během několika sekund. Navíc dokáže udržet formátování e-mailů stejně, jako odkazy atd. Převod dokáže uskutečnit do - PDF, DOC, HTML, CHM, RTF, HLP, TXT, DBF, CSV, XML, MDB, MCW, WPS, SAM, RFT, WS4, WS7, WRI a ještě více formátů. Díky jednoduchému rozhraní by jeho obsluha neměla činit snad nikomu potíže. Po spuštění se dokáže k vašemu e-mailovému účtu připojit téměř bez asistence. Podporuje na 50 jazyků vč. češtiny.

 • Program stahujte na této adrese (1.4 MB).

  ABC Amber Outlook Converter

 • ReNamer 1.85 – freeware
  ReNamer je malý a velmi flexibilní nástroj pro změnu názvů souborů. Nabízí celou paletu funkcí pro přejmenování, vč. předpon, přípon, změn závorek, nahrazení určitých slov a ještě více. Navíc můžete používat různé kombinace přejmenování a akce provádět v logickém sledu. Po prvním spuštění ReNameru se může zdát, že aplikace je na ovládání dosti složitá a někteří z vás by mohli mít problém s ovládáním. Po několika minutách se s ním však snadno seznámíte a práce by vám již neměla činit problémy. Výborná je funkce Preview, která dokáže zobrazit náhled ještě před tím, než provedete přejmenování souboru.

 • Program stahujte na této adrese (1 MB).

  ReNamer

 • SaveSnap 1.4 – freeware
  Česká aplikace SaveSnap rozšiřuje standardní sejmutí obrazovky klávesou PrintScreen o možnost sejmutí do schránky či do souboru. Mezi nabízené formáty souborů patří BMP (nejlepší kvalita, ale největší velikost), komprimovaný formát JPEG, kde je kvalita nastavitelná, či formát GIF, který má horší kvalitu, ale podstatně menší velikost. Disponuje pěkným uživatelským rozhraním. Mezi nadstandardní funkce patří plánované sejmutí obrazovky dle času a funkce opakovaného sejmutí v přednastaveném intervalu.

 • Program stahujte na této adrese (720 kB).

  SaveSnap

 • Nejčtenější

  První mezihvězdné těleso může být sluneční plachetnicí

  Rekonstrukce možné podoby planetky 1I/2017 U1 (‘Oumuamua) na základě údajů...

  První objekt od jiné hvězdy zachycený pozemskými teleskopy by podle naměřených parametrů mohl být sluneční plachetnicí,...

  Konec dvojích cen. Evropské e-shopy už Čechům nebudou účtovat přirážku

  Ilustrační snímek

  Na začátku prosince začne platit nařízení Evropské unie, které zakazuje internetovým obchodům považovat zákazníka z...

  Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

  Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

  „Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

  Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

  Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

  Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

  Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

  DBS

  Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

  Další z rubriky

  Stáhněte si zdarma: browser, co chrání soukromí, nebo zálohu Gmailu

  Zabezpečení

  Prohlížeč Avast Secure Browser má poskytnout maximální ochranu uživatele. O zálohu a případnou obnovu e-mailů se...

  Stáhněte si zdarma: zjednodušená verze Photoshopu či nahrávač MP3

  Adobe Photoshop Express

  Odlehčená verze Photoshopu Express zvládne řadu úkolů. Pohodlně zaznamenat zvuk pomocí počítače umí MP3 My MP3...

  Není jich moc, ale pár se najde. Užitečné doplňky pro prohlížeč Edge

  Microsoft Edge

  Jestliže patříte k té úzké skupině, která pro surfování na internetu používá Microsoft Edge, a chcete rozšířit jeho...

  Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže
  Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

  Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je dávno pryč. Nahradila ho celá řada inovativních nástupců, které se liší způsobem i přesností měření, ale také cenou. Žádná domácnost, především pak s malými dětmi, by bez teploměru zůstat neměla.

  Najdete na iDNES.cz