Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Předejděte nechtěnému definitivnímu smazání souboru

aktualizováno 
Dnes jsme pro vás připravili uživatelsky přívětivý přehrávač hudebních souborů, který mimo jiné vyniká možnostmi katalogizace skladeb, vypalováním atd., dále nástroj jenž prozradí, které složky zabírají na HDD nejvíce místa, utiltiku pro odstranění ochran na DVD a aplikaci, se kterou se vyhnete nechtěnému neobnovitelnému smazání souborů.

MediaMonkey 2.5.2 - freeware
Mezi jedny z nejoblíbenějších a nejrozšířenějších multimediálních přehrávačů se dozajista řadí WinAmp. O jeho kvalitách není zapotřebí polemizovat. Avšak na jeho místo se derou jiné zajímavé projekty, které by rády urvaly i nějaké uživatele pro sebe. Mezi takovéto produkty patří i MediaMonkey.

Stejně jako WinAmp, je i MediaMonkey distribuován zdarma, nabízí pokročilé funkce, standardně české prostředí a možnost vypalovat hudbu přímo z hudební knihovny. Funkce, pro kterou byla aplikace prioritně vytvořena je přehrávání hudebních souborů. Přehrávat lze audio CD, MP3, OGG, WMA, M3U (playlisty) a mnoho dalších formátů. Tak jako WinAmp nebo Windows Media Player, i MediaMonkey dokáže u přehrávání zobrazovat vizualizace. Standardem jsou dvě vizualizace, které si můžete upravovat. Potěší přítomnost ekvalizéru a hudebních plug-inů. Také je zde k dispozici výborná funkce Knihovna a možnost vypalovat hudební CD přímo z aplikace, bez nutnosti vlastnit další vypalovací software. MediaMonkey existuje i v placené verzi. Ta navíc obsahuje další pokročilé funkce, jako např. enkodér MP3, virtuální CD a další.

 • Program stahujte na této adrese (4,6 MB).
 • MediaMonkey

  JDiskReport 1.2.4 – freeware
  Dochází vám místo na pevném disku? Potřebujete zjistit, kam se ztrácejí GB volného místa? Víte, které složky zabírají nejvíce místa? Potom zkuste použít freewarový program JDiskReport. Tento produkt vám totiž dokáže zjistit podrobné statistické informace o adresářích a souborech na disku. Po jeho spuštění si pouze vyberete potřebný adresář (můžete i celý disk), který program následně projde a podá o něm zprávu. Vítaná je i funkce, jenž si pamatuje již „proskenované“ adresáře, takže při příštím spuštění nemusíte proces opakovat. Ve zprávě naleznete např. informace o velikosti souborů, datu jejich poslední změny a také typ (hudební, video, textový apod.). Všechny informace si navíc můžete nechat zobrazit i v grafech. K dispozici je koláčový, sloupcový a dokonce je lze nechat vložit i do tabulky. Údaje můžete třídit podle názvu anebo podle velikosti a zobrazovat můžete buď počet anebo velikost příslušných souborů. Program se integruje do kontextového menu, takže ho máte neustále po ruce. Pro jeho používání musíte mít nainstalovanou Javu.

 • Program stahujte na této adrese (515 KB).
 • JDiskReport

  DVD43 3.9.0 – freeware
  Rozčilují vás všechny ty ochrany, které jsou na vašich filmových DVD? Chcete si udělat jejich zálohu, abyste originál nezničili, ale vypalovací program hlásí, že z důvodu ochrany ji nemůže provést? V tom případě pro vás máme řešení. Nainstalujete si a začněte používat jednoduchou a užitečnou utilitku běžící na pozadí operačního systému Windows XP. DVD43 je malý nástroj, který se integruje do Windows a ruší kopírovací ochranu CSS v DVD filmech. Jakmile je jednou nainstalován, běží na pozadí a nemusíte se o něj starat. DVD43 lze použít pro odebrání CSS ochrany v mnoha kopírovacích softwarech jako například DVD X Copy XPress, DVD2One, atd.

 • Program stahujte na této adrese (516 KB).
 • DVD43

  ShiftDEL B-lock 2006 – freeware
  Český nezávislý vývojářský tým MX-3 uvolnil novou zajímavou aplikaci. Tou je ShiftDEL B-lock. Jak je již z názvu patrné, slouží jako ochrana proti nechtěnému neobnovitelnému smazání souborů. A jak pracuje? Velmi jednoduše. Pokud se uživatel pokusí smazat data přes klávesovou zkratku Shift + Delete (v tomto případě nejdou data do Koše Windows), místo této kombinace dojde automaticky ke stisknutí klávesy Delete. V nastavení aplikace (k tomu se dostanete přes Start -> Ovládací panely -> Klávesnice, karta ShiftDEL B-lock) máte možnost blokovat jak levý Shift, tak i pravý. Budete-li i přesto někdy kombinaci kláves Shift + Delete chtít použít, aktivujte si volbu Povolit kombinaci kláves po přidržení po dobu xx sekund. Blokace je platná na celý systém mimo uživatelem definovatelné výjimky aplikací. Aplikace ShiftDEL B-lock je určena operačním systémům Windows 95, 98, ME, NT4, 2000, XP, 2003. Celou dobu sice běží na pozadí systému, avšak má minimální systémové nároky, takže nijak nezatěžuje výkon PC.

 • Program stahujte na této adrese (681 KB).
 • ShiftDEL B-lock  Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

  Horký nápoj v horkém létě?

  Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

  Další z rubriky

  Microsoft dokončil práci na tmavém módu Windows 10

  Temný mód Průzkumníka souborů ve Windows 10.

  Nová testovací verze Windows 10 přináší další rozšíření takzvaného tmavého módu (Dark mode), který může zpříjemnit...

  Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

  Ilustrační foto - relax

  Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

  Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

  Ilustrační foto - bezpečnost

  Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

  Najdete na iDNES.cz