Přehled prohlížečů webových stránek. Stáhněte si je zdarma

aktualizováno 
Ještě nedávno jsme při prohlížení internetových stránek byli odkázáni především na jeden browser. Avšak díky produktům Mozilla Suite a Firefox dostává prohlížení webů nový rozměr a také vyšší bezpečnost. Z mrtvých vstala i jedna z legend a nové verze se dočkal i nejrychlejší prohlížeč světa. Nechcete vyzkoušet brouzdat v novém?

Jestliže rádi surfujete na webových stránkách serverů, jistě se neobejdete bez kvalitního, bezpečného a rychlého internetového prohlížeče. Nevyhovuje-li vám váš stávající browser, případně jste usoudili, že je čas na změnu, pak zkuste jiný internetový prohlížeč, nebo si ten stávající doplňte o nějaké nadstandardní funkce.

Těch, které mají vlastní jádro je jen velmi málo. Vlastně ty, jenž se těší oblibě uživatelů existují pouze tři: IE, Mozilla (jádro Gecko) a Opera. Hnací motor Gecko přitom využívá hned několik prohlížečů, stejně jako IE. Oproti IE má však výhodu ve vyšším zabezpečení a celé řadě vylepšení. Ale pozor! Ani nejlepší prohlížeč nemusí znamenat, že váš systém je chráněn před škodlivými stránkami. Je nutné mít instalovaný i antivirový program, firewall, pravidelně zabezpečovat operační systém a v neposlední řadě neklikat na vše, co vám přijde pod ruku. V samotném prohlížeči je pak dobré ponechat vyšší bezpečnostní nastavení, které je v programu obvykle nastaveno jako základní. Vy potom sami rozhodnete, zda stránku otevřít či prvek stáhnout.

Většina moderních prohlížečů podporuje technologii RSS (oznamování nových článků) a také tzv. plug-iny, díky kterým si prohlížeč můžete vylepšit o řadu nových funkcí.

Mozilla Suite 1.7.11 – freeware
Mozilla Suite je balík webových aplikací, které poskytují prvotřídní komfort pro práci na internetu. Balík obsahuje webový prohlížeč, e-mailový klient, editor webových stránek a IRC klienta. Všechny aplikace kladou velký důraz na bezpečnost. V současné době se připravuje nová verze již pod novým označením SeaMonkey.

 • Stahujte na této adrese (12.6 MB).

 • Mozilla Firefox 1.0.6 CZ – freeware
  Tvůrci tolik populárního prohlížeče Mozilla mají na svědomí i další internetový prohlížeč, nesoucí označení Firefox (dříve znám jako Firebird). Ten vychází z jádra Mozilla Suite, je však zbaven všech funkcí jeho dospělejšího bratříčka. V čem ho však předčí, je rychlost. Na tu byl při vývoji kladen důraz, stejně jako na bezpečnost. Browser si lze obohatit celou řadou vylepšení díky tzv. plug-inům.

 • Stahujte na této adrese (4.8 MB).

 • Internet Explorer CZ 6.0 SP1 - freeware
  Aplikace Microsoft Internet Explorer 6 s aktualizací Service Pack1 (SP1) je nejnovější verzí základních technologií aplikace IE v systémech Windows. Nová verze vyhledávaného prohlížeče webových stránek je samozřejmě v kompletní české lokalizaci. Chcete-li IE SP2, musíte mít os Windows XP s SP2 nebo Windows 2003 s SP1.

 • Stahujte na této adrese (11.8 MB).

 • Opera 8 (8.10) – freeware/shareware
  Společnost Opera Software před nějakou dobou konečně vydala dlouho očekávanou finální verzi internetového prohlížeče s pořadovým číslem osm, jejímž největším tahákem je bezesporu hlasové ovládání a předčítání vyvinuté ve spolupráci s IBM (v ENG pro Windows 2000 a XP). Co do rychlosti je nejrychlejším prohlížečem na světě. Nechybí volba vzhledu programu, multijazyková podpora RSS čtečka. Vy si však můžete stáhnout testovací verzi s číslem 8.10, která již obsahuje nově i Bittorrent. 

 • Stahujte na této adrese (3.6 MB).

 • Netscape 8.0.2 – freeware
  Po delší době se objevila již osmá verze kdysi tak slavného internetového prohlížeče Netscape z dílny AOL. Vyznačuje se mnohem větší rychlostí, než mají jeho předchůdci, avšak i stabilitou a příjemným uživatelským rozhraním. Browser je založen na stejném jádře jako stále populárnější prohlížeč Firefox, ale dokáže pracovat v režimu využívajícím jádro Internet Exploreru. Z hlediska bezpečnosti by si měl Netscape 8 poradit lépe než jiné prohlížeče například s phishing útoky. Pokud uživatel navštíví web, který je na listu závadných stránek, bude označen červeným štítem. V případě, že stránky budou v seznamu dobrých webů, bude štít zelený. Nezařazené stránky zase budou označeny žlutým štítem.

 • Stahujte na této adrese (297 kB).

 • Maxthon 1.3.3 – freeware
  Maxthon (dříve MyIE2) je freewarová nadstavba Internet Exploreru. Program tedy pracuje na jádře IE, používá jeho funkce. Přináší záložky a mnoho nových voleb, které podstatně zvyšují kvalitu a pohodlí při prohlížení stránek na internetu. Druhou významnou funkcí je možnost využít metodu uchop a pusť, která vám umožňuje otevřít odkaz v novém okně pouze táhnutím odkazu na plochu. Maxthon je dále možno vylepšovat moduly plugin, je plně skinovatelný, umí blokovat pop-up okna a má mnoho dalších funkcí. Češtinu do Maxthonu naleznete zde.

 • Stahujte na této adrese (4.5 MB).
   
  Avant Browser 10.1 - freeware
  Avant prohlížeč je rychlý, stabilní, uživatelsky přívětivý, všestranný prohlížeč, který lze otevřít ve více oknech. Pomocí něho lze prohlížet obsah internetových stránek a blokovat všechna vyskakovací okna a také flash animace. Disponuje funkcí pro změnu vzhledu a v sobě má zabudovanou lištu pro vyhledávání v Google a Yahoo. Mezi nadstandardní funkce patří manažer hesel. Je založen na jádru IE.

 • Stahujte na této adrese (3.2 MB).

 • SlimBrowser 4.05 - freeware
  Další z celé řady nadstaveb pro Internet Explorer. Obsahuje všechny funkce jako Maxthon či Avant Browser. Za zmínku určitě stojí funkce Autologin, která automaticky otevře vámi nadefinované stránky jedním klikem a také možnost automatického čtení stránek.

 • Stahujte na této adrese (1.5 MB).

 • Amaya 9.2.1 – freeware
  HTML editor a prohlížeč konsorcia W3C, který definuje jazyk HTML a CSS. Je sice určen především pro vývojáře, z čehož také vyplývá, že je šířen v rámci licence open-source, ale i ostatní uživatelé si ho jistě oblíbí. Amaya začal jako stylový editor HTML + CSS.

 • Stahujte na této adrese (6.2 MB).

 • Tjusig 2.4 – freeware
  Jedna z českých nadstaveb Internet Exploreru. Tjusig je internetový prohlížeč pro Windows, který má několik nadstandardních funkcí. Hlavní přednosti programu jsou snadné a rychlé prohlížení lokálních souborů, možnost prohlížení souborů Adobe Acrobat a Microsoft Office, rychlé přesouvání a kopírování souborů pomocí klávesových zkratek, možnost zvětšování a zmenšování obrázků včetně automatického přizpůsobení rozměrů, snímání a ukládání odkazů ze stránek.

 • Stahujte na této adrese (772 kB). • Nejčtenější

  Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

  Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

  V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

  Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

  Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

  Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...  Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

  V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

  Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...

  Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

  Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

  Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

  Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

  Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

  Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

  Další z rubriky

  Šikovný fotoeditor nebo zabezpečený prohlížeč pro tablet i mobil

  Tablet pro práci i zábavu

  Nedávno aktualizované aplikace přinášejí zajímavé funkce. Vyzkoušet tak můžete například webový prohlížeč s ochranou...

  Tipy a triky pro Windows 10: zameťte po sobě stopy z vyhledávání

  Tipy a triky pro Windows 10

  Posuvníky v nabídkách Windows 10 se již nemusí automaticky schovávat. Podíváme se i na připojení FTP účtu jako další...

  Nový update Windows mazal data, a tak firma zastavila jeho šíření

  Chybová hláška o Intel Display Audio při instalaci Windows 10 October 2018...

  Společnost Microsoft začala na začátku října distribuovat velký update svého operačního systému Windows 10. Někteří...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!  Najdete na iDNES.cz