Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Přehled všech článků vycházejících na Technetu od 28. 7. do 1. 8.

aktualizováno 
Pro váš lepší přehled přinášíme týdenní souhrn článků na Technet.cz. Věříme, že vám pomůže lépe se zorientovat v událostech, které se v posledním týdnu ve světě počítačů, spotřební elektroniky, internetu a PDA zařízení staly.

Pondělí

Chcete se stát milionářem? Prodávejte hudbu po internetu
Internetová distribuce hudebních nahrávek se konečně dostává do kurzu. Brzy po úspěšném online shopu Apple iTunes mají následovat další obchody, kde si budete moci stáhnout skladby za necelý dolar. Zajímá vás, kam peníze z prodeje putují, kolik dostane distributor a kolik samotný interpret?

Dva letní digitální fotoparáty do ruky od Minolty a Casia
I v průběhu léta představují výrobci digitálních fotoaparátů své novinky. Tentokrát to jsou dva digitální fotoaparáty, které se svou velikostí hodí pro každodenní nošení. U Minolty je to Dimage X20 a Casio nově nabízí QV-R40.

Nejnovější audio a MP3 programy ke stažení - 29/2003
Podívejte se do světa P2P s nejnovější verzí KaZaa Lite 2.4.1 K++, pusťte na svá cédéčka kompaktní přehrávač K-CD, proměňte počítač v nahrávací studio s novou verzí MIDI sampleru Tracktion. Ani v programátorsky suchém létě nechybí konvertory, MP3 utilitky ani nástroje pro záchranu dat z poškozených disků.

Za dveřmi: Pentium M v převlečení za Celeron
Kupovat Centrino, resp. Pentium M notebook již teď nebo si počkat? Naše silně spekulativní zamyšlení vám může pomoci, pokud uvažujete o nákupu. Kolik bude stát nový Celeron, jak si bude stát v porovnání s Pentiem M, kde jsou háčky nového procesoru?

Fotoaparáty v PDA (1) - Jít do toho?
Součástí výbavy několika posledních typů PDA se stal digitální fotoaparát. Je k něčemu dobrý, či se jedná o zbytečnou hračku zvyšující cenu handheldu? Má smysl si koupit PDA s foťákem, či fotoaparát jako příslušenství?

Chcete pohodlně pracovat s paměťovou kartou?
Nemohli jste přistupovat na paměťovou kartu jako k přídavnému disku ve Windows u PDA od firmy Palm? Museli jste se kvůli tomu pořizovat čtečku karet, nebo dokonce drahý synchronizační kabel? My Vám ukážeme jak toto vše mít, a nezaplatit nic!

Úterý

Pět procent systémů s Windows padá více než dvakrát denně
Podle statistik dochází u asi 5 % instalací k pádům systému více jak dvakrát denně. Problém se týká především starších systémů. O těchto a dalších problémech, o jejich řešení a dalších plánech hovořil Bill Gates.

Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - stříháme a upravujeme hudební soubory
Možná jste již také někdy potřebovali editovat své hudební soubory. Praskot u starých hudebních titulů z doby vinylů, dlouhé pauzy na začátku či konci empétrojek u špatně nagrabovaného CD vás mohou přivádět k šílenství. Proč s tím něco neudělat?

Digitální video v praxi (recenze knihy)
Druhé vydání knižního průvodce světem digitálního videa čtenáře seznámí se všemi procedurami při zpracování pohyblivého obrazu: od nabírání signálu přes základní editaci a sestřih až po přípravu vlastních videodisků. Přiloženo je DVD se zkušebními verzemi aplikací a ukázkami střihu.

PREMIO 6010N - český notebook s technologií Centrino
Jeden z mála původních českých notebooků značky PREMIO má samozřejmě opět na svědomí společnost AT Computers. PREMIO 6010N obsahuje technologii Intel Centrino i bohatou výbavu a vzhledem ke své poměrně sympatické ceně se může stát velmi významným hráčem na poli výkonných multimediálních mobilních zařízení s relativně dlouhou dobou provozu na baterie.

Fotoaparáty v PDA (2) - Zvláštnosti PDA fotografování
V dnešním pokračováním našeho tématu si povíme o největších rizicích fotografování na PDA - na co si dát obzvlášť dobrý pozor, jaké jsou nejčastější omyly "PDA fotografů" a jak pořídit a upravit i 310KPix snímek, aby byl publikovatelný třeba na internetu.

IM+, univerzální instant messenger pro Sony Ericsson P800
Komplexní řešení pro instant messaging nabízí uživatelům různých operačních systémů německá společnost Shape Services. Messenger aplikace IM+ pro Sony Ericsson P800 podporuje čtyři nejznámější systémy AOL, ICQ, MSN a Yahoo! a nabízí tak univerzální, rychlou a relativně pohodlnou komunikaci s libovolným počtem uživatelů.

Středa

Rychlý digifoťák Nikon D2H umí i bezdrátovou komunikaci
Společnost Nikon nedávno představila nový snímací čip pro digitální fotoaparáty a zároveň aparát, který jej využívá. Profesionální přístroj D2H, který nahrazuje předchozí model D1H, rozhodně zaujme - fotky lze přímo z aparátu odeslat přes Wi-Fi do fotolabu!

Nový Napster dostanou uživatelé do Vánoc, za dárek však zaplatí
Současný vlastník Napsteru sází na jméno sítě a věři, že právě to přitáhne. Reinkarnovaný systém to však bude mít těžké, má být spuštěn až ke konci roku a za tu dobu může konkurence Napsteru utéci.

Co dělají úředníci, když předstírají práci? Prohlížejí erotické stránky
Slovenský deník Sme udělal zajímavý internetový průzkum. Tři týdny sledoval největší erotické webové stránky sexportal.sk a počítal, kolik že úředníků se v pracovní době připojí. Vyhrála kancelář ombudsmana.

NEC v ČR: Představení NEC Versa M300
Nabídka univerzálních all-in-one notebooků značky NEC prodávaných na českém trhu se před časem rozrostla o model Versa M300. Notebook používá upravenou verzi desktopového Intel Pentia 4 pojmenovanou Mobile Pentium 4, má 15" TFT XGA displej, kombinovanou optickou mechaniku a slušnou řádku obvyklých portů a rozhraní.

Fotoaparáty v PDA (3) - PDA s foťákem
V dnešním pokračování našeho tématu se podíváme na aktuální nabídku současných i připravovaných PDA s integrovaným fotoaparátem. Budete se možná divit, ale není jich tak málo!

LightSpeed - Clie, metelesku blesku...
Když se na podzim 2002 objevily na trhu první modely s PalmOS5 a ARM/XScale procesory, zdála se jejich rychlost zkrátka úžasná, okamžitá. Uplynulo sotva půl roku a na softwarových portálech se objevují aplikace na jejich přetaktování. Jednou z novinek je LightSpeed.

Čtvrtek

 V Česku si bezdrátovou síť Wi-Fi5 nespustíte
To, co bylo téměř jisté již více než rok, se nyní zcela potvrdilo. Český telekomunikační úřad informoval o plánech provozu v 5GHz pásmu, z nichž vyplývá, že místo systémů s IEEE 802.11a (Wi-Fi5) v Česku povolí IEEE 802.11h.

Image Writer 7in1 - externí vypalovačka, čtečka sedmi druhů karet a MP3/DVD přehrávač
Se zařízením tchajwanského výrobce Carry již nenastane problém, kam s fotografiemi z přeplněných paměťových karet. I bez počítače je bude možné zazálohovat na CD, či na zařízení Image Writer zobrazit v televizi. Přístroj poslouží i jako MP3man či DVD player.

Chyby ve směrovačích zastaví internet spolehlivěji než útoky hackerů
Zatimco při nedávném očekávaném útoku hackerů na klíčové prvky internetu se nic nestalo, nečekané problémy při upgradech software pro směrovače způsobily kolaps některých sítí. A nemuseli ani útočit hackeři, kvůli kterým se software upgradoval.

"Centrino je ideální technologií pro notebooky," tvrdí manažeři Intelu
Exkluzivní rozhovor s americkými manažery Intelu stojí za přečtení. Je to spíše intelovská interpelace v reakci na naši kritiku jejich produktů. I přes mnoho konfliktních oblastí je Pentium M a Centrino nesporně velmi pokročilou sbírkou technologií a tento rozhovor přináší bližší pohled na věc, nejen z pozice Intelu, ale i očima uživatele a konkurence.

Velká témata na Palmare - přehled
Rádi byste se dozvěděli o některé PDA oblasti víc do hloubky? Nestihli jste některé z našich témat, či jste se v době jejich zveřejnění o danou problematiku nezajímali? Nevadí - přinášíme vám dnes jejich přehled!

Bitboys Oy Acceleon - nové grafické čipy pro mobilní zařízení
Dostupnost již dříve ohlášených specializovaných grafických čipů s nízkou spotřebou určených výhradně pro mobilní zařízení před pár dny oznámila společnost Bitboys Oy. Grafické akcelerátory produktové řady Acceleon by měly přinést solidní grafický výkon zejména do her a interaktivních multimediálních aplikací pro kapesní počítače a vyspělé mobilní telefony.

Pátek

Chyba v Nero Burning ROM 6 vám může smazat celý pevný disk
Jedna z aplikací nového šestkového balíku Nero Burning ROM představuje obrovský problém. Během několika vteřin totiž dokáže bez vaší asistence z pevného disku zprovodit všechna data.

Ceny: Paměti jsou až o pětinu dražší, procesory levnější až o 12 %
Cenový vývoj v oblasti pamětí a procesorů se za posledních čtrnáct dní zdá být poněkud zmatený. Na jedné straně ceny některých procesorů výrazně rostou, jiné naopak značně klesají. A podobné je to i u pamětí.

Radostné stáří s počítačem, aneb Monitorujme dědečka
Máte pocit, že moderní technologie jsou jen pro mladé? Myslíte si stále, že myš je jen otravný hlodavec, který vám na chalupě sežere, na co přijde? A že "vás" se nic, co zavání počítačem, netýká? Omyl! Jako důchodce budoucnosti pravděpodobně přijdete s moderní technikou do styku častěji, než by se vám kdy mohlo zdát.

Manažeři Intelu prozradili: "Pentium 4-M končí na 2,6 GHz!"
Proč Intel nenabízí bezdrátové WLAN adaptéry s vícero standardy? Proč jen na 11 Mbit/s a ne na 54 Mbit? A kdy se to změní? Jakou budoucnost má Pentium 4-M, když je tu Pentium M a Centrino? Jak bude vypadat nový, levný, výkonný Celeron na bázi Pentia M? O tom mluví džentlmeni z Intelu v druhé části rozhovoru.

T2 versus T – Tungsteny z pohledu uživatele
Ve středu minulý týden firma Palm uvedla na trh pokračovatele Tungsten T s pořadovým číslem 2. Tento stroj se od svého předchůdce nijak významně neliší. Pojďme se však podívat na zařízení z pohledu uživatele.

Fotoaparáty v PDA (5) - Fotografický software
Naše poslední zastavení u foťáčků na PDA bude patřit software. Podíváme se na programy a aplikace, které výrobci používají u svých kamer, uvedeme si ale i pár odkazů k aplikacím na téma "co s pořízenými snímky?".
 

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Aplikace Uber
Apple nechal Uberu vlastní funkci, která umí nahrávat obrazovku uživatelů

Apple umožnil taxikářské aplikaci Uber kvůli aplikaci pro hodinky iWatch snímat obrazovky mobilních zařízení.   celý článek

Google.cz na své domovské stránce připomíná voličům, kde si vyřídit volební...
Český Google zve na domovské stránce k volbám. Radí, jak vyřídit průkaz

Na domovské stránce vyhledávače Google se objevil prominentní odkaz na informace ministerstva vnitra. Návštěvníci se tak dozvědí, jak volit, pokud budou v době...  celý článek

Ilustrační foto
Elektronické knihy si přečtete v notebooku, smartphonu i tabletu

Pro čtení elektronických knih nemusíte vlastnit specializovaná zařízení – čtečku knih – stačí vám aplikace a můžete si je stejně dobře číst na PC s Windows,...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.