Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Přehled všech článků vycházejících na Technetu od 29. 9. do 3. 10.

aktualizováno 
Pro váš lepší přehled přinášíme týdenní souhrn článků na Technet.cz. Věříme, že vám pomůže lépe se zorientovat v událostech, které se v posledním týdnu ve světě počítačů, spotřební elektroniky, internetu a PDA zařízení staly.

Pondělí

Nejnovější audio a MP3 programy ke stažení - 38/2003
Nová verze KaZaa Lite K++ 2.4.3 s rozšířenou databází špionských počítačů, balík nejpoužívanějších audio a video kodeků KLite Codec Pack 2.05, hudební program Skale Tracker zdarma, náhrady za QuickTime a Real Player a jako obvykle spousta ripperů, přehrávačů, konvertorů a dalších utilit.

Pentax má digifoto s výklopným displejem. Nový Genius
Spíše než digitálními fotopřístroji je společnost Genius známá výrobou klávesnic a myší. Jak vypadá její digifoto? Společnost Pentax představila nový kompaktní fotopřístroj Optio33LF, který se má objevit na trhu již za měsíc.

Kvůli softwarové chybě jsou stahována všechna vozítka Segway
Futuristický dopravní prostředek je při slabých bateriích nestabilní a v několika případech způsobil úraz majitele. Teď jsou všechna vozítka volána "domů".

 

Představení a la Panasonic Toughbook CF-29
Nový model odolného notebooku do každého prostředí a každého počasí uvádí na trh společnost Panasonic. Novinkou modelu Toughbook CF-29 je především technologie Intel Centrino, nižší hmotnost, až čtyřhodinová doba provozu na interní akumulátor a stejně jako u většiny notebooků Toughbook také bohaté možnosti bezdrátové komunikace.

 

VBirthday – a na narozeniny můžete klidně zapomenout

Máte velké množství příbuzných a známých? Potřebujete evidovat jejich narozeniny a výročí, ale váš mozek je na to krátký? Žádný problém, pokud máte u sebe své PocketPC a na něm aplikaci VBirthday!

 

PalmareFreeware48 - v pondělí se neplatí

První podzimní vydání freewarových novinek vám představí jednoho všeuměla z řad DA programů, zázračný program, který zmenší vámi používané aplikace. Máme také něco pro obchodníky, amatérské astronomy a milovníky amigáckých MODů. Majitelé PocketPC si mohou vyčistit paměť od nepotřebného balastu a změřit si výkon svého miláššška...

 

Tungsten C na 600MHz - Další PDA s GPS - a další

Audiověž s PDA | Tungsten T4? | MiTAC na Computexu | Tungsten C na 600 MHz!

 

Úterý

Co vytlačí z našich stolů monitory a LCD?
Ve sci-fi filmech a seriálech se můžeme setkat se spoustou nápadů, které prostřednictvím triků ukazují, kam se může vývoj zobrazovacích technologií vyvíjet. Chcete vědět, na co se budeme dívat po LCD a CRT?

 

Počítačový veletrh Invex 2003 startuje příští týden
Již 13. ročník mezinárodního veletrhu IT a telekomunikací Invex startuje příští pondělí. Pořadatelé chtějí novým pojetím výstavy i doprovodných programů přilákat více návštěvníků než loni. Bude třináctka pro Invex šťastné číslo?

Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - lahůdky pro vaše pevné disky
Toužíte po operačním systému na míru? Chcete zkopírovat adresářovou strukturu disku bez souborů? Pak pro vás máme možné řešení. A pro ty, kteří rádi a potají surfují na internetu, máme prográmek, s jehož pomocí se již nikdy nebudou bát příchodu nadřízeného.

 

Srovnání výkonu Pentium III-M, 4-M a M přímo od Intelu. Které Pentium je neefektivní?
Výsledky srovnání tří generací procesorů, které provedly laboratoře Intelu, nenechají nikoho na pochybách: ano, Pentium M je výborné. V podtextu se ovšem vtírá nepříjemná otázka: Intel věděl o neefektivnosti Pentium 4-M procesorů, jejich neúsporném provozu. Přesto však kampaň jela naplno a lidé byli přesvědčováni o přednostech nové generace procesorů - ač takřka žádné neexistovaly. Jde o korektní marketing, nebo šálení zákazníků?

 

MbmUtils - pro práci se soubory MBM na Psionu

MbmUtils je jeden z relativně mála programů pro Psion, které jsou určeny pro práci s grafikou. Na rozdíl od známého MBMView sice neumožňuje pracovat se soubory JPG, GIF či BMP, zato ale nabízí širokou škálu funkcí pro práci s nativními obrázky Epocu, tedy soubory s příponou MBM.

 

Čteme RSS na PalmOS

Obliba kanálů RSS roste. Jsou to malé, úsporné a tedy rychlé zdroje užitečných informací. Není divu, že se objevily i na handheldech s PalmOS.

 

Středa

 

Originální počítače, hřbitovní software a další perličky letošního Invexu
Ačkoliv je Invex již několik let v médiích pohřbíván a účast na něm mnozí považují za ztrátu času a peněz, je na něm stále co k vidění. Vystavovatelé nabídnou mnoho zajímavostí, které potěší nejen oko.

 

Zoner Media Explorer 6 - grafické klony útočí!
Téměř na den přesně se po roce objevuje nová verze grafické aplikace českých Zoner Software. Kromě rozšířené nabídky funkcí pro prohlížení, organizování a editaci fotografií nabízí i nový nástroj pro retuši snímků. Klonovací razítko udeří poprvé na Invexu.

Čtyři skenery do tří tisíc
Stolní skenery patří bezpochyby k hojně využívaným perifériím osobního počítače, přesto jsou často opomíjeným obchodním artiklem. Proto jsme pro vás připravili srovnávací test čtyř skenerů. Také si připomeneme, jak skenery pracují a k čemu se dají využít.

 

Srovnání Intel (2): Pentium 4-M je neúsporné. Srovnání výdrže Pentium III-M, 4-M a M
Že Pentium M vydrží až dvakrát tolik, co stejný notebook s Pentium 4-M, to možná není až tak překvapivé. Že však Pentium III-M vydrží při podobném zatížení jen o 15 procent méně nežli Pentium M a o polovinu déle nežli Pentium 4-M, aniž by zaostávalo výrazně ve výkonu, to již poněkud překvapivé je. Jak je to se spotřebou Pentium procesorů - a je vůbec Pentium 4-M opravdu "mobilní" procesor?

 

Invex 2003 - ještě méně PDA...

Poslední roky se mezi novináři rozmáhá módní fňukání o tom, že "Invex už není co býval". To ale platí v bouřlivě se rozvíjejících odvětvích vždy, věci se velmi dynamicky mění a co platí pro jeden rok, není už realitou ve druhém. Jaký je stav PDA Invexu 2003?

 

Spb GPRS Monitor – ohlídejte si přenesená data

Chcete připojit své PocketPC k Internetu přes GPRS? Chcete mít kontrolu nad přenesenými daty a cenou, kterou za ně zaplatíte? V dnešním článku se dozvíte jak.

 

Tungsten T|3 - premiéra HiRes Plus u Palmu!

Tungsten T byl před rokem první handheld od Palmu s PalmOS5 a rychlým ARM procesorem. Výrobce jej v létě vylepšil do podoby T|T2, opravdu revoluční změna ale přichází až nyní. Tungsten T3 je zkrátka nefalšovaný profi handheld s PalmOS, HiResPlus a Bluetooth.

 

Tungsten E - hodně radosti za málo peněz

Novinka Palmu Tungsten E vyplní mezeru mezi low-endovým Zire a modely střední třídy. Tu dosud ovládaly handheldy starších řad m130 a m515. Tungsten E je pošle do zasloužené penze!

 

Zire21 - co se dnes všechno vejde do $99 PDA

Palm jako bonus ke dvěma novým Tungstenům výrazně vylepšil i svůj low-endový model Zire. Jmenuje se Zire21. Pojďte se s námi podívat, co se dnes dá vměstnat do PDA za 99 USD!

 

Čtvrtek

 

Revoluce ve formátech základních desek?
Formáty základních desek ATX, mikroATX, mini-ITX a další budou možná zanedlouho nahrazeny novými. Novinky v tomto směru představil například Intel nebo společnost VIA Technologies.

 

Invex se mění; osloví každého dle jeho představ
Invex prochází jednou z nejvýznamnějších změn ve své historii. Nebude už jen specializovaným počítačovým veletrhem, ale zaměří se také na spotřební elektroniku a domácí zábavu. Nová koncepce – rozdělení na tři tématické celky – má nejen zvýšit počet návštěvníků, ale přiláká i nové vystavovatele.

DiMAGE X20 - kolibří foťáček s barevnou hudbou (recenze)
Nový model DiMAGE X se objevuje již pod novou značkou Konica Minolta. Uchvátit má nejen jako módní fotodoplněk, ale také jako nepostradatelná pomůcka hravé mládeže. K tomu má napomoci nezvyklý zvukový a světelný projev. Jak nám dupalo DiMAGE X v testu?

 

Test do 30 tisíc: AT Computers Premio 1030N (recenze)
První z našeho testu notebooků do 30 tisíc Kč bez DPH. Kolik může nabídnout počítač v této cenové kategorii? Kupodivu většinu toho potřebného: ať již 14,1" displej, 2 gigahertzový procesor nebo 30GB disk, či snad přepisovačku CD, vše je zde. Ale není to zadarmo - Premio má i svá omezení.

 

GTS Racing Challenge - rychlejší vyhrává

GTS Racing Challenge je velmi podařená závodní hra, která zaujme především svou pěknou 3D realistickou grafikou. Pojďme se dnes podívat, zda jen grafika je předností této hry.

 

Sony představila nové modely řady TJ

Prakticky ve stejný den jako Palm představila svoje podzimní novinky i firma Sony. Její nová řada TJ je zaměřena na segment nižší střední třídy. Po včerejšku je ve světě handheldů s PalmOS všechno jinak...

 

Tungsten E - první postřehy z nižší střední třídy

Dostal se mi do rukou nový Palm Tungsten E a mohl jsem jej podrobit prvnímu zkoumání. Měl by nahradit model Palm m515. Jaký je?

 

Pátek

 

Ceny: DVD přepisovačky se rychle blíží hranici 3 500 korun
Přes nepříliš bouřlivý vývoj cen v oblasti informačních technologií lze nalézt několik oblastí, kde dochází k zajímavým posunům. Vedle přepisovacích DVD mechanik je to například oblast grafických karet.

 

DECAM: digitální kamera přenáší obraz bez drátu
Řešení ostravské společnosti Sinit nahrazuje kabeláž technologií DECT známou z bezešňůrových telefonů. Zajímá vás, jak vypadá systém bezdrátových kamer?

DVD Hall bude praskat ve švech
Chcete si koupit domácí kino šité vašemu bytu na míru? Nevíte jaký DVD rekordér pořídit? Toužíte vyzkoušet si aparatury špičkových parametrů? Rádi byste rozšířili sbírku DVD video disků znatelně levněji než v obchodě? Pokud jste alespoň jednu otázku zodpověděli kladně, nesmíte v invexové DVD Hall chybět.

 

Sharp Mebius PC-SV1 & PC-RD3D, notebooky s integrovaným TV tunerem a 3D displejem!
Novinkou společnosti Sharp jsou dva notebooky řady Mebius. Model Mebius PC-SV1 vyniká vestavěným TV tunerem a umí přehrávat CD či DVD bez nutnosti bootovat Windows, druhý model PC-RD3D pak má celosvětově zřejmě první 3D displej!

 

Hry do kapsy 60

Příliv herních novinek pokračoval i v tomto týdnů a my se vám jako vždy snažíme přinést alespoň ty nejzajímavější novinky a updaty. Zatímco PalmOS trochu zaspal, PocketPC přineslo spousty nových zajímavých titulů. Jako minitéma jsme si zvolili závodní hry, konkrétně dnes o formulích. V klasice se tu dnes objeví Heli Rescue. Takže, herní maniaci - vzhůru do čtení!

 

100 rad a triků pro začínající Palmisty (9)

Každý jednou začíná a pro ty, kdo začínají s Palmem, není občas jednoduché vyhledat patřičnou pomoc v řadách odborné veřejnosti. My se budeme snažit odpovídat na vaše dotazy a nejčastěji kladené otázky.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Aplikace Uber
Apple nechal Uberu vlastní funkci, která umí nahrávat obrazovku uživatelů

Apple umožnil taxikářské aplikaci Uber kvůli aplikaci pro hodinky iWatch snímat obrazovky mobilních zařízení.   celý článek

Tipy a triky pro Windows 10
Tipy pro Windows 10: automatické zapínání wi-fi či vyšší zabezpečení

Ruční deaktivace wi-fi připojení a její automatická aktivace po určité době zajistí, že vás nikdo v tuto chvíli nebude rušit. Ukážeme také, jak v oznamovací...  celý článek

Tablet pro práci i zábavu
Tablet pomůže s bezpečným surfováním i upozorní na chybu v Bluetooth

Z nových a zajímavých aplikací pro tablety s Androidem jsme tentokrát vybrali například šikovného pomocníka na zaznamenávání poznámek, nástroj na prodloužení...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.