Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Přehled všech článků vycházejících na Technetu od 8. 9. do 12. 9.

aktualizováno 
Pro váš lepší přehled přinášíme týdenní souhrn článků na Technet.cz. Věříme, že vám pomůže lépe se zorientovat v událostech, které se v posledním týdnu ve světě počítačů, spotřební elektroniky, internetu a PDA zařízení staly.

Pondělí

 

Odměna ochranky zákazníkům: pár ran pěstí

Hypermarkety Tesco, Carrefour či shopping parky, v nichž sídlí, nabízejí svým zákazníkům, kteří nakoupí digitální fotoaparát či mobilní přístroj jím vybavený, zajímavý bonus: rány pěstí, ponižování před ostatními zákazníky či krvavé oděrky. Nevěříte? My jsme také nevěřili.

 

Sony ATRAC/MP3 CD walkmany - stojí za hřích?

Tři zbrusu nové discmany Sony s sebou přinášejí i významné vylepšení: Podporují kompresní formát ATRAC, který byl donedávna čistě v rukách minidisku. Jak vypadají? A jaká je nová technologie? Jaké jsou klady a zápory diskmanů?

 

Stolní deska s Pentiem M v miniformátu pro libovolné nasazení
Stolní deska s Pentiem M je oznámena! Mobilní procesor s velkým výkonem a tichým provozem tak snad konečně bude mít šanci ukázat své schopnosti i na stolních PC. Co Intel zakázal, to Němci pokořili. Stolní minideska v ITX formátu, údajně i s druhým nejvýkonnějším Pentiem M na 1,6 GHz - a s tichým, pasivním chlazením. Že by konečně tiché stolní PC bylo realitou?

 

Socket – modrozubá GPS

Dostala se nám na recenzi miniaturní modrozubá, nebo-li BlueTooth bezdrátová GPS. Pojďme se společně na tento skvělý produkt, který jistě využijete ve spolupráci s mapovými podklady, společně podívat.

 

PalmareFreeware45 - v pondělí se neplatí
Další várka programů a utilit, za které nemusíte platit. Pár programů pro práci s alarmy, nový poznámkovník a pohodlné přepínání programů potěší majitele handheldů s PalmOS, stejně tak jako výborný tracker pro evidenci jejich programů. Platforma PocketPC zde najde luxusní Rubikovu kostku, program na výpočty všeho druhu a kapesní svítilnu hýřící všemi barvami!

 

Sony dá do prodeje videorekordér (nejen) k PDA
PEGA-VR100K je novinka, kterou na svých japonských stránkách uvedla firma Sony. Je to videorekordér s TV tunerem a jako nahrávací médium zde není kazeta ani DVD, nýbrž maličký Memory Stick. A že se na na něj toho příliš nevejde? Abyste se nedivili...

 

Úterý

 

Nový šlágr od Creative: MuVo čtvereční (preview)

Sotva se na pultech našich obchodů objevila vylepšená hudební klíčenka MuVo NX, firma Creative už chystá novou modelovou řadu. Členové rodiny MuVo2 využívají flash pamětí i miniaturní harddisk s kapacitou 1,5 GB a nabízejí křišťálově čistý Hi-Fi zvuk.

 

Windows, Linux, Palm? Toto dilema vyřeší nový OS

Nový operační systém slibuje, že zvládne provoz aplikací napsaných pro tři jiné OS. Původní programy vytvořené pro Windows, Linux či Palm mají pod novým OS běžet stejně rychle jako v původním prostředí a navíc i v PDA.

 

Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - zbavujeme se nevyžádaných oken

Vyskakující okna otravují život nejednoho počítačového uživatele. Tak proč s nimi jednou provždy pořádně nezatočit? K uskutečnění tohoto chytrého plánu budete potřebovat jediné: některý z dnešních filtrů na PopUp okna.

 

2 gigabajty kolem krku! Sharkoon USB klíčenka
Výrobce Sharkoon, spíše známý svými kreacemi v oblasti "vylepšených" beden pro stolní PC, zabrousil do nové oblasti - a hned napoprvé oznamuje něco opravdu příjemného a použitelného. USB klíčenka, která pojme tolik jako pevný disk, je velmi rychlá a nechá se podobně jako jiné nosit kolem krku. Kde je maximální hranice? Dva gigabajty však něco stojí.

 

Hudba na Tungstenech T/T2/C a Zire 71
S příchodem PalmOS 5 a nových modelů Tungsten T/C/T2 a Zire 71 se začal Palm soustředit na jeden z nejkritizovanějších nedostatků: na multimédia. Pravdou je, že start nového systému provázely různé dětské nemoci, ale nakonec se vše v dobré obrátilo. Co byste řekli na pár zajímavých programů, které umožňují poslech hudby (především té ve formátu MP3)?

 

AccessPanel Platinum 3.0 pro Pocket PC - zjednodušte si zadávání textu
Chtěli byste na Pocket PC v různých situacích rychle zadávat často používaná slova, fráze a různé textové řetězce obsahující navíc i dynamické prvky? Nechce se vám je komplikovaně kopírovat přes schránku? Snadná pomoc, AccessPanel nabízí inteligentní, pohotové a spolehlivé řešení.

 

PlanMaker - WinEpoc 2.6 - Tipsheet46 - a další
PalmTipsheet 46 | Picsel Viewer pro NX70/NX60 | Na PDA s PocketPC míří mocný spreadsheet | Nový WinEPOC 2.6 | Bundesliga 4.0

 

Středa

 

Vyhrajte DVD přehrávač, USB klíčenku nebo originální tašku
Server Technet.cz vám ve spolupráci se společností VT Systém s.r.o. nabízí možnost jednoduše si dovybavit domácnost. Po 6 týdnů se budete na našich stránkách setkávat se soutěží o tři zajímavé produkty.

 

Tři digifoto novinky Pentax nabízejí malé rozměry a množství funkcí
Společnost Pentax se rozhodla osvěžit svou řadu digitálních fotoaparátů. Dva modely nahrazují předchozí přístroje a jeden je zcela nový. Mezi novinkami lze nalézt model s 5x zoomem či vodotěsný digitální fotoaparát.

 

Connected Planet: Bezdrátová domácnost v roce 2004
Jak bude vypadat evropská domácnost příští rok? Spousta antének spojující bezdrátová zařízení, hudba, video a internet kdekoliv v domě a k tomu jedno docela nenápadné, ale výkonné ovládací centrum. Tak vypadá vize společnosti Philips.

 

Miniaturní digitální videokamera Panasonic. Ideální do kapsičky u košile!
Panasonic D-snap SV-AV100 váží jen cca 160 gramů a zvládá to, co jsme již dlouho očekávali, ale technika na to ještě nebyla zralá. S D-Snap Panasonic uvádí na trh svůj první MPEG2 stroj, který zaznamenává na pevné digitální médium. Na rozdíl od pásku se zde jedná o klasické pevné paměťové médium, o miniaturní Secure Digital kartu.

 

Kniha o programování v PalmOS ke stažení
Na adrese http://palmos.wz.cz je ode dneška umístěna kompletní kniha o programování počítačů Palm Pilot a kompatibilních. Jejím autorem je MUDr. Petr Lesný. Kniha Úvod do programování PalmOS (první vydání) je distribuována zcela zdarma - budete-li s ní spokojeni, můžete však autorovi převést na jeho konto peněžitý dar jako uznání více než roční práce na projektu.

 

Synchronizační kabel USB pro Palm
Potřebujete pro synchronizaci a nabíjení na cestách malý skladný kabel a nechcete se tahat s celou kolébkou? Nebo přídavnou nabíječkou? Tak čtěte pozorně dále.

 

PowerRUN 1.3 - uvolněte si místo v paměti
Po dlouhém betatestování vydal v pondělí Yamada Tatsushi (Hacker Dude-san) novou verzi svého skvělého programu PowerRUN 1.3. Máte-li v palmu paměťovou kartu a věčně plnou RAMku, může se hodit i vám. Proč?

 

Čtvrtek

 

 

Divokému Západu vládly kapesní kamery a DVD rekordéry
Firma Panasonic uspořádala svůj podzimní festival v netradičním prostředí. Novináře sezvala do westernového městečka Šiklův Mlýn. S oděvy místních kovbojů ostře kontrastovalo množství technologických novinek: od miniaturních videokamer až po stolní DVD rekordér propojitelný s počítačem.

 

Jak funguje LCD?
Možná právě teď čtete tyto řádky na svém LCD panelu. Patrně vás zajímá, jak celý ten „zázrak“ funguje. V následujícím článku se vám pokusíme přiblížit, co se pod názvem LCD vlastně skrývá.

 

Nechte počítač pracovat, když vy spíte (naplánujte si automatické úlohy ve Windows)
Potřebujete od operačního systému, aby něco vykonal za vás, v určitý čas a bez vašeho zásahu? Pak by se vám mohla hodit jedna jeho součást - aplikace s názvem Naplánované úlohy. Pomocí ní si lze nadefinovat několik automatických úkolů, které mají Windows provádět v době vaší nepřítomnosti.

 

SiS se přidává do hry! Masová čipová sada pro Pentium M
SiS představilo dvě notebookové sady pro úsporné intelovské Pentium M procesory. Oba čipy, jak 648MX bez grafického jádra, tak 661MX s ním umožňují kombinaci s bezdrátovým WLAN čipem SiS162 aneb postavit obdobu Centrino sady – a pravděpodobně výrazně levnější. Po AMD tak přichází další výrobce s konkurenceschopnou nabídkou. Aneb uvítejme levnou alternativu k Intel Centrino sadě.

 

FunnySnake ThemeKing – král ve správě vašich témat
Oblíbili jste si možnost měnit témata obrazovky Today? Stala se již tato témata součástí vaší image? Rádi byste, aby vaše PocketPC vypadalo pokaždé jinak? Nebo jen máte příliš mnoho témat a už pomalu nevíte, jak se v nich vyznat? FunnySnake ThemeKing vám může pomoci.

 

TealAlias - vytváření zástupců na PalmOS
Včera jsme vám představili utilitu PowerRUN a dnes se podíváme na další produkt z této kategorie. Jmenuje se TealAlias a jeho tvůrcem je firma TealPoint. Je to velmi zajímavý program, ale s jednou podstatnou chybou. 

 

 

Pátek

 

Ceny: Také se těšíte, až začnou paměti zlevňovat?
Pokud jste čekali, že se začátkem školního roku začnou zlevňovat počítačové komponenty, zmýlili jste se. Ceny pamětí a procesorů se na nás ve své většině škaredí, tak jako současné počasí.

 

Nevěřte amnestii hudebním pirátům, je to podvod
Hudební průmysl zažaloval za sdílení dvanáctiletou školačku, pokutu za ni zaplatí samotná KaZaa; RIAA se ocitne kvůli své amnestii před soudem, údajně se jedná o boudu na uživatele; P2P sítě by se měly zavřít kvůli nelegálnímu pornu.

 

Kolik chceme platit za Wi-Fi připojení?
Aktuální studie provedená společností IDC uvádí, že bezdrátové připojení k síti a potažmo internetu využívá v práci zhruba 27 % lidí. Mnohem větší procento osob však využívá této technologie doma. Za přístup přes Hot-spoty je stále více lidí ochotno platit.

 

Univerzální notebookový autoadaptér - Energy Knight (recenze)
Hledáte ideální adaptér k notebooku do auta? Nebo jej potřebujete i do letadla? Chcete používat současně různé notebooky? A chcete, aby vážil opravdu co nejméně a aby nezruinoval rozpočet? Podívejte se s námi na recenzi univerzálního adaptéru Energy Knight pro malou inspiraci.

 

100 rad a triků pro začínající Palmisty (6)
Každý jednou začíná a pro ty, kdo začínají s Palmem, není občas jednoduché vyhledat patřičnou pomoc v řadách odborné veřejnosti. My se budeme snažit odpovídat na vaše dotazy a nejčastěji kladené otázky.

 

Hry do kapsy 57
Ani v tomto týdnu na nás výrobci her nezapomněli. Vaše oblíbená příloha Hry do kapsy se vám snaží shrnout alespoň ty nejzajímavější novinky a updaty. V našem minitématu se dnes podíváme na RPG, coby velice oblíbený žánr. Zavzpomínáme si na legendární hru PIM a budeme samozřejmě pokračovat v našich tipech za srpen.

 

Resco Game Pack – promažte své mozkové závity!
Čas letních dovolených a zábavy již bohužel skončil v nenávratnu, náš herní seriál však nekončí. Abychom odvedli vaše myšlenky od pracovních starostí a povinností, budeme se dnes věnovat balíku převážně logických her Resco Game Pack.

 

Toshiba e405 - Treo600 v Evropě - a další aktuality
Game Editor nejen pro PocketPC | Šeptanda - novinka e405 od Toshiby | AlphaSmart expeduje Dany bez drátů | Treo600 míří do Evropy? | HandPainterPro - skvělý grafický editor pro PalmOS | Virtual joystick GamePad
Autor:
Hlavní zprávy

Další z rubriky

Aplikace Uber
Apple nechal Uberu vlastní funkci, která umí nahrávat obrazovku uživatelů

Apple umožnil taxikářské aplikaci Uber kvůli aplikaci pro hodinky iWatch snímat obrazovky mobilních zařízení.   celý článek

Tipy a triky pro Windows 10
Tipy pro Windows 10: automatické zapínání wi-fi či vyšší zabezpečení

Ruční deaktivace wi-fi připojení a její automatická aktivace po určité době zajistí, že vás nikdo v tuto chvíli nebude rušit. Ukážeme také, jak v oznamovací...  celý článek

Tablet pro práci i zábavu
Tablet pomůže s bezpečným surfováním i upozorní na chybu v Bluetooth

Z nových a zajímavých aplikací pro tablety s Androidem jsme tentokrát vybrali například šikovného pomocníka na zaznamenávání poznámek, nástroj na prodloužení...  celý článek

Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?
Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?

Sehnat práci s dítětem se dá, jen se na to musí správně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.