Přehrajte si fotky z dovolené v DVD přehrávači

aktualizováno 
Léto je časem výletů a výlety jsou příležitostí k fotografování. Obdarujte kamarády DVD disky z nejlepších letních akcí a výletů. K přehrání stačí libovolný DVD přehrávač.

DVD | foto: SXC.hu

Tisk fotek z digitálních fotoaparátů je hodně obstarožní způsob k jejich prezentaci. Chcete-li před příbuznými či známými se svými prázdninovými úlovky opravdu zazářit, vypalte si fotky na CD či DVD ve formátu použitelném v běžných stolních DVD přehrávačích. Fotky si pak můžete pohodlně prohlížet na velké televizi, bez nutnosti mít k dispozici počítač, navíc ve formě dech beroucí prezentace s vaší oblíbenou hudbou na pozadí. Představme si ty nejlepší aplikace na vypalování DVD s fotografiemi.

CyberLink Medi@Show

Vytvoření fotoalba na DVD pomocí programu CyberLink Medi@Show probíhá v několika postupných krocích. Nejprve si vyberete požadované fotky, případně je různě upravíte (k dispozici jsou nástroje na korekci efektu červených očí, otáčení, ořezávání a různé další úpravy), zvolíte si přechodové efekty, hudbu na pozadí prezentace, vytvoříte si menu DVD a vypálíte hotový disk s fotkami. CyberLink Medi@Show nabízí ještě například i export HTML alb nebo spořičů obrazovky. Do prezentací můžete kromě fotek vkládat také videoklipy. Program můžete bez zaplacení používat 30 dní, do použitých obrázků se však vkládá vodoznak.

CyberLink Medi@Show 3 stahujte po vyplnění několika údajů zde.  (28 MB, trialware)

CyberLink Medi@Show

Ulead CD & DVD PictureShow

Podobným způsobem jako v předchozí aplikaci si vytvoříte DVD s poutavou prezentací fotek i v programu Ulead CD & DVD PictureShow. Stačí jen importovat vybrané fotky, upravit je (jas, kontrast, barvy, expozice atd.), vybrat si některou z připravených šablon pro prezentace, přechodové efekty a hudbu na pozadí přehrávání. Aby vaše DVD s fotkami vypadalo skutečně profesionálně, můžete si vytvořit menu a pak disk přímo v programu Ulead CD & DVD PictureShow vypálit. Na stejném disku můžete kromě prezentace uložit také záložní kopie použitých fotek v původním rozlišení a bez jakýchkoliv úprav.

Ulead CD & DVD PictureShow 4 stahujte po jednoduchém vytvoření uživatelského účtu zde.  (85 MB, trialware)

Ulead CD & DVD PictureShow

Photo DVD Maker

Hlavní výhodou programu Photo DVD Maker je bohatá nabídka výstupních formátů prezentace vašich fotek. Kromě DVD s fotkami si v programu můžete vytvořit i Flash video pro vaše webové stránky nebo video prezentaci pro mobilní telefon, iPod nebo Sony PSP. Práce s programem je opět velmi snadná, stačí vybrat fotky, zvolit si některé z grafických témat fotoalba, nastavit přechodové efekty, vložit oblíbenou hudbu na pozadí, vytvořit menu pro DVD a vypálit disk. Připraveny jsou nástroje na drobné úpravy snímků (jas, kontrast, barvy…) nebo funkce nahrávání komentářů k jednotlivým snímkům.

Photo DVD Maker Professional stahujte zde.  (27 MB, trialware)

Photo DVD Maker

VSO PhotoDVD

Sháníte-li program na vypalování DVD s fotkami, který s vámi bude komunikovat česky, zkuste VSO PhotoDVD. V přehledném uživatelském rozhraní si vyberete fotky, nastavíte přechodové efekty, zvolíte vhodnou hudbu na pozadí a vypálíte DVD s prezentací. Doplňkové funkce vám umožní drobně upravovat fotografie z prezentace a vkládat k nim textové komentáře. Originály fotografií bez změny velikosti a dalších úprav se vypálí na DVD k archivaci či k pozdějšímu využití. Ve zkušební verzi VSO PhotoDVD můžete do prezentace vložit nejvýše 100 fotek, program upozorňuje na zkušební provoz vodoznakem ve snímcích.

VSO PhotoDVD stahujte zde. (9 MB, trialware)

VSO PhotoDVD

Zoner Photo Studio 9 Professional

Funkci exportu fotek na DVD obsahuje i původem česká aplikace na správu a úpravy digitálních fotek Zoner Photo Studio ve své nejvyšší verzi Professional. Vytváření prezentací fotek a jejich vypalování na DVD je jen jednou z desítek funkcí programu. Zoner Photo Studio obsahuje funkce pro stahování fotek do počítače z různých zařízení, automatickou správu, třídění i vyhledávání, rozsáhlé možnosti pokročilých úprav snímků, archivaci, různé formy publikace fotek (HTML galerie, šablony pro tisk, prezentace…) nebo klienta pro odesílání fotografií ke zpracování do fotosběrny. Program má přehledné uživatelské rozhraní v češtině. Zkušební verze Zoner Photo Studio 9 Professional je plně funkční 60 dní.

Zoner Photo Studio 9 Professional stahuje zde. (59 MB, trialware)

Zoner Photo Studio 9 Professional

NeroVision Express 3

Používáte-li plně vybavenou verzi oblíbeného vypalovacího programu Nero Burning ROM, nemusíte si na vypalování prezentací fotek na DVD pořizovat jinou aplikaci. NeroVision Express, jeden z nástrojů vypalovacího balíku Nero, umí z vašich fotek vytvořit prezentaci doplněnou o přechodové efekty s hudbou na pozadí a pak ji vypálit ve formátu filmového DVD. Počítejte však tím, že možnosti nástroje NeroVision Express jsou v porovnání se specializovanými aplikacemi přece jen omezenější.

Nero Burning ROM 7.10.1.0 stahujte zde. (174 MB, demoverze)

NeroVision Express 3

Autor:

Nejčtenější

Tom Cruise: Vypněte funkci vylepšení pohybu na svých televizorech

DO KINA: Tom Cruise a Úžasňákovi budou znovu zachraňovat svět

Tom Cruise na svém twitterovém účtu nabádá filmové fanoušky k vypnutí funkcí pro vylepšení vykreslení pohybu při...

Vývoj evropské superstíhačky je na spadnutí. Není to příliš brzy?

Model letounu NGF na listopadové výstavě Euronaval v Paříži

Francouzská ministryně obrany Florence Parlyová na svém twitterovém účtu 20. listopadu oznámila dosažení shody s...

Exekutoři varují před vakce.net. I bez objednávky hrozí exekucí

Exekuce

I nedokončený nákup na e-shopu s velice levným zbožím může vést k soudní exekuci. Naštěstí jen smyšlené, jak se...

Raketa Falcon 9 neúspěšně přistála do moře, náklad ale letí dál k ISS

Nepovedené přistání Falcon 9

Porucha hydraulického čerpadla znemožnila přistání nosného stupně rakety Falcon 9. Přistál, či spíše spadl, do moře...

Žádná speciální jednotka se bez něj neobejde. Zkusili jsme noční vidění

Zkouška noktovizoru LPNVG (Low Profile Night Vision Goggle) s označením...

Neobešlo by se bez nich ani dopadení Bin Ládina. Brýle pro noční vidění používají speciální jednotky po celém světě....

Další z rubriky

Zimní servis pro Windows. Zbavte systém zbytečností

Ilustrační foto - výkon

I Windows potřebují čas od času údržbu. Zbavit systém zbytečností či upravit nastavení pomohou komplexní programy...

Stáhněte si zdarma: prohlížeč s dalšími 10 internetovými aplikacemi

Ilustrační foto - internet

Deset aplikací v jedné pro lepší využití internetu nabízí BriskBard. Multimediální přehrávač s podporou DVB-T a DVB-T2...

Aplikace pro zdravý životní styl i kontrolu výdajů

Tablet vám pomůže i s fyzickou aktivitou

Aktualizovaná aplikace na správu poznámek získala například tmavý vzhled. Vyzkoušet můžete i software se zajímavým...

Najdete na iDNES.cz