Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Přehrajte si fotky z dovolené v DVD přehrávači

aktualizováno 
Léto je časem výletů a výlety jsou příležitostí k fotografování. Obdarujte kamarády DVD disky z nejlepších letních akcí a výletů. K přehrání stačí libovolný DVD přehrávač.

DVD | foto: SXC.hu

Tisk fotek z digitálních fotoaparátů je hodně obstarožní způsob k jejich prezentaci. Chcete-li před příbuznými či známými se svými prázdninovými úlovky opravdu zazářit, vypalte si fotky na CD či DVD ve formátu použitelném v běžných stolních DVD přehrávačích. Fotky si pak můžete pohodlně prohlížet na velké televizi, bez nutnosti mít k dispozici počítač, navíc ve formě dech beroucí prezentace s vaší oblíbenou hudbou na pozadí. Představme si ty nejlepší aplikace na vypalování DVD s fotografiemi.

CyberLink Medi@Show

Vytvoření fotoalba na DVD pomocí programu CyberLink Medi@Show probíhá v několika postupných krocích. Nejprve si vyberete požadované fotky, případně je různě upravíte (k dispozici jsou nástroje na korekci efektu červených očí, otáčení, ořezávání a různé další úpravy), zvolíte si přechodové efekty, hudbu na pozadí prezentace, vytvoříte si menu DVD a vypálíte hotový disk s fotkami. CyberLink Medi@Show nabízí ještě například i export HTML alb nebo spořičů obrazovky. Do prezentací můžete kromě fotek vkládat také videoklipy. Program můžete bez zaplacení používat 30 dní, do použitých obrázků se však vkládá vodoznak.

CyberLink Medi@Show 3 stahujte po vyplnění několika údajů zde.  (28 MB, trialware)

CyberLink Medi@Show

Ulead CD & DVD PictureShow

Podobným způsobem jako v předchozí aplikaci si vytvoříte DVD s poutavou prezentací fotek i v programu Ulead CD & DVD PictureShow. Stačí jen importovat vybrané fotky, upravit je (jas, kontrast, barvy, expozice atd.), vybrat si některou z připravených šablon pro prezentace, přechodové efekty a hudbu na pozadí přehrávání. Aby vaše DVD s fotkami vypadalo skutečně profesionálně, můžete si vytvořit menu a pak disk přímo v programu Ulead CD & DVD PictureShow vypálit. Na stejném disku můžete kromě prezentace uložit také záložní kopie použitých fotek v původním rozlišení a bez jakýchkoliv úprav.

Ulead CD & DVD PictureShow 4 stahujte po jednoduchém vytvoření uživatelského účtu zde.  (85 MB, trialware)

Ulead CD & DVD PictureShow

Photo DVD Maker

Hlavní výhodou programu Photo DVD Maker je bohatá nabídka výstupních formátů prezentace vašich fotek. Kromě DVD s fotkami si v programu můžete vytvořit i Flash video pro vaše webové stránky nebo video prezentaci pro mobilní telefon, iPod nebo Sony PSP. Práce s programem je opět velmi snadná, stačí vybrat fotky, zvolit si některé z grafických témat fotoalba, nastavit přechodové efekty, vložit oblíbenou hudbu na pozadí, vytvořit menu pro DVD a vypálit disk. Připraveny jsou nástroje na drobné úpravy snímků (jas, kontrast, barvy…) nebo funkce nahrávání komentářů k jednotlivým snímkům.

Photo DVD Maker Professional stahujte zde.  (27 MB, trialware)

Photo DVD Maker

VSO PhotoDVD

Sháníte-li program na vypalování DVD s fotkami, který s vámi bude komunikovat česky, zkuste VSO PhotoDVD. V přehledném uživatelském rozhraní si vyberete fotky, nastavíte přechodové efekty, zvolíte vhodnou hudbu na pozadí a vypálíte DVD s prezentací. Doplňkové funkce vám umožní drobně upravovat fotografie z prezentace a vkládat k nim textové komentáře. Originály fotografií bez změny velikosti a dalších úprav se vypálí na DVD k archivaci či k pozdějšímu využití. Ve zkušební verzi VSO PhotoDVD můžete do prezentace vložit nejvýše 100 fotek, program upozorňuje na zkušební provoz vodoznakem ve snímcích.

VSO PhotoDVD stahujte zde. (9 MB, trialware)

VSO PhotoDVD

Zoner Photo Studio 9 Professional

Funkci exportu fotek na DVD obsahuje i původem česká aplikace na správu a úpravy digitálních fotek Zoner Photo Studio ve své nejvyšší verzi Professional. Vytváření prezentací fotek a jejich vypalování na DVD je jen jednou z desítek funkcí programu. Zoner Photo Studio obsahuje funkce pro stahování fotek do počítače z různých zařízení, automatickou správu, třídění i vyhledávání, rozsáhlé možnosti pokročilých úprav snímků, archivaci, různé formy publikace fotek (HTML galerie, šablony pro tisk, prezentace…) nebo klienta pro odesílání fotografií ke zpracování do fotosběrny. Program má přehledné uživatelské rozhraní v češtině. Zkušební verze Zoner Photo Studio 9 Professional je plně funkční 60 dní.

Zoner Photo Studio 9 Professional stahuje zde. (59 MB, trialware)

Zoner Photo Studio 9 Professional

NeroVision Express 3

Používáte-li plně vybavenou verzi oblíbeného vypalovacího programu Nero Burning ROM, nemusíte si na vypalování prezentací fotek na DVD pořizovat jinou aplikaci. NeroVision Express, jeden z nástrojů vypalovacího balíku Nero, umí z vašich fotek vytvořit prezentaci doplněnou o přechodové efekty s hudbou na pozadí a pak ji vypálit ve formátu filmového DVD. Počítejte však tím, že možnosti nástroje NeroVision Express jsou v porovnání se specializovanými aplikacemi přece jen omezenější.

Nero Burning ROM 7.10.1.0 stahujte zde. (174 MB, demoverze)

NeroVision Express 3

Autor:Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Evropě se zpozdil čas. Proč vaše trouba spoléhá na spolupráci 25 zemí?

Kvůli snížené frekvenci proudu v evropské elektrické síti se některé hodiny po...

Budíky, mikrovlnné trouby a další domácí spotřebiče se od ledna zpozdily o šest minut za přesným časem. Může za to spor...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Další z rubriky

Tipy a triky pro Windows 10: Dostaňte z OneDrivu maximum

Tipy a triky pro Windows 10

OneDrive není jen služba ve Windows. Jde o celou platformu, která uživatelům umožňuje manipulovat s daty i mimo PC...

Než začnete stěhovat nábytek, vyzkoušejte si design v tabletu

Tablet pomůže i při zařizování bydlení

Aplikace pro tablety nám pomohou v celé řadě situací, třeba i když plánujete stavbu, rekonstrukci, nebo jen menší...

Nová Windows 10 se budou jmenovat Spring Creators Update

Microsoft vydal novou verzi Windows 10 s označením Fall Creators Update.

Jak se blíží velká jarní aktualizace Windows 10, testuje Microsoft novinky, které se v ní pravděpodobně objeví....

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.

Najdete na iDNES.cz