Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Překonejte programátory Windows. Vytvořte si vlastní ovládací panel.

aktualizováno 
Co takhle ovládat nastavení vašich Windows z jednoho místa? Chcete jednoduchý indikátor stavu Num, Caps a Scroll Locku? Nebo by vás jen zajímalo, zda nelze přesouvat okna kombinací kláves a vytvářet vlastní animované spořiče monitoru?

Bill Gates | foto: Reuters

XP SysPad  - freeware
Často a rádi se „šťouráte“ v nastavení operačního systému Windows 2000 a XP? Nebo jste administrátor PC a je to váš denní chléb? Pokud ano, pak by se právě vám všem mohl líbit následující produkt.

Program XP SysPad vám totiž umožní rychlý přístup ke všem důležitým nastavením systému Windows 2000 nebo XP, aniž byste museli neustále jezdit myší Ovládacím panelem, nabídkou Start nebo Průzkumníkem. Všechna nastavení Windows jsou v programu soustředěny do jediné lišty s nabídkami, takže administrátor nebo uživatel nemusí přemýšlet, kde je nastavení, které zrovna potřebuje. Kromě toho umí zavřít (zabít) jakýkoliv proces v PC, nebo mu změnit prioritu. Dokáže zobrazit vaši aktuální IP adresu a produktový kód operačního systému. Všechny funkce jsou soustředěny do osmi položek na hlavní liště s výstižným označením. Produkt je určen pro operační systémy Windows 2000 a XP. V současné době umožňuje přístup k více jak 250 funkcím.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (796 KB).

  XP SysPad

  NumCapsScroll Indicator 6.10 - freeware
  Vlastníte-li klávesnici, která při své výrobě nedostala do vínku indikátory stavu kláves Num Lock, Caps Lock a Scroll Lock a vadí vám to, zkuste je nahradit softwarově. NumCapsScroll Indicator je totiž jednoduchá pomůcka, která zobrazuje aktuální stav těchto kláves v systémové liště. Vy je tak máte neustále na očích. Budete-li chtít, můžete jejich stav sledovat nejen na hlavní liště, ale také v okně, které je možné umístit kamkoliv na vaší obrazovce. V nastavení lze definovat, zda se má utilitka startovat s Windows a to dokonce rovnou minimalizovaná si ponechat otevřené okno. Jestliže tedy potřebujete mít tyto informace na monitoru, určitě by se vám tato věcička mohla hodit.

 • Stahujte na této adrese (1,6 MB).
  NumCapsScroll Indicator

  Resizer 0.78 – freeware
  Chcete si srovnat okna na pracovní ploše a přitom nepoužít myš? Žádný problém. Tedy pokud si stáhnete, nainstalujete a naučíte používat aplikaci Resizer. Ta vám totiž umožní posouvat, měnit velikost a dále upravovat otevřená okna za pomocí kombinací klávesových zkratek. Lehce tedy můžete přesunout okno do určitého rohu, zprůhlednit ho, přepínat se mezi okny, nechat některé z nich vždy na nahoře, přesunout okna na druhý monitor a ještě mnohem více. Program se ovládá přes klávesy Windows + klávesy z numerické klávesnice. Vše je přitom definováno tak, aby příkazy byly lehce zapamatovatelné. Tak například chcete-li okno přesunout do pravého horního rohu, stisknete Windows + 9. Zkratkou Windows + 5 ho zase umístíte na střed obrazovky. Budete-li chtít, můžete si navolit dokonce i sekvenci příkazů. Stisknete-li Ctrl + Windows + 6 + 4, okno se vycentruje a roztáhne po celé délce obrazovky. Seznam zkratek naleznete v nápovědě programu, musíte být však připojeni k internetu (otevře se internetová zkratka) a bohužel se nedají měnit.

 • Stahujte na této adrese (306 KB).

  Resizer

  InstantStorm 1.0 – freeware
  Jan Kolařík a Ondřej Vaverka, dva studenti z Uherského Hradiště. Nejsou však ledajakými studenty. Na svém kontě totiž mají užitečný prográmek s označením InstantStorm. A k čemu slouží? K tvorbě spořičů na monitory z animací ve formátu Flash pro. Z toho tedy vyplývá, že vezme animaci v SWF a vyrobí z ní spořič. K dispozici jsou dva režimy práce s programem: s průvodcem (hodí se, chcete-li rychle vytvořit spořič obrazovky) a bez něj (tento režim nabízí spoustu pokročilých funkcí a je vhodný pro zkušenější uživatele). Aplikace umožňuje změnit veškeré texty a obrázky v instalátoru, odinstalátoru i dialogu informací o spořiči, výsledkem je vždy jeden spustitelný instalační soubor.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,5 MB).

  InstantStorm
 • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Software zdarma: virtuální prohlídka Země i sluneční soustavy

  Nasa`s Eyes

  Úchvatný virtuální let s možností prozkoumat dostupná data o naší sluneční soustavě nabízí aplikace Nasa`s Eyes....

  Nahrajeme váš mozek na cloud, plánuje startup. Ale zabije vás tím

  Mozek, ilustrace

  Johnny Depp by měl zbystřit. Zahrál si totiž roli ve filmu Transcendence, ve kterém si po smrti nahraje mysl do...

  Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

  Najdete na iDNES.cz