Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Překonejte programátory Windows. Vytvořte si vlastní ovládací panel.

aktualizováno 
Co takhle ovládat nastavení vašich Windows z jednoho místa? Chcete jednoduchý indikátor stavu Num, Caps a Scroll Locku? Nebo by vás jen zajímalo, zda nelze přesouvat okna kombinací kláves a vytvářet vlastní animované spořiče monitoru?

Bill Gates | foto: Reuters

XP SysPad  - freeware
Často a rádi se „šťouráte“ v nastavení operačního systému Windows 2000 a XP? Nebo jste administrátor PC a je to váš denní chléb? Pokud ano, pak by se právě vám všem mohl líbit následující produkt.

Program XP SysPad vám totiž umožní rychlý přístup ke všem důležitým nastavením systému Windows 2000 nebo XP, aniž byste museli neustále jezdit myší Ovládacím panelem, nabídkou Start nebo Průzkumníkem. Všechna nastavení Windows jsou v programu soustředěny do jediné lišty s nabídkami, takže administrátor nebo uživatel nemusí přemýšlet, kde je nastavení, které zrovna potřebuje. Kromě toho umí zavřít (zabít) jakýkoliv proces v PC, nebo mu změnit prioritu. Dokáže zobrazit vaši aktuální IP adresu a produktový kód operačního systému. Všechny funkce jsou soustředěny do osmi položek na hlavní liště s výstižným označením. Produkt je určen pro operační systémy Windows 2000 a XP. V současné době umožňuje přístup k více jak 250 funkcím.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (796 KB).

  XP SysPad

  NumCapsScroll Indicator 6.10 - freeware
  Vlastníte-li klávesnici, která při své výrobě nedostala do vínku indikátory stavu kláves Num Lock, Caps Lock a Scroll Lock a vadí vám to, zkuste je nahradit softwarově. NumCapsScroll Indicator je totiž jednoduchá pomůcka, která zobrazuje aktuální stav těchto kláves v systémové liště. Vy je tak máte neustále na očích. Budete-li chtít, můžete jejich stav sledovat nejen na hlavní liště, ale také v okně, které je možné umístit kamkoliv na vaší obrazovce. V nastavení lze definovat, zda se má utilitka startovat s Windows a to dokonce rovnou minimalizovaná si ponechat otevřené okno. Jestliže tedy potřebujete mít tyto informace na monitoru, určitě by se vám tato věcička mohla hodit.

 • Stahujte na této adrese (1,6 MB).
  NumCapsScroll Indicator

  Resizer 0.78 – freeware
  Chcete si srovnat okna na pracovní ploše a přitom nepoužít myš? Žádný problém. Tedy pokud si stáhnete, nainstalujete a naučíte používat aplikaci Resizer. Ta vám totiž umožní posouvat, měnit velikost a dále upravovat otevřená okna za pomocí kombinací klávesových zkratek. Lehce tedy můžete přesunout okno do určitého rohu, zprůhlednit ho, přepínat se mezi okny, nechat některé z nich vždy na nahoře, přesunout okna na druhý monitor a ještě mnohem více. Program se ovládá přes klávesy Windows + klávesy z numerické klávesnice. Vše je přitom definováno tak, aby příkazy byly lehce zapamatovatelné. Tak například chcete-li okno přesunout do pravého horního rohu, stisknete Windows + 9. Zkratkou Windows + 5 ho zase umístíte na střed obrazovky. Budete-li chtít, můžete si navolit dokonce i sekvenci příkazů. Stisknete-li Ctrl + Windows + 6 + 4, okno se vycentruje a roztáhne po celé délce obrazovky. Seznam zkratek naleznete v nápovědě programu, musíte být však připojeni k internetu (otevře se internetová zkratka) a bohužel se nedají měnit.

 • Stahujte na této adrese (306 KB).

  Resizer

  InstantStorm 1.0 – freeware
  Jan Kolařík a Ondřej Vaverka, dva studenti z Uherského Hradiště. Nejsou však ledajakými studenty. Na svém kontě totiž mají užitečný prográmek s označením InstantStorm. A k čemu slouží? K tvorbě spořičů na monitory z animací ve formátu Flash pro. Z toho tedy vyplývá, že vezme animaci v SWF a vyrobí z ní spořič. K dispozici jsou dva režimy práce s programem: s průvodcem (hodí se, chcete-li rychle vytvořit spořič obrazovky) a bez něj (tento režim nabízí spoustu pokročilých funkcí a je vhodný pro zkušenější uživatele). Aplikace umožňuje změnit veškeré texty a obrázky v instalátoru, odinstalátoru i dialogu informací o spořiči, výsledkem je vždy jeden spustitelný instalační soubor.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,5 MB).

  InstantStorm • Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

  Horký nápoj v horkém létě?

  Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

  Další z rubriky

  Tablet vám pomůže jednoduše sdílet soubory nebo pohodlně prohlížet PDF

  Tablet pro práci i zábavu

  Šikovný správce souborů vám ušetří čas, stejně jako aplikace pro pohodlné sdílení obsahu. Pomoci může také prohlížeč...

  Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

  Ilustrační foto - bezpečnost

  Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

  S aplikací poznáte každou kytku a poznámkový blok uloží i hesla

  Užitečné programy pro tablet vám mohou pomoci i udělat radost.

  Na cestách se vám může hodit například atlas rostlin i poznámkový blok. A nechybí třeba ani ekvalizér zvuku v efektním...

  Najdete na iDNES.cz