Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Převeďte snadno Windows Media Files na MP3

aktualizováno 
Připravili jsme pro vás nejen jednoduchý nástroj pro převod souborů WMV, WMA a ASF do MP3, ale také program pro vylepšení a doplnění informací zobrazující hodiny v systému Windows XP. Hodit by se vám mohla i aplikace pro vyřešení problému s nefunkčností hardware v PC, či český produkt, se kterým budete na internetu v bezpečí.

Free WMA to MP3 Converter 1.16 - freeware
Co byste řekli na snadný převod souborů Windows Media Files (*.WMA, *.WMV, *.ASF) do formátu MP3? Hledáte jednoduchý, výkonný a přitom zdarma dostupný konverzní prográmek, pro dávkový převod vašich audio souborů z WMA do MP3? Zkuste Free WMA to MP3 Converter. Díky němu převod dokáže i méně zkušený uživatel PC a to během chvilky.

Po stažení a instalaci program spusťte. Tlačítkem Add Files si vyberte soubor k převodu. Ten může být s koncovkou WMV, WMA nebo ASF – přitom můžete vybrat i více souborů najednou. Nyní se zobrazí dialogové okno s nastavením. V prvním kroku si definujete vstupní a výstupní složku. Ve spodní části vidíte informace o převáděném souboru. Tlačítkem přejděte do druhého kroku a vyberte parametry výstupu (variabilní bitrate, pevný bitrate, vzorkovací frekvenci a kanály). V posledním kroku můžete přidat i vlastní popisky tzv. ID3tagy. Program se vás zeptá, zda chcete nastavení aplikovat na všechny vybrané audio soubory. Tlačítkem Start zahájíte konverzi. Ta trvá v řádu několika sekund a záleží na velikosti souboru.

 • Program stahujte na této adrese (925 KB).
 • Free WMA to MP3 Converter

  Clock Tray Skins 2.88 – shareware
  Pokud jste si zvykli na systémové hodiny operačního systému Windows, patrně nemáte potřebu nic na nich měnit. Někomu však mohou přijít informačně ochuzené a tudíž nedostačující. Kromě zobrazení aktuálního času a dne v týdnu totiž neukazuje další informace. Ty zobrazí až po najetí kurzoru myši či dvojitém kliku. Jestliže byste uvítali mít tyto informace zobrazené přímo, stačí si do PC nainstalovat produkt Clock Tray Skins. Ten totiž rozšiřuje standardní systémovou lištu Windows s hodinami. Nejenže přidá zmíněné informace, ale navíc zobrazuje i sekundy a je dokonce skinovatelný. Na výběr tedy máte z mnoha „kabátků“, takže vaše hodiny již nebudou vypadat poněkud fádně. K dispozici je opravdu veliké množství zajímavých a graficky povedených skinů, který si můžete i náhodně měnit. Aplikace podporuje jak 12, tak 24 časové formáty. Pro přesný čas je obsažena synchronizace po internetu. Mezi další funkce patří jednoduchý kalendář, díky kterému máte přehled o dnech a týdnech.

 • Program stahujte na této adrese (907 KB).
 • Clock Tray Skins

  Unknown Device Identifier - freeware
  Unknown Device Identifier je velmi malá a jednoduchá aplikace. Jejím úkolem je zprostředkování správné funkčnosti vašeho hardware v počítači. A jakým způsobem to dělá? Připojí se ke správci zařízení a stáhne si seznam hardwaru v systému. Tím vám podá zprávu o dostupném neznámém zařízení. To může být užitečné v případech, že reinstalujete PC a potřebujete vyřešit všechny ty žluté otazníky u HW zařízení. Po spuštění vás možná překvapí, že vypadá stejně jako Správce zařízení. To abyste si na něj rychle zvykli. Nyní stačí vybrat zařízení a kliknout na něj pravým tlačítkem myši. Zobrazí se dialogové okno s několika volbami. První vám pomůže najít driver (ovladač). Automaticky vezme klíčová slova a vloží je do vašeho internetového vyhledávače. Ten potom zobrazí stránky, na kterých se slova nacházejí a vy se tak můžete snadněji propracovat k pomoci, kde ovladač sehnat. Zajímavá je i volba Contact Vender. Díky ní se přepnete na stránky výrobce HW, kde můžete ovladač najít sami a nemusíte tak vůbec pátrat potom, kdo hardware vyrobil a jaké má internetové stránky. Další volby jsou již spíše doplňkové. Neznáte-li přesné parametry vašeho HW a hledáte pro něj ovladač, zkuste tuto jednoduchou pomůcku. Výhodou je i to, že se nemusí instalovat.

 • Program stahujte na této adrese (843 KB).
 • Unknown Device Identifier

  PC Strážce - shareware
  Připojujete se k internetu přes dráty Českého Telecomu a využíváte jejich služby i pro surfování? Pokud ano, možná uvítáte zajímavou pomůcku, kterou svým zákazníkům nabízejí za mírný měsíční poplatek. Díky ní můžete snížit nebezpečí přicházející z celosvětové sítě a sebe a svoje PC tak lépe chránit. Služba se jmenuje PC Strážce a představuje komplexní ochranu vašeho počítače, dat a komunikace před škodlivými kódy, nežádoucími vniky a skrytými útoky z internetu. Je poskytována ke službám Internet Expres, Internet Broadband a IOL Dial-up. Služba je založena na klientské softwarové aplikaci, která komunikuje v reálném čase se servery, které spravují specialisti, což umožňuje jejich aktualizaci. Nabízena je celkem ve třech variantách: PC Strážce, PC Strážce Plus a PC Strážce Plus 5. Ty se od sebe liší nejen cenou, ale i obsaženými nástroji. Všechny obsahují – antivir (F-Secure), antispyware, personální firewall, IDS (posílená detekce neoprávněných vniků) a dial-up control. Plus verze má navíc modul spam control a parental control. Plus 5 verze je potom k dispozici hned pro 5 PC a to za zvýhodněnou cenu. Za používání základní verze si ČTc účtuje 58 Kč, které připočítává k vaší měsíční faktuře za služby. Chcete-li si program bezplatně vyzkoušet, stáhněte si instalační balíček a při instalaci vyberte volbu – Vyzkoušet službu během uvedeného období. Ta činní 30 dní.

 • Program stahujte na této adrese (45.5 MB).
 • PC Strážce  Nejčtenější

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou

  Perseidy (Irsko, 7. srpna 2009)

  Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na...

  Další z rubriky

  Test tabletu na umělou inteligenci nebo čtečka s komiksy zdarma

  Tablet pro práci i zábavu

  S aplikacemi z našeho aktuálního výběru si například upravíte video přímo v tabletu, stáhnete torrent či využijete...

  Tipy pro Windows 10: nastavte výkon grafiky či rychlost stahování

  Tipy a triky pro Windows 10

  Nové Windows 10 umí měnit šířku datového pásma při stahování aktualizací a pomohou rychle zjistit, zda se právě...

  Co není pro každého. Jak udělat vybrané soubory neviditelnými

  Ilustrační foto - počítač

  Schovat ve Windows data tak, aby nebyla viditelná, je otázkou chvilky. Stačí vám k tomu jen správný program. Vyberte si.

  Najdete na iDNES.cz