Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Procvičte se v cizích jazycích

aktualizováno 
Chystáte se do zahraniční, ale neumíte řeči? Nebo se v nich chcete jen zdokonalit? Pokud ano, připravili jsme pro vás sadu aplikací pro samostatnou výuku jazyků. Dokonale si tak můžete obohatit slovní zásobu a navíc máte možnost nechat se ze slovíček také vyzkoušet.

Minulý týden jsme vám v tomto článku představili desítku zajímavých výukových aplikací. Dnes tak trochu navážeme a dáme vám tip na programy, s pomocí kterých se můžete naučit či se zdokonalit v cizích jazycích.

Specializovaných aplikací pro výuku jazyků existuje celá řada. My jsme se však zaměřili na ty nekomerční. V našem přehledu tak nenajdete profesionální software, ale většinou freewarový či sharewarový. Tyto programy se sice nemohou plnohodnotně měřit se svými vyspělými kolegy, na druhou stranu za ně však dáte pouze zlomek ceny. Navíc do nich lze doplňovat i vlastní slovíčka, takže si je můžete dále obohacovat. Programy zvládají jak učení slovíček, tak následné testování. Některé z nich vás naučí nejen slovní zásobu, ale i gramatiku, konverzaci i fráze a ustálené obraty jazyka.

Nepravidelná slovesa 2.0 - freeware
Nejednomu z vás či vašim dětem přijde vhod šikovná hračička od Lukáše Matěny. S jeho programem totiž můžete na počítači procvičovat anglická nepravidelná slovesa. Je distribuován s obsáhlou databází rozdělenou do tří úrovní. Program vybere z databáze jedno sloveso v češtině a vaším úkolem je doplnit sloveso anglicky, napsat i jeho minulý čas a trpné příčestí.

 • Stahujte na této adrese (369 kB).

 • T-Lexiconu 1.6 - freeware
  Program T-Lexicon slouží ke studiu cizích jazyků. Je vhodný především k výuce a ke zkoušení ze slovní zásoby. Chcete-li se naučit správnou výslovnost anglických slov, T-Lexicon vás ji může naučit pomocí počítačem generované anglické výslovnosti. Program podporuje výuku libovolného cizího jazyka a jednoduše si také můžete vytvářet vlastní slovníky k výuce.

 • Stahujte na této adrese (1.4 MB).

 • Umíš 2.96 - shareware
  Program slouží k výuce a zkoušení slovní zásoby cizích jazyků. Skládá se ze 3 částí, a to Editor výrazů, Výuka výrazů a Zkoušení výrazů. Do Editoru výrazů se vkládá český název výrazu, jeho překlad do cizího jazyka případně psanou výslovnost. Vložené výrazy se můžete naučit ve Výuce, ve které se vám postupně zobrazují všechny výrazy ze slovníku. A nakonec se můžete nechat z výrazů prozkoušet, a to dvěma způsoby. Navíc si můžete vyslechnout i automatický překlad a výslovnost. Ke stažení je anglicko český slovník a také si lze stáhnout výslovnosti – English, Germany, French, Spain a Italy.

 • Stahujte na této adrese.

 • EasyLanguage 2.04 - shareware
  EasyLanguage je program určený pro výuku cizích jazyků, který vás naučí slovní zásobu, gramatiku ale i fráze a ustálené obraty cizího jazyka, a to vše jednoduchou a zábavnou formou.  Obsah programu tvoří přes tisíc slovíček a stovky vět, které jsou podle svého zaměření rozděleny do několika desítek výukových témat. Každé slovíčko je doplněno ručně kresleným obrázkem a vše je namluveno rodilým mluvčím. Pomocí zabudovaného editoru výukových témat lze snadno vytvářet nová výuková témata s vlastní slovní zásobou, a tím téměř neomezeně rozšiřovat výukový obsah programu.

  EasyLanguage Angličtina
  - zkušební verzi je možné stáhnout zde (6.1 MB).

  EasyLanguage Gramatika Angličtina
  - 34 gramatických výukových témat určených pro úroveň začátečník až pokročilý
  - témata jsou rozdělena na teoretickou (vysvětlení gramatiky) a praktickou část
  - zkušební verzi je možné stáhnout zde (4 MB).

  EasyLanguage Němčina
  - zkušební verzi je možné stáhnout zde (5.8 MB).

  EasyLanguage Španělština
  - zkušební verzi je možné stáhnout zde (5.6 MB).

  EasyLanguage Francouzština
  - zkušební verzi je možné stáhnout zde (5.7 MB).

   

  MobyDict 2.1f - freeware
  MobyDict je univerzální výukový program, který vám muže pomoci při učení slovíček cizího jazyka, zeměpisných údajů, násobilky anebo jakýchkoliv jiných údajů, které si sami zvolíte. Je nezávislý na operačním systému, takže lze provozovat třeba i na Linuxu. Z cizích jazyků obsahuje slovníky – Portugalštinu, Španělštinu, Němčinu a Angličtinu. Pro chod programu je nutné mít instalovanou Javu 1.3 nebo vyšší.

   

 • Stahujte na této adrese (382 kB).

 • Moje slovíčka 1.1 - shareware
  Program Moje slovíčka slouží k výuce a procvičování anglických slovíček a frází. Díky němu si můžete vytvořit kvalitní databázi a nová slovíčka se naučíte velmi rychle. Program dokáže vyslovovat a má i inteligentní výukový režim, který zadává slovíčka, v nichž často chybujete. U každého slovíčka je možnost uvedení příkladu použití a zkoušení probíhá v obou směrech překladu. Vítaná je i funkce přerušení testu a následné navázání na něj či možnost exportu do txt a HTML. Ve volně stažitelné shareware verzi je omezen počet skupin, balíčků a slovíček, s nimiž lze pracovat.

 • Stahujte na této adrese (752 kB).

 • Učitel 1.84 – freeware
  S programem Učitel se může kdokoliv učit cizímu jazyku podle knížky, vyzkoušet se ze slovíček a přehrávat si vlastní výslovnost. Program je vhodný jak pro samouky, tak také pro školy. Obsahuje část zkoušení (vstup na heslo: ucitel), kde se prověří vaše skutečné znalosti (a také oznámkují).

 • Stahujte na této adrese (14.1 MB).

 • Zkoušení slovíček 1.5 - freeware
  Program je určen k učení dvojic pojmů. Dvojice mohou být libovolného typu. Například: dvojice slov v cizím a rodném jazyku, opačného významu, v různých cizích jazycích a podobně. Namísto jednoho slova lze uvést až 5 synonym. Může být uvedeno více koncovek k jednotlivým slovům. Zkoušet lze podle různých kritérií, výběr může být náhodný nebo podle chybovosti.

 • Stahujte na této adrese (318 kB).

 • 5D slovníček 1.4 – shareware
  Program slouží pro výuku a testování dvojic slovíček. K programu existuje několik slovníků, převážně anglicko-českých. Mezi nadstandardní funkce patří např. na základě odpovědí rozdělení slovíček do úrovní (s tím souvisí perioda, se kterou je slovíčko testováno), používá časovou osu (program si pamatuje odpovědi a předkládá slovíčka k testování ve správnou dobu).

 • Stahujte na této adrese (6 MB).

 • Dictor 1.0 - shareware
  A na závěr jsme pro vás připravili jeden technický slovník. Dictor je anglicko-český a česko-anglický technický slovník, který obsahuje přes 130 000 výrazů a terminologických spojení prakticky ze všech technických oborů. Své uplatnění si najde určitě nejen při studiu technické dokumentace, odborných textů či pro orientaci v anglosaské literatuře.

 • Stahujte na této adrese (2.5 MB).

 • Hlavní zprávy

  Další z rubriky

  Ilustrační foto
  Elektronické knihy si přečtete v notebooku, smartphonu i tabletu

  Pro čtení elektronických knih nemusíte vlastnit specializovaná zařízení – čtečku knih – stačí vám aplikace a můžete si je stejně dobře číst na PC s Windows,...  celý článek

  Nabídka aplikací pro přehrávání videí ve Windows 10
  V nových Windows patrně nebude Media Player

  Příští týden má být uvedena nová verze Windows 10 s označením Fall Creators Update. Podle aktuálního zjištění má být z jeho součástí odstraněn multimediální...  celý článek

  Aplikace nahradí zapomenutou myš.
  Aplikace pro tablety: náhrada myši či bezpečné připojení k wi-fi

  V dnešním výběru aplikací poradíme, jak nahradit zapomenutou počítačovou myš, jak se bezpečně připojit i k volné wi-fi síti, jak dostat stejný e-mailový klient...  celý článek

  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.