Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Profík vám poskládá data na disku a zvýší výkon počítače. Zkuste ho

aktualizováno 
Profesionální nástroj srovná data na pevném disku, čímž výrazně pomůže k udržení maximálního výkonu vašeho počítače. Zkuste také nástroj pro vzdálený přístup k multimediálnímu obsahu vašeho PC přes internet.

Diskeeper Pro 2007 – trial
Přestože díky nejnovějším verzím operačních systémů Windows již nedochází k takové fragmentaci pevného disku jako dříve, je dobré čas do času jeho defragmentaci provést. Můžete využít standardního nástroje defrag.exe ve Windows, ale pokud na to chcete jít profesionálně, mohl by se vám hodit produkt Diskeeper.

Jde o jeden z nejlepších nástrojů k udržení maximálního výkonu vašeho počítače pomocí automatické defragmentace. V momentu, když se fragmentace nahromadí, sníží se výkon počítače. Diskeeper je rychlý defragmentátor s jednoduchým a intuitivním ovládáním. Má tyto vlastnosti: vysokorychlostní defragmentační engine, funkce „Set it and Forget it“, která se automaticky stará o údržbu systému dle nastavení, nebo úplně automaticky pomocí funkce SmartScheduling, Boot-Time mód zabezpečující defragmentaci kritických systémových souborů, Multi-Pass defragmentaci, která udržuje maximální výkon bez dlouhých čekání či zpomalování systému, funkci Frag Shield, která dynamicky snižuje fragmentaci tzv. kritických systémových souborů, a tím zaručuje stabilitu a spolehlivost systému, plánování defragmentace atd. Diskeeper existuje v několika verzích speciálně přizpůsobených pro konkrétního uživatele.

 • Stahujte na této adrese (32 MB).

  Diskeeper

  TiVo Desktop 2.4 – freeware
  Americká firma TiVo vyrábějící zařízení určené pro digitální záznam televizních programů má ve svém portfoliu programů i jeden, který by mohl zajímat všechny, kteří chtějí přes internet sledovat video, poslouchat audio či si prohlížet fotografie. TiVo Desktop totiž umožňuje na vašem „domácím“ PC nastavit sdílení multimediálního obsahu a vy si ho potom můžete přes internet prohlédnout na jiném počítači.

  Takto můžete sdílet video soubory, audio a dokonce i fotografie. Stačí si nadefinovat složky, ve kterých se budou data nacházet, zapnout podporu šifrování (aby si soubory nemohl prohlížet každý) a mít pevné připojení k internetu. Systém bude automaticky přehrávat zvolené soubory ve složkách.

 • Stahujte na této adrese (13,7 MB). TiVo Desktop

  ShaPlus Google Translator - freeware
  Pokud ovládáte německý či anglický jazyk, potom je pro vás většina internetových stránek otevřena. Co však dělat, pokud si potřebujete přečíst článek na stránkách používajících jiný jazyk – francouzštinu, španělštinu atd.? Řešením by mohl být ShaPlus Google Translator.

  Jde o automatický překladač internetových stránek pro internetový prohlížeč IE. Stačí si vybrat text k překladu, označit ho, kliknout pravým tlačítkem myši a v kontextové nabídce vybrat volbu ShaPlus Google Translator. Otevře se okno programu. Vy pomocí otevírací lišty vyberete z jakého jazyka do kterého se má text přeložit a to je vše. Aplikace pro překlad čerpá z databáze Google a zvládá tyto jazyky – arabštinu, čínštinu, angličtinu, francouzštinu, italštinu, němčinu, japonštinu, korejštinu, portugalštinu, španělštinu a ruštinu.

 • Stahujte na této adrese (169 KB). ShaPlus Google Translator

  Pražské kostely a kaple – demoverze
  Chcete se dozvědět více o pražských kostelech a kaplích? Potom zkuste tuto elektronickou publikaci, ve které se dozvíte o osudech 172 kostelů a kaplí našeho hlavního města. Najdete zde přehledný, abecedně seřazený seznam objektů včetně jejich adres, barevné i historické fotografie a informace o význačných osobnostech, které byly nebo jsou nějak spjaty s historií svatyň. Kostel (Latinsky castellum) je od 4. století budovaná stavba pro veřejné křesťanské bohoslužby (nahrazující raně křesťanské bohoslužby v soukromých domech, synagogách aj.). Kaple je malý křesťanský kultovní prostor odvozený z náhrobků (náhrobních kaplí) mučedníků, určený ke specializovaným bohoslužbám (kaple soukromá, rodinná, výroční, baptisterium, karner). Před spuštěním je třeba nainstalovat prohlížeč Zoner Context Viewer, který si stáhnete společně s publikací v ZIP archivu. V demoverzi najdete informace o 44 objektech.

 • Stahujte na této adrese (9 MB).Pražské kostely a kaple


 • Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Vytvořte si vlastní panoramatické snímky pomocí šikovných programů

  Ilustrace - notebook

  Panoramatické snímky už běžně vytvářejí nejen digitální fotoaparáty, ale také mobilní telefony. S automatickou tvorbou...

  S aplikací poznáte každou kytku a poznámkový blok uloží i hesla

  Užitečné programy pro tablet vám mohou pomoci i udělat radost.

  Na cestách se vám může hodit například atlas rostlin i poznámkový blok. A nechybí třeba ani ekvalizér zvuku v efektním...

  Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

  Ilustrační foto - bezpečnost

  Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

  Najdete na iDNES.cz