Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Profík vám poskládá data na disku a zvýší výkon počítače. Zkuste ho

aktualizováno 
Profesionální nástroj srovná data na pevném disku, čímž výrazně pomůže k udržení maximálního výkonu vašeho počítače. Zkuste také nástroj pro vzdálený přístup k multimediálnímu obsahu vašeho PC přes internet.

Diskeeper Pro 2007 – trial
Přestože díky nejnovějším verzím operačních systémů Windows již nedochází k takové fragmentaci pevného disku jako dříve, je dobré čas do času jeho defragmentaci provést. Můžete využít standardního nástroje defrag.exe ve Windows, ale pokud na to chcete jít profesionálně, mohl by se vám hodit produkt Diskeeper.

Jde o jeden z nejlepších nástrojů k udržení maximálního výkonu vašeho počítače pomocí automatické defragmentace. V momentu, když se fragmentace nahromadí, sníží se výkon počítače. Diskeeper je rychlý defragmentátor s jednoduchým a intuitivním ovládáním. Má tyto vlastnosti: vysokorychlostní defragmentační engine, funkce „Set it and Forget it“, která se automaticky stará o údržbu systému dle nastavení, nebo úplně automaticky pomocí funkce SmartScheduling, Boot-Time mód zabezpečující defragmentaci kritických systémových souborů, Multi-Pass defragmentaci, která udržuje maximální výkon bez dlouhých čekání či zpomalování systému, funkci Frag Shield, která dynamicky snižuje fragmentaci tzv. kritických systémových souborů, a tím zaručuje stabilitu a spolehlivost systému, plánování defragmentace atd. Diskeeper existuje v několika verzích speciálně přizpůsobených pro konkrétního uživatele.

 • Stahujte na této adrese (32 MB).

  Diskeeper

  TiVo Desktop 2.4 – freeware
  Americká firma TiVo vyrábějící zařízení určené pro digitální záznam televizních programů má ve svém portfoliu programů i jeden, který by mohl zajímat všechny, kteří chtějí přes internet sledovat video, poslouchat audio či si prohlížet fotografie. TiVo Desktop totiž umožňuje na vašem „domácím“ PC nastavit sdílení multimediálního obsahu a vy si ho potom můžete přes internet prohlédnout na jiném počítači.

  Takto můžete sdílet video soubory, audio a dokonce i fotografie. Stačí si nadefinovat složky, ve kterých se budou data nacházet, zapnout podporu šifrování (aby si soubory nemohl prohlížet každý) a mít pevné připojení k internetu. Systém bude automaticky přehrávat zvolené soubory ve složkách.

 • Stahujte na této adrese (13,7 MB). TiVo Desktop

  ShaPlus Google Translator - freeware
  Pokud ovládáte německý či anglický jazyk, potom je pro vás většina internetových stránek otevřena. Co však dělat, pokud si potřebujete přečíst článek na stránkách používajících jiný jazyk – francouzštinu, španělštinu atd.? Řešením by mohl být ShaPlus Google Translator.

  Jde o automatický překladač internetových stránek pro internetový prohlížeč IE. Stačí si vybrat text k překladu, označit ho, kliknout pravým tlačítkem myši a v kontextové nabídce vybrat volbu ShaPlus Google Translator. Otevře se okno programu. Vy pomocí otevírací lišty vyberete z jakého jazyka do kterého se má text přeložit a to je vše. Aplikace pro překlad čerpá z databáze Google a zvládá tyto jazyky – arabštinu, čínštinu, angličtinu, francouzštinu, italštinu, němčinu, japonštinu, korejštinu, portugalštinu, španělštinu a ruštinu.

 • Stahujte na této adrese (169 KB). ShaPlus Google Translator

  Pražské kostely a kaple – demoverze
  Chcete se dozvědět více o pražských kostelech a kaplích? Potom zkuste tuto elektronickou publikaci, ve které se dozvíte o osudech 172 kostelů a kaplí našeho hlavního města. Najdete zde přehledný, abecedně seřazený seznam objektů včetně jejich adres, barevné i historické fotografie a informace o význačných osobnostech, které byly nebo jsou nějak spjaty s historií svatyň. Kostel (Latinsky castellum) je od 4. století budovaná stavba pro veřejné křesťanské bohoslužby (nahrazující raně křesťanské bohoslužby v soukromých domech, synagogách aj.). Kaple je malý křesťanský kultovní prostor odvozený z náhrobků (náhrobních kaplí) mučedníků, určený ke specializovaným bohoslužbám (kaple soukromá, rodinná, výroční, baptisterium, karner). Před spuštěním je třeba nainstalovat prohlížeč Zoner Context Viewer, který si stáhnete společně s publikací v ZIP archivu. V demoverzi najdete informace o 44 objektech.

 • Stahujte na této adrese (9 MB).Pražské kostely a kaple • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Než začnete stěhovat nábytek, vyzkoušejte si design v tabletu

  Tablet pomůže i při zařizování bydlení

  Aplikace pro tablety nám pomohou v celé řadě situací, třeba i když plánujete stavbu, rekonstrukci, nebo jen menší...

  Tipy a triky pro Windows 10: Dostaňte z OneDrivu maximum

  Tipy a triky pro Windows 10

  OneDrive není jen služba ve Windows. Jde o celou platformu, která uživatelům umožňuje manipulovat s daty i mimo PC...

  Nová Windows 10 se budou jmenovat Spring Creators Update

  Microsoft vydal novou verzi Windows 10 s označením Fall Creators Update.

  Jak se blíží velká jarní aktualizace Windows 10, testuje Microsoft novinky, které se v ní pravděpodobně objeví....

  poradna-zdraveho-obuti
  poradna-zdraveho-obuti

  Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.

  Najdete na iDNES.cz