Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Program na zálohování Mozilly (Užitečné aplikace pro každý den - díl 28.)

aktualizováno 
Zkuste zcela nový vyhledávací nástroj informací uložených na PC od tvůrců Google. Zajímá vás, jak připojit k vašim obrázkům a fotkám také zvukovou stopu? Vypněte už konečně špehovací nástroje Windows a naučte se zálohovat uživatelské profily v Mozille jednoduše a pouze několika kliky myši.

Google Desktop Search (beta) - freeware
Internetová firma Google před třemi týdny představila první beta verzi vyhledávače, který bude uživatelům pomáhat hledat informace na pevném disku lokálního počítače. Mezi uživatele se tak konečně dostalo řešení, které se vyrovná nejen aplikaci od společnosti Microsoft, ale v ledačems ji i předčí. Snad každá verze Windows, počínaje 95, v sobě obsahuje integrovaného pomocníka pro vyhledávání souborů a složek na pevném disku počítače. Najdete ji v menu Start. Tento průvodce vyhledáváním umožňuje snadno vyhledat soubory a složky, tiskárny, osoby a další počítače v síti. Bohužel většina uživatelů je s jeho těžkopádností a nepřesností něco najít velmi nespokojena. Není tedy divu, že na pomoc přispěchal světový lídr ve vyhledávání na internetu. Google má obrovské zkušenosti s vyhledáváním na celosvětové síti a tak se pustil i do produktu pro hledání informací na místních discích PC. Google Desktop Search (beta) uživateli umožňuje prohledávat elektronickou poštu v programech Microsoft Outlook a Outlook Express, v historii chatovacího programu AOL Instant Messenger i internetové stránky prohlížené programem Internet Explorer. Vedle dalších funkcí umí vyhledávač projíždět také texty vytvořené pro Microsoft Word, Excel a PowerPoint. Problémy mu nečiní ani prohledávání klasického textu, či vyhledávání typu souborů. Po stažení a nainstalování dojde k zaindexování obsahu pevného disku a vyhledávání je připraveno k použití. Aplikaci lze kdykoliv spustit ze systémové lišty Windows. 

 • Program stahujte na této adrese (450 kB).
 • Google Desktop Search

  DubIt 2.0.11 - freeware
  Toužíte své obrázky či snímky z dovolené obohatit o zvukovou stopu? Tak proč to neuděláte? Na internetu jsme našli utilitku s názvem DubIt, která vám to splní. Celý proces je velmi primitivní. Po instalaci spustíte program, objeví se hlavní okno. Vy si otevřete obrázek, kterému hodláte přiřadit zvukovou stopu. Obrázek však musí být v jednom z těchto formátů - BMP, GIF nebo JPEG. Nyní je jen na vás, zda k němu přiřadíte vlastní namluvený komentář anebo rovnou nějaký již vytvořený soubor. Bohužel na výběr je pouze formát WAV. Celé „dílko“ si můžete díky vestavěnému přehrávači spustit. Poté již nic nebrání v uložení upraveného obrázku na disk. To se provádí funkcí Split. Jako výstupní formát je zvolen AVI. Možná si teď říkáte, k čemu něco takového může být. Na tuto otázku vám může odpovědět i další funkce programu s názvem SlideShow. Ta totiž dokáže poskládat jednotlivé obrázky za sebou a ozvučit je. Funkci spustíte kliknutím na tlačítko filmu.

 • Program stahujte na této adrese (1.9 MB).
 • DubIt

  xpy 0.8.5 – freeware
  Také vás už přestává bavit potvrzovat všelijaká vyskakovací okna  v podobě nápovědy, bublinkových oken a bezpečnostních rizik? Potom by se vám mohla hodit aplikace xpy, která s některými z nich může jednou pro vždy zatočit. Práce s ní je navíc tak jednoduchá, že ji zvládne ovládat i méně zkušený uživatel. Po stažení archívu a jeho rozpakování, poklikejte na spustitelný soubor. Objeví se dialogové okno, které se vás zeptá, zda má detekovat všechna možná rizika. Kliknete-li na Ano, objeví se okno s již vybranými nebezpečnými prvky, jenž budou upraveny. V horním otevíracím menu však můžete vybrat i jiný režim. Výborná je možnost využít kurzoru myši k zobrazení informace o jednotlivých položkách. Změny provedete kliknutím na Apply. Budete-li mít po restartu PC nějaké problémy, můžete se k předchozímu nastavení klidně vrátit. Stačí, když xpy opětovně zapnete a v prvním informačním okně vyberete Ano.

 • Program stahujte na této adrese (46 kB).
 • xpy

  MozBackup 1.3.2 - freeware
  Šikovnou českou aplikaci pro nás nachystal Pavel Cvrček. Tomu se totiž podařilo naprogramovat a zveřejnit utilitku k zálohování či obnovení uživatelských profilů aplikací Mozilla, Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird a Netscape. S pomocí tohoto programu můžete tedy snadno zálohovat svoji elektronickou poštu, oblíbené položky, kontakty apod, které jsou uloženy v uživatelském profilu aplikací Mozilla. Program je spustitelný pod operačním systémem Windows 95 a vyšším. Samozřejmě, že to lze dělat i ručně, ale proč, když pro tento účel existuje funkční a jednoduchá aplikace? MozBackup vám však navíc dovolí ukládané informace vložit nejen do jednoho souboru, ale také ho může opatřit heslem. Na vás je jen, abyste zvolili, které součásti chcete zálohovat. U verze 1.3.1 autor poznamenal, že obsahuje vše to, co od ní od začátku vývoje očekával. No uvidíme, zda přece jen na něco ještě nepříjde.

 • Program stahujte na této adrese (732 kB).
 • MozBackup  Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

  Horký nápoj v horkém létě?

  Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

  Připravte se na pád cen SSD disků. Mohou zlevnit na třetinu

  SSD disky jsou stále levnější

  Podle firmy Objective Analysis je na trhu tak velký převis nabídky NAND pamětí, které slouží k výrobě SSD disků, že...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Vyřešit problémy s Windows pomůže opravář registru

  Ilustrační foto

  Dochází-li Windows dech, můžete zkusit spustit jeden z dostupných čističů systémového registru. Ten najde neplatné...

  Co není pro každého. Jak udělat vybrané soubory neviditelnými

  Ilustrační foto - počítač

  Schovat ve Windows data tak, aby nebyla viditelná, je otázkou chvilky. Stačí vám k tomu jen správný program. Vyberte si.

  Tipy pro Windows 10: nastavte výkon grafiky či rychlost stahování

  Tipy a triky pro Windows 10

  Nové Windows 10 umí měnit šířku datového pásma při stahování aktualizací a pomohou rychle zjistit, zda se právě...

  Najdete na iDNES.cz