Programy zdarma: Odhalte všechny instalované aplikace ve Windows

aktualizováno 
Softwarovým a hardwarovým auditem můžete najít veškerý software, který je na počítači nainstalován. Možná přijdete na to, že některé programy vůbec nepotřebujete. Speciální balíček se postará o bezproblémové přehrávání jakéhokoliv audia a videa. A čeká na vás i program pro automatické vyúčtování pracovní cesty.

Windows 7 logo | foto: Microsoft

WinAudit 2.2 – freeware
Audit je proces, při kterém chcete mít přehled o stavu firmy či účetnictví. Auditují se ale i počítače. V tomto případě lze zjistit, kolik počítačů máte, jak jsou hardwarově i softwarově vybaveny. A to i bez toho, že byste museli lézt pod stoly či je dokonce otevírali. Stačí vám jednoduchý program. Jmenuje se WinAudit a je k dispozici zdarma.

Umožňuje provést detailní audit komponent PC a také jeho programového vybavení a nastavení. Výhodou je, že se nemusí instalovat. Po spuštění prověřování je výslednou zprávou obrazovka s údaji o instalovaném softwaru, informace o licencích, periferiích, pamětích, rychlosti procesoru, zjištění modelu, síťovém nastavení, spouštění programů a další informace.

Pro větší přehlednost mají jednotlivé počítačové součásti svoje záložky, takže pokud chcete jen něco zjistit o operačním systému, perifériích, verzi BIOSu, procesoru, pevném disku atd., pak můžete kliknout na požadovanou záložku. Vše si lze nechat exportovat do textového, HTML, či XML souboru, případně poslat e-mailem. WinAudit podporuje i ODBC a tak můžete audit exportovat do existujících databází. Aplikace je kompletně lokalizována kromě nápovědy.

CCCP
 
Operační systém: Windows 95 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: NE
+ detailní informace o aplikacích
+ detailní informace o hardware
+ možnosti výsledky snadno exportovat
- neaudituje všechny PC na síti
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (829 KB).


CCCP 2009 – freeware
CCCP není pouze zkratka pro bývalý Sovětský svaz, ale také pro Combined Community Codec Pack, což je klasický balík filtrů pro přehrávání audia a videa ve Windows.

Samotné filtry (neplést s kodeky) dokonce není zapotřebí instalovat, pokud máte správný multimediální přehrávač typu Media Player Classic (ten je navíc součástí tohoto balíčku), ale ne každý si zvykne na jeho ovládání a tak dále multimediální soubory přehrává raději ve Windows Media Playeru, Winampu či jiném multimediálním přehrávači. V tom případě je bez těchto filtrů ale přehrát nemůže. Balík CCCP je jeden z nejlepších a zároveň k operačnímu systému na instalaci nejšetrnější.

Obsahuje přitom řadu dalších nástrojů (např. zobrazovač titulků k videím), utilit k nastavování a úpravě obrazu, takže je vhodný nejen pro méně zkušené uživatele, ale také pro ty pokročilé, kteří problematice videa rozumí. Nemáte-li chuť nic v nastavení měnit, pak samozřejmě všechny hodnoty můžete nechat na výchozím nastavení. Další jeho prioritou je co možná nejméně zasahovat do systému (zápis do systémového registru, přednastavení systému apod.). Jádrem celého balíčku je FFDShow filtr.

CCCP

 
Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ šetrný k Windows
+ obsahuje vše pro přehrávání videa a audia ve Windows
- nezjištěno
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (5,9 MB).


Symantec Norton Ghost 15 – 30denní trial
Symantec uvolnil novou verzi programu pro zálohování a obnovení počítače. Norton Ghost 15 nyní nabízí i podporu disků Blu-ray. Součástí této verze je také nová funkce vytváření bitových kopií bez spuštění operačního systému, která vytváří bitové kopie počítačů bez instalace produktu.

S aplikací máte možnost zálohovat celý operační systém a v případě potřeby ho kdykoliv obnovit. To se může hodit po jeho pádu či snad napadení škodlivým programovým kódem. Nechybí možnost zálohovat pouze vybraná data a to přímo na FTP server. Zálohovat lze podle plánu anebo na základě události. Díky speciální funkci je možné zálohovat i za provozu bez nutnosti počítač nejprve vypnout či restartovat do speciálního režimu.

CCCP

 
Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ snadné na použití
+ zálohy lze použít pro virtualizaci
+ zaváděcí médium
- bez funkce vyzkoušej a rozhodni se
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (120 MB).


Vyúčtování tuzemské pracovní cesty – freeware
Výpočet služební cesty není zrovna jednoduchou záležitostí. Musíte znát řadu údajů a ještě k tomu vzorce, do kterých je zadáte. Jde to však i lehčeji.

Vyúčtování tuzemské pracovní cesty je program, který vám to usnadní. Zadáte do něj vše potřebné (stejné údaje od vás bude chtít i zaměstnavatel) a během chvilky se dozvíte, na co máte nárok.

CCCP

 
Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ jak pro služební, tak soukromé auto
+ možnost výpočet uložit jako PDF či XLS
- nutné zadat sazby stravného
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,9 MB).


Nejčtenější

Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Mučení a vraždu novináře prý nahrály hodinky Apple. Nejspíš to bylo jinak

Apple Watch 2

Údajná vražda opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího na konzulátu v Turecku vyvolává mezinárodní...

Další z rubriky

Tipy na zajímavé weby: nechte si pomoci s formuláři a jejich odesíláním

Ilustrační foto - notebook

Poznat zajímavá místa v tuzemsku a zaznamenat si zážitek zprostředkuje portál Turistický-denik.cz. Vyplňovat formuláře...

Aplikace vám ohlídá pitný režim, jiná najde ovocný strom

Tablet pro práci i zábavu

Ve výběru zajímavých aplikací pro tablety tento týden najdete například aplikaci sdružující články ze zpravodajských...

Své androidí aplikace budete moci používat v počítači s Windows 10

Aplikace „Váš telefon“ v Microsoft Store.

Microsoft ohlásil novou funkci ve Windows 10, zrcadlení aplikací z telefonů se systémem Android.

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové
Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem řady kampaní a přednášek je především poukázat na to, že rakovina prsu může postihnout každou ženu bez ohledu na věk. Včasné nalezení nádoru značně zvyšuje šanci uzdravení.Najdete na iDNES.cz