Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Programy zdarma: Vyzkoušejte nejen ničitele spamu a vypalovací program

  • 14
Tentokrát vám představíme program pro automatické třídění nevyžádané pošty, vypalovací program s jednoduchým uživatelským rozhraním, internetový prohlížeč od Google a stahovač digitálních fotografií z fotoaparátů a paměťových karet s pokročilými funkcemi.

Spamihilator 0.9 – freeware
Dle zjištění společnosti PandaLabs byly téměř tři čtvrtiny (74 %) všech přijatých e-mailů ve světě ve druhém čtvrtletí tohoto roku spamy, neboli nevyžádaná elektronická pošta. Spamu tedy přibývá, a pokud si s ním nevíte rady či vás manuální mazání již nebaví, zkuste automatického pomocníka.

Jedním z výborných antispamových nástrojů je tak například produkt Spamihilator. Ten se celkem nedávno objevil v nové verzi. Aplikace sedí mezi vaší e-mailovou schránkou (a to třeba i freemailovou) a poštovním klientem. Vytvářet lze nejen blacklist (tedy seznam zakázaných e-mailových adres), ale také whitelist (seznam povolených adres). K dispozici je i paleta různých plug-inů, které nástroj dále rozšiřují. Používáte-li následující klienty - Outlook, Eudora, Mozilla Thunderbird, IncrediMail, Pegasus Mail, Phoenix Mail a Opera, pak nastavení programu proběhne téměř automaticky. Pomocí funkce aktualizovat přímo v programu si lze stáhnout i češtinu (instalační balíček různých jazyků). Antispam používá několik filtrů pro třídění pošty. E-maily označené jako spam nemaže, ale přesouvá je do speciální složky.

  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,8 MB).

    Spamihilator

    BurnAware Free 2.1 – freeware
    Společnost vyrábějící vypalovací program BurnAware si s námi tak trochu hraje. Nejdříve totiž měla pro uživatele připravenou zdarma dostupnou verzi, potom neměla a nyní ji opět má. Co vše vám tento program může nabídnout?

    BurnAware Free je vypalovací program, který umí zapisovat nejen na CD a DVD média, ale také na disky Blu-ray. Určen je nejen pokročilým uživatelům, ale i začátečníkům. Dokáže obsloužit mechaniky připojené přes IDE, SCSI, USB, FireWare a SATA. Mezi podporovanými médii nechybí CD-R/RW, DVD-R/RW, DVD+R/RW, BD-R/RE a DVD-RAM. Vypaluje ISO obrazy, Multi-Session (postupné dopalování dat), vypálené disky zkontroluje. Tato zdarma dostupná verze však neumožňuje kopírovat celá optická média a také tvořit ta bootovací. Oželet musíte i simultánní zápis a nemůžete ji používat pro komerční účely. Avšak na rozdíl od placeného Nero Burning Rom získáte pomocníka, který neobsahuje další zbytečné aplikace, které stejně nikdy nevyužijete, a pro domácí použití je zdarma.

  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (7 MB).
    BurnAware Free


    Google Chrome 0.2 – open source

    Světová jednička pro vyhledávání informací na internetu dala uživatelům možnost surfovat na internetu pomocí jejich řešení. Nechcete vyzkoušet jeho jednoduché a uživatelsky přívětivé rozhraní?

    Google Chrome je zatím dostupný jako betaverze ve více jak 40ti jazykových mutacích včetně češtiny. V internetových začátcích byly webové stránky většinou jen v jednoduché textové podobě. Od té doby však internet urazil dlouhou cestu. Dnes je výkonnou platformou, která uživatelům umožňuje komunikovat a spolupracovat s kolegy a přáteli po celém světě prostřednictvím emailu a dalších nástrojů. Stejně tak lze na internetu editovat dokumenty, sledovat video, poslouchat hudbu, řídit finanční operace a spoustu dalších věcí. Google Chrome byl proto vyvinut s ohledem na požadavky dnešního webu a aplikací, které se objeví v dohledné budoucnosti. Prohlížeč má například spojený adresní řádek s řádkem pro vyhledávání pro jednodušší používání vyhledávače. Když si v Google Chrome otevřete novou kartu, zobrazí se vám rozcestník s často navštěvovanými stránkami, posledními výsledky vyhledávání a záložkami. Stažený soubor je pouze instalátorem, který si další potřebné soubory pro instalaci stáhne automaticky z internetu.

  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (474 KB).
    Google Chrome


    LoadFoto 2.1 – freeware

    Kopírování velkého množství digitálních snímků z fotoaparátů není sice složité, ale jejich následné třídění se může pro nejednoho z nás stát doslova oříškem. Používáte-li některý z programů pro jejich editaci, pak tyto starosti můžete hodit za hlavu. Ale ne každý je používá. Proto existují produkty jako například LoadFoto.

    Ten slouží především pro snadné kopírování snímků s přejmenováním podle určeného způsobu (masky). Masku je možné sestavit hlavně z časových údajů ke snímku. Je tedy snadné si třeba po vložení karty do čtečky zkopírovat fotografie, které mohou být automaticky tříděny do složek podle času vyfotografování. Program zvládá u souborů JPEG přečíst informace EXIF. Což je vhodné především, když datum vytvoření souboru je odlišné od skutečného data vyfotografování. Je možné jej použít třeba i na třídění jiných typů souborů, jako jsou třeba filmy, hudba, dokumenty (AVI, MPG, MP3, WAV, DOC, TXT...). Jen zvolíte masku a odkud se mají soubory kopírovat a soubory (kopie) se vám roztřídí třeba podle data vzniku.

  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,4 MB).
    LoadFoto