Programy zdarma: Webový prohlížeč umožní ovládat PC na dálku

aktualizováno 
Opravdu jednoduchý program vám zajistí možnost přistupovat a spravovat PC pomocí internetu na dálku a to pouze prostřednictvím internetového prohlížeče. Čeká na vás však i aplikace pro ovládání PC mobilem či infračerveným ovladačem, možnost skrýt vybraná okna na ploše a nový český bezpečnostní balík se dvěma jádry.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

LogMeIn 4.0 – freeware
VNC byl v minulosti jeden z nejpoužívanějších programů pro dálkovou správu počítačů. Doba se však mění a objevují se další produkty, které umí to samé a ještě něco navíc. To je i případ produktu LogMeIn.

Je to sice samostatný program, ale běží na principu služby. To znamená, že pro jeho používání se musíte zaregistrovat na stránkách výrobce. Získáte svůj účet, ze kterého můžete spravovat a následně se připojovat k počítačům na dálku.

Ty přitom mohou být na druhé straně světa a vám to nebude vadit. Tedy ještě před tím musíte na tyto počítače nainstalovat (nebo zajistit instalaci) speciální klientské části. To je onen samotný program. Do něj zadáte získané parametry z registrace účtu a to je vše.

Budete-li se chtít spojit s nějakým počítačem (ten samozřejmě musí být on-line) a pracovat na něm, jako kdybyste u něj seděli, pak již stačí otevřít internetový prohlížeč, přihlásit se k účtu na LogMeIn a to je vše.

Existují i další dvě placené verze obsahující velké množství funkcí pro dálkovou správu a sledování PC či Mac OS X. Pro svůj chod vyžaduje klientská část rozhraní .NET Framework a pro ovládání v browseru ActiveX prvek či plug-in (instalace je nabídnuta automaticky při prvním použití).

LogMeIn
 
Operační systém: Mac OS X, Windows XP a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ pracuje v internetových prohlížečích
+ máte své soubory po ruce i u jiného PC
+možnost spustit PC na dálku
- nezjištěno
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (15,8 MB).


Vectir 2.0 – 30denní trial
Na světě je nová verze užitečného prográmku pro ovládání počítače dálkovým ovladačem. Vectir tak poslouží nejen k vypínání PC na dálku, ale i k ovládání dalších programů.

Po instalaci umožňuje mít pod dálkovou kontrolou přehrávání hudby a videa z přehrávačů Winamp, iTunes či Windows Media Player a to pomocí infračerveného dálkového ovladače a Bluetooth technologie.

V případě infračerveného ovladače spolupracuje s přijímači, jako je USB-UIRT a Tira (ten si musíte pořídit), které mohou snímat signál z většiny IR dálkových ovladačů. V případě Bluetooth pak stačí přijímač či notebook pracující s touto technologií a třeba pouze mobilní telefon (stačí do něj nainstalovat Java aplikaci – součástí balíčku s programem).

Kromě standardních funkcí přehrávače multimédií můžete programem ovládat i další funkce vašeho operačního systému, jako je pohyb myši na obrazovce a klikání, nastavení hlasitosti a ovládat dokonce prezentaci v PowerPointu.

Vectir

 
Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ podpora ovládání přes Bluetooth
+ podpora tvorby maker
- v případě infraportu pracuje jen s konkrétními typy přijímačů
- ovládání jen vybraných aplikací a funkcí PC
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (9 MB).


Clicky Gone Portable 1.4 – freeware
Chcete-li skrýt některá okna (ne jen minimalizovat na plochu), pak zkuste program Clicky Gone Portable.

Ten jednoduše umožňuje rychlý způsob, jak skrýt vybranou aplikaci z pracovní plochy, aniž by byla zobrazena v hlavním panelu. Můžete skrýt okno pouhým podržením vámi definované uživatelské klávesové zkratky a kliknutím na záhlaví okna, které chcete skrýt. Po skrytí se utlumí i případný zvuk aplikace. Nechybí tzv. Boos klávesová zkratka pro rychlé skrytí právě aktivního okna.

Clicky Gone Portable

 
Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE
+ Boos klávesová zkratka
+ lze definovat klávesové zkratky
- nezjištěno
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (90 KB).


TrustPort Antivirus a PC Security 2010 – 30 denní trial
Také další tuzemské programy pro ochranu počítačů se dočkaly pro příští rok nové verze. TrustPort Antivirus 2010 a TrustPort PC Security 2010 jsou založeny na technologiích, které v říjnovém srovnávacím testu časopisu Virus Bulletin dosáhly nejlepší reaktivní a proaktivní detekce škodlivých kódů na světě. Nové verze přinášejí zdokonalení jak v oblasti funkcí, tak v oblasti ovládání.

TrustPort Antivirus 2010 a TrustPort PC Security 2010 směřují především do domácností a malých kanceláří. Zatímco první produkt se soustředí na ochranu počítače proti malwaru všeho druhu, na všech vstupních bodech počítače, druhý produkt k tomu přidává personální firewall a zabezpečení soukromých dat prostřednictvím šifrování a skartace. Ve všech zmíněných produktech byly nově použity skenovací motory AVG a BitDefender jako výchozí kombinace.

Oproti předchozím verzím přibyla automatizovaná instalace softwarových aktualizací, bez nutnosti manuálního zásahu uživatele. Zdokonalení se dočkala také poštovní ochrana. Software nově obsahuje zásuvné moduly pro všechny běžně používané klienty, tedy Microsoft Outlook, Outlook Express, Windows Mail a Mozilla Thunderbird a umožňuje tak efektivnější likvidaci nevyžádané a infikované pošty. Proti pokusům malwaru vyřadit antivirus z normálního provozu byla zavedena ochrana systémových souborů antiviru.

TrustPort Antivirus a PC Security

 
Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ dvě skenovací jádra
+ přehledné uspořádání a jednoduché ovládání
+ obsahuje aplikace DataShredder, Disk Protection, eSign, Archive Encryption
- časté informativní hlášky
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (158 MB).


Nejčtenější

Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

Mučení a vraždu novináře prý nahrály hodinky Apple. Nejspíš to bylo jinak

Apple Watch 2

Údajná vražda opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího na konzulátu v Turecku vyvolává mezinárodní...Ve věku 65 let zemřel na rakovinu Paul Allen, s Gatesem založil Microsoft

Paul Allen na snímku z prosince 2017.

Ve věku 65 letech zemřel v pondělí spoluzakladatel firmy Microsoft Paul Allen. Miliardář, filantrop a hledač lodních...

Návrat „imperialistického brouka“? Výzkumný program USA vzbudil obavy

Program „Hmyzí spojenci“ má změnit škůdce v pomocníky v zemědělství.

Skupina vědců v časopise Science varuje před možným zneužitím amerického výzkumného programu, který vyvíjí zcela nový...

Grafika snů: podrobné srovnání RTX 2080 s GTX 1080Ti

Porovnání grafických karet s čipem Nvidia GeForce RTX 2080 a GTX 1080Ti (vpravo)

Porovnali jsme novou grafickou kartu RTX 2080 s předchozí špičkou GTX 1080Ti. Výsledky jsou zajímavé a ačkoli v mnoha...

Další z rubriky

Odinstalujte bloatware a zkuste bitcoin peněženku v prohlížeči

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte ve svém tabletu nebo mobilním telefonu aplikaci na správu poznámek a úkolů, nástroj na hromadné...

Deset doplňků, které vymáčknou z Firefoxu ještě více

Firefox

Firefox Quantum je nejnovější verze internetového prohlížeče od Mozilly s novým a vylepšeným rozhraním, rychlejším...

Apple koupil firmu, jejíž program má umět najít budoucí popovou hvězdu

Firma Asaii pomocí umělé inteligence vyhledává hudební talenty.

Firma Asaii vyvinula software, který umožní vyhledávat a sledovat potenciálně úspěšné interprety. Nyní ji koupila firma...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz