Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Prohlédněte si videa nejen z YouTube i bez internetu

aktualizováno 
Internetové servery na sdílení videa jako je YouTube, MySpace a mnoho dalších jsou obrovsky populární. Svoje oblíbená videa si ale nemusíte přehrávat, jen když jste připojeni k internetu.

Klipy z YouTube můžete mít i ve svém PC

Přestože YouTube ani většina dalších serverů nenabízí přímo možnost stažení požadovaného videa do počítače, lze použít speciální aplikaci a vybrané video si do počítače uložit. Všechny nástroje, které si představíme, jsou k dispozici zcela zdarma.

Ashampoo ClipFinder

Pomocí programu Ashampoo ClipFinder můžete vyhledávat videoklipy na serverech YouTube, MySpace, VideU, ClipFish a dalších podle klíčových slov, hodnocení uživatelů, data, kategorií obsahu a dalších kritérií. Vybraná videa lze přímo v programu přehrávat a ukládat do počítače. Stažená videa se ukládají ve formátu Flash Video (FLV). Ashampoo ClipFinder se velmi snadno ovládá, je navíc přeložený do češtiny. Seznam serverů, na kterých Ashampoo ClipFinder vyhledává videoklipy, bohužel není možné rozšiřovat. Program Ashampoo ClipFinder je k dispozici zdarma, stačí se jen bezplatně zaregistrovat a získat potřebný registrační klíč.

Ashampoo ClipFinder 1.19 stahujte zde. (2,3 MB, freeware)

Ashampoo ClipFinder 1.19

Ares Tube

Videoklipy z desítek různých video serverů můžete stahovat také s nástrojem Ares Tube. Oproti předchozímu programu má Ares Tube výhodu v možnosti stahování videí z většího okruhu serverů, jejichž seznam lze dále rozšiřovat. Na druhou stranu neumí Ares Tube videa vyhledávat, umí jen uložit video ze zadané adresy. Stahovaná videa jsou ukládána ve formátu MPEG, který je podstatně univerzálnější než běžně používaný FLV, nechybí ani možnost konverze videa do formátu používaného přehrávači iPod.

Ares Tube 2.0.9 stahuje zde. (2,5 MB, freeware)

Ares Tube 2.0.9

YouTube Downloader

Jednoduchý nástroj YouTube Downloader slouží ke stahování videí pouze ze serverů YouTube a Google Video. Stačí do příslušného okna zadat odkaz na požadované video a vybrat formát, do kterého jej chcete uložit. Na výběr máte mezi formáty WMV, AVI a výstupy ve formátech určených pro mobilní telefony, přehrávače iPod nebo Sony PSP.

YouTube Downloader 2.5 stahujte ze Slunečnice zde. (2,9 MB, freeware)

YouTube Downloader 2.5

Youtube Video Downloader

Vaše oblíbená videa ze serveru YouTube můžete snadno stahovat také pomocí nástroje Youtube Video Downloader. Stačí jen zkopírovat odkaz na požadované video do okna programu a zvolit složku na disku, kam se má video z YouTube stáhnout. Youtube Video Downloader ukládá video klipy pouze ve formátu FLV.

Youtube Video Downloader 1.0.0 stahujte zde. (0,4 MB, freeware)

Youtube Video Downloader 1.0.0

Shiki Video Browser

Program Shiki Video Browser umí vyhledávat a stahovat video klipy ze serverů YouTube, Google Video, Daily Motion a dalších. Nalezená videa si můžete přehrávat přímo v programu, není třeba je otevírat v internetovém prohlížeči. Shiki Video Browser obsahuje rovněž RSS čtečku, díky které můžete sledovat nejnovější přírůstky na vašich oblíbených serverech s video klipy.

Shiki Video Browser 1.0.0.35 stahujte zde. (0,4 MB, freeware)

Shiki Video Browser 1.0.0.35

aTube Catcher

Program aTube Catcher slouží ke stahování videí z řady různých video serverů (YouTube, Google Video, MySpace atd.), jeho hlavní výhodou je možnost přímé konverze stahovaných videí do mnoha různých formátů. Kromě běžných formátů videa jako AVI, MPEG či WMV máte k dispozici i převod do formátů používaných v mobilních telefonech i dalších přenosných zařízeních. Pomocí nástroje aTube Catcher můžete převádět videa také do formátů DVD a Video CD. Konvertovat lze navíc nejen videa stažená z internetu, ale rovněž i další soubory s videem.

aTube Catcher 1.0.116 stahujte zde. (4,9 MB, freeware)

aTube Catcher 1.0.116

VideoDownloader

VideoDownloader je zajímavý doplněk internetového prohlížeče Firefox, se kterým můžete pohodlně stahovat video klipy z desítek různých video serverů. Navíc se nemusíte omezovat jen na video klipy – VideoDownloader umí do počítače uložit i další multimediální obsah internetových stránek jako jsou Flash animace, hudební soubory atd.

VideoDownloader 1.1.1 instalujete do Firefoxu pomocí tohoto odkazu. (0,02 MB,freeware)

VideoDownloader 1.1.1

TubeSucker

Specialitou programu TubeSucker ve verzi Pro je možnost stahování více videí ze serveru YouTube současně. Stačí jen zadat požadované klíčové slovo a TubeSucker začne automaticky stahovat všechna videa, která zvolenému klíčovému slovu odpovídají. Přímo v aplikaci si můžete stažená videa prohlížet. Bezplatná verze programu nabízí pouze ruční stahování jednotlivých videí.

TubeSucker 4.8.010 stahujte zde. (5,5 MB, freeware)


TubeSucker 4.8.010

UltraGet Video Downloader

Aplikace UltraGet Video Downloader nabízí možnost stahování a přehrávání videí z oblíbeného video serveru YouTube. Program umí stahovat více videí současně, přihlašovat se k vašemu účtu na YouTube nebo automaticky vypnout počítač po skončení stahování.

UltraGet Video Downloader 1.1.3 stahujte zde. (5,2 MB, freeware)

UltraGet Video Downloader 1.1.3

DownUtube

Program DownUtube umí stahovat videa nejen z YouTube, ale rovněž i ze serverů Google Video, Apple a IMDB. DownUtube umí vyhledávat video klipy na podporovaných serverech, stahovat více souborů současně nebo přijímat novinky přes RSS kanály.

K použití aplikace DownUtube je třeba instalovat do počítače .NET Framework 2.0.

DownUtube 2.0 stahujte zde. (0,6 MB, freeware)

DownUtube

Autor:Nejčtenější

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...

Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

Další z rubriky

Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

Nahrajeme váš mozek na cloud, plánuje startup. Ale zabije vás tím

Mozek, ilustrace

Johnny Depp by měl zbystřit. Zahrál si totiž roli ve filmu Transcendence, ve kterém si po smrti nahraje mysl do...

Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

Ilustrační foto

Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

Najdete na iDNES.cz