Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Proměňte i svůj počítač v multimediální centrum

aktualizováno 
Připravili jsme pro vás program, který v mžiku promění váš počítač na domácí multimediální centrum, stejně jako systém Windows XP Media Center Edition 2005. Nechybí však i další programy. Hodit by se vám mohl zdarma dostupný program s 28 různými překladovými slovníky, nebo nástroj pro ukládání audio stopy z videa. A co byste řekli na možnost vytvořit si virtuální počítač?

MediaPortal 0.2 RC2 – freeware
Pokud znáte multimediální zařízení Windows Media Center PC, pak jistě víte, že jde o produkt, který přináší do domácnosti více pohodlí a zábavy. Windows Media Center PC představuje atypický osobní počítač s operačním systémem Windows XP Media Center Edition 2005 a sadu multimediálních on-line služeb. Můžete tak pracovat nejen s multimédii, ale i klasickými zdroji zábavy, jako je hudba, video, rozhlas a televize. Vzhledem ke specifickým požadavkům na konfiguraci Windows Media Center PC je operační systém Windows XP Media Center Edition 2005 nabízen výhradně s novým počítačem. Pokud majitelům těchto zařízení závidíte, potom již nemusíte. I váš počítač se totiž můžete proměnit v multimediální centrum domácnosti.

Stačí vám k tomu stáhnout a nainstalovat program, jakým je například MediaPortal. Jde o Open Source aplikaci, která změní počítač v centrum spojené s řadou služeb. Díky tomu budete moci snadněji poslouchat oblíbenou hudbu a rádio, dívat se na vaše DVD, prohlížet si fotografie či sledovat televizi a to vše z jedné aplikace! Program pro svůj chod vyžaduje prostředí Microsoft .NET Framework (stahujte zde). Po instalaci - která není nikterak složitá - MediaPortal spusťte. Otevře se průvodce nastavením. V něm nakonfigurujte své zařízení (TV kartu, rádio kartu, ovladač, apod.) tak, aby je media centr mohl používat. Po dokončení aplikaci nastartuje a začněte si vychutnávat vlastní multimediální centrum.

 • Program stahujte na této adrese (25.7 MB).
 • MediaPortal

  PEKI slovník 1.21 – freeware
  Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem, praví známé přísloví. Často se dostáváme do situací, kdy potřebujeme přeložit jedno nebo více slov z cizího jazyka nebo naopak do něj. V České republice nalezneme celou řadu elektronických slovníků. Bohužel většina z nich je komerčních, takže stojí nemalé peníze. Můžeme však najít i výjimky. Mezi jednu takovou patří i PEKI Slovník, který je zdarma a umožňuje hledat slovíčka ve více než dvaceti jazycích.

  Program jako takový neobsahuje žádnou vlastní slovní zásobu. Avšak lze si do něj naimportovat několik vybraných databází slovíček jejichž licence umožňuje bezplatné šíření. Slovník je napsaný v Javě a tudíž k jeho spuštění potřebujete mít nainstalovaný balík Java Runtime Environment. Ten si lze stáhnout např. zde. Velkou výhodou je univerzálnost programu. Slovníky lze totiž používat z libovolného jazyka do libovolného a to oboustranně. Kromě připravených slovníků na stránkách si můžete stáhnout i množství dalších slovníků z internetu. Jeden takový zdroj naleznete na serveru www.fdicts.com.

 • Program stahujte na této adrese (6.2 MB).
 • PEKI slovník

  Speed Video to Audio Converter 1.0.3.15 - shareware
  Potřebujete vytáhnout audio stopu z video souboru? Potom by se vám mohl hodit šikovný prográmek Speed Video to Audio Converter. Jde o snadno použitelný nástroj s jehož pomocí získáte zvuk ze souborů AVI, MPEG, VOB, WMV, ASF, DAT, RM, RMVB. Navíc si poradí i s konverzí hudebních souborů MP3, OGG a WMA. To se může hodit zejména v situacích, kdy potřebujete změnit bitrate, nebo formát souborů (např. z MP3 na OGG apod.). V počítači však musíme mít nainstalované potřebné kodeky. K hudebním souborům lze přidávat i ID3 popisky. Ovládání programu je přes hlavní menu, kde si stačí vybrat, zda chcete extrahovat zvuk, nebo upravovat hudební soubory. Potom nastavíte parametry zvuku a kliknete na převod. Speed Video to Audio Converter můžete skinovat. Zkušební verze však převede pouze 50% souboru.

 • Program stahujte na této adrese (2.4 MB).
 • Speed Video to Audio Converter

  Microsoft Virtual PC 2004 – trial
  Chcete-li na svém počítači využívat více operačních systémů, pak stačí provést odpovídající nastavení pevného disku (vytvořit oddíly) a začít instalovat. Bohužel tato metoda s sebou přináší i pár nepříjemností. Především jde o nutnost dělit disk, cenné místo zabrané každou verzí systému, a také kompatibilitu systémů souborů (NTFS vs. FAT32). Formát dynamických disků zavedený v systému Windows 2000 navíc nepracuje se staršími operačními systémy. A právě v tu chvíli může přijít čas na produkt Microsoft Virtual PC 2004.

  Předem musíme říci, že Microsoft Virtual PC není zcela novým produktem a ani softwarem, který mají od počátku vývoje na svědomí programátoři společnosti Microsoft. Šlo o dítko společnosti Connectix, které i se společností koupil softwarový gigant v únoru 2003. Virtual PC 2004 je software umožňující uživatelům v počítači současně spustit dva či více operačních systémů pro platformu x86. Odstraňuje potřebu složitých konfigurací v prostředích, kdy potřebujete pracovat s více operačními systémy. Stačí nainstalovat požadované hostované operační systémy do virtuálních počítačů, které fungují jako běžné aplikace používané ve fyzickém počítači, namísto instalace operačních systémů do několika fyzických počítačů nebo vytváření nepraktických instalací umožňujících spouštění více operačních systémů v jednom počítači. Proč si tedy nevytvořit několik virtuálních PC? Pozor! Pro pohodlné používání virtuálního počítače je zapotřebí mít dostatek operační paměti na fyzickém PC. Ideálně 1024 MB a více.

 • Program stahujte na této adrese (19 MB).
 • Microsoft Virtual PC 2004  Nejčtenější

  Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

  Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

  Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

  Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

  Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Vytvořte si vlastní panoramatické snímky pomocí šikovných programů

  Ilustrace - notebook

  Panoramatické snímky už běžně vytvářejí nejen digitální fotoaparáty, ale také mobilní telefony. S automatickou tvorbou...

  Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

  Ilustrační foto - notebook

  Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

  Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

  Ilustrační foto - relax

  Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

  Najdete na iDNES.cz