Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Prosinec návštěvnosti internetu příliš nesvědčil

  5:00aktualizováno  5:00
Periodicky opakující se pokles návštěvnosti českých webů se nevyhnul ani závěrečnému měsíci roku uplynulého. Úbytek čtenářů zaznamenal téměř každý server, rozdíly byly leckdy propastné. Které servery ztratily čtenářů nejvíce a jaké si naopak polepšily?

Periodicky opakující se pokles návštěvnosti českých webů se nevyhnul ani závěrečnému měsíci roku uplynulého. Úbytek čtenářů zaznamenal téměř každý server, rozdíly byly leckdy propastné.

Prosinec znamenal co do statistik výrazný pokles v návštěvnosti téměř všech serverů. Tento periodicky se opakující jev způsobil předvánoční shon, vánoční svátky i konec roku. Nyní se již vše vrací do vyjetých kolejí, prosincová čísla však hovoří za vše.

Podle statistiky společnosti TNS Interactive poklesla návštěvnost u více než devadesáti procent sledovaných serverů. Ze 144 sledovaných klesla návštěvnost 120.

Nárůst se projevil především u serverů zaměřených na zábavu či odesílání virtuálních pohlednic. Server Albi.cz zaznamenal téměř dvouset procentní nárůst. Denně se průměrný počet PV pohyboval okolo 80 tisíc.
Herní server BonusWeb si i přes prosincovou nepřízeň udržel prakticky stejnou četnost jako v měsíci předchozím, také konkurenční GameZone si polepšilo o 12 procent. Doupě naopak zaznamenalo pokles čtenosti o 14 procent.
Zábavní servery si v prosinci oproti měsíci minulému vesměs polepšily. Fudge o 20 procent, FlashFun o celých 36 procent.

Ostatní servery byly v prosinci více či méně ve znamení ztrát.
Seznam zaznamenal téměř pětinový úbytek, denně uživatelé shlédli „pouze“ něco málo přes dva milióny stránek. Trochu s podivem naopak rostla návštěvnost konkurenčnímu vyhledávači Atlas, ten zaznamenal zhruba desetiprocentní růst návštěvnosti a počet zobrazených stran se vyšplhal na něco přes 1,2 miliónu. Centrum také spadlo, a to o 17 procent na téměř stejný počet zhlédnutých stran co předchozí vyhledávač.

Úbytku návštěvnosti se nevyhnuly ani zpravodajské servery. Lídr, iDnes se svými Zprávami, přišel o 29 procent průměrné návštěvnosti v měsíci prosinec. Denně bylo zaznamenáno 263.174 zhlédnutých stran. České noviny šly dolů o stejné procento, přičemž počet stránek se ustálil na necelých 67 tisících stránkách. O 29 procent dolů oproti minulému měsíci klesla čtenost serveru Lidovky, kdy denní počet PV byl něco málo přes 44 tisíc stran.
Neviditelný pes zaznamenal pokles o 31 procent na 120.324 stran.

Méně se ve vánočním měsíci také komunikovalo, alespoň přes internet. Kromě chatu portálu Centrum, který vykazoval za prosinec téměř stejný počet PV jako v měsíci předchozím, zaznamenal největší úbytek - 18 procent - chat Xko, v těsném závěsu před portálem Atlas s 15 procenty a chatem Seznam-Chat(a) se sedmi procenty.
Odesílalo se také méně e-mailů. Post pohoršil o 21 procent, Seznam o 19 a Email o 26 procent oproti PV v minulém měsíci.
Trochu oproti očekávání si pohoršila také Seznamka.cz, která zaznamenala patnácti procentní pokles.

V prosinci zaznamenala TNS Interactive celkem 612 miliónů zhlédnutých stran u 144 serverů. V listopadu to bylo 647 miliónů stran u 151 auditovaných serverů.

 

 

 
Nejčtenější

Fotky z letecké nehody ukazují, že cestující se neumějí zachránit

Poškozený motor letounu spolešnosti Southwest Airlines

Jestli někdo potřeboval důkaz, že cestující nesledují bezpečnostní instruktáž posádky, čerstvá nehoda letadla...

Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Tajná pravidla „cenzury“ Facebooku jsou nyní veřejná. A lze se i odvolat

Facebook a cenzura (ilustrační foto)

Facebook poprvé zveřejnil detailní pravidla, podle kterých se řídí odebírání závadných příspěvků. Nově také zavedl...

Britská policie dopadla dealera díky otisku prstu z fotky na WhatsAppu

Snapdragon fingerpring

Dealerovi ve Walesu se stala osudnou fotografie sdílená přes komunikační síť WhastApp. Policisté ho dopadli díky fotce,...

Ruské úřady zablokovaly komunikační aplikaci Telegram

Messenger Telegram

Šifrovaná komunikační síť Telegram, která odmítla vydat ruským úřadům přístup ke komunikaci uživatelů, byla...

Najdete na iDNES.cz