Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Prosinec návštěvnosti internetu příliš nesvědčil

  5:00aktualizováno  5:00
Periodicky opakující se pokles návštěvnosti českých webů se nevyhnul ani závěrečnému měsíci roku uplynulého. Úbytek čtenářů zaznamenal téměř každý server, rozdíly byly leckdy propastné. Které servery ztratily čtenářů nejvíce a jaké si naopak polepšily?

Periodicky opakující se pokles návštěvnosti českých webů se nevyhnul ani závěrečnému měsíci roku uplynulého. Úbytek čtenářů zaznamenal téměř každý server, rozdíly byly leckdy propastné.

Prosinec znamenal co do statistik výrazný pokles v návštěvnosti téměř všech serverů. Tento periodicky se opakující jev způsobil předvánoční shon, vánoční svátky i konec roku. Nyní se již vše vrací do vyjetých kolejí, prosincová čísla však hovoří za vše.

Podle statistiky společnosti TNS Interactive poklesla návštěvnost u více než devadesáti procent sledovaných serverů. Ze 144 sledovaných klesla návštěvnost 120.

Nárůst se projevil především u serverů zaměřených na zábavu či odesílání virtuálních pohlednic. Server Albi.cz zaznamenal téměř dvouset procentní nárůst. Denně se průměrný počet PV pohyboval okolo 80 tisíc.
Herní server BonusWeb si i přes prosincovou nepřízeň udržel prakticky stejnou četnost jako v měsíci předchozím, také konkurenční GameZone si polepšilo o 12 procent. Doupě naopak zaznamenalo pokles čtenosti o 14 procent.
Zábavní servery si v prosinci oproti měsíci minulému vesměs polepšily. Fudge o 20 procent, FlashFun o celých 36 procent.

Ostatní servery byly v prosinci více či méně ve znamení ztrát.
Seznam zaznamenal téměř pětinový úbytek, denně uživatelé shlédli „pouze“ něco málo přes dva milióny stránek. Trochu s podivem naopak rostla návštěvnost konkurenčnímu vyhledávači Atlas, ten zaznamenal zhruba desetiprocentní růst návštěvnosti a počet zobrazených stran se vyšplhal na něco přes 1,2 miliónu. Centrum také spadlo, a to o 17 procent na téměř stejný počet zhlédnutých stran co předchozí vyhledávač.

Úbytku návštěvnosti se nevyhnuly ani zpravodajské servery. Lídr, iDnes se svými Zprávami, přišel o 29 procent průměrné návštěvnosti v měsíci prosinec. Denně bylo zaznamenáno 263.174 zhlédnutých stran. České noviny šly dolů o stejné procento, přičemž počet stránek se ustálil na necelých 67 tisících stránkách. O 29 procent dolů oproti minulému měsíci klesla čtenost serveru Lidovky, kdy denní počet PV byl něco málo přes 44 tisíc stran.
Neviditelný pes zaznamenal pokles o 31 procent na 120.324 stran.

Méně se ve vánočním měsíci také komunikovalo, alespoň přes internet. Kromě chatu portálu Centrum, který vykazoval za prosinec téměř stejný počet PV jako v měsíci předchozím, zaznamenal největší úbytek - 18 procent - chat Xko, v těsném závěsu před portálem Atlas s 15 procenty a chatem Seznam-Chat(a) se sedmi procenty.
Odesílalo se také méně e-mailů. Post pohoršil o 21 procent, Seznam o 19 a Email o 26 procent oproti PV v minulém měsíci.
Trochu oproti očekávání si pohoršila také Seznamka.cz, která zaznamenala patnácti procentní pokles.

V prosinci zaznamenala TNS Interactive celkem 612 miliónů zhlédnutých stran u 144 serverů. V listopadu to bylo 647 miliónů stran u 151 auditovaných serverů.

 

 

 Nejčtenější

Ve dveřích se ohlédl a usmál. Na co nezapomene česká prokurátorka v Haagu

Anna Richterová v době, kdy pracovala pro tribunál v Den Haagu. Snímek je z...

Prokurátorka Anna Richterová je jedinou Češkou, která pracovala u mezinárodního tribunálu pro vyšetřování zločinů v...

Kennedyho sestru Rosemary zničili ambiciozní rodiče lobotomií

Kennedyho sestru zničili ambiciozní rodiče lobotomií

13. září 1918 se narodila Rosemary Kennedyová, sestra prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Od dětství s ní byly...Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Lákavá návnada. Jak se ruská agentka přibližovala k Trumpovi

Marija Butinová (19. 7. 2018)

Vyšetřování vlivu Moskvy na poslední americké volby se dostalo k zajímavému odhalení. Ruská agentka se podle něj...

Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Další z rubriky

Po čtyřech letech Google zařízne Inbox, populární alternativu Gmailu

První spuštění webové verze Inbox by Gmail

Od roku 2014 mohli uživatelé služby Gmail k vyřizování e-mailů využívat alternativní rozhraní, poněkud odlehčenou...

Auta Google budou v ulicích nejen fotit, ale také měřit znečištění

Oficiální foto Google Street View Car

V rámci projektu Google Street View budou auta zaznamenávat nejen to, jak vypadají ulice v USA a v Evropě. Google ve...

Americká burza testuje nástroj na odhad kurzů kryptoměn

Virtuální měna Bitcoin zažívá ohromný vzestup. Je to bublina?

Jedna z největších elektronických burz testuje podle nejmenovaného zdroje rozšíření, které pomůže investorům v...

Najdete na iDNES.cz