Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


První v ČR: Známe tajné MP3/video novinky iAudio

  13:03aktualizováno  13:03
Jako první jsme získali informace o chystaných MP3/video přehrávačích značky iAudio a Cowon pro rok 2006. Chystá se přenosná digitální televize s přehráváním DivX filmů i stylový MP3 náhrdelník.

O přehrávačích iAudio vás na stránkách Technetu informujeme pravidelně. Harddiskový jukebox iAudio X5 dokonce získal prestižní ocenění Tip iDNES. Recenzi na něj naleznete zde. Dnes vás chceme seznámit s novinkami, které firma chystá pro rok 2006.

První HDD jukebox s 0,85“ diskem na světě

Společnost Cowon chystá pod stejnojmennou značkou a značkou iAudio pro letošek několik zásadních novinek. Jako první z řady MP3 a video přehrávačů představila model iAudio 6. Jedná se o celosvětově první harddiskový přehrávač s pevným diskem o velikosti 0,85 palce. Na miniaturní rozměry lze usuzovat z přiložených fotografií (poměr velikosti přehrávače ke sluchátkům).

Je jasné že přehrávač bude mít dotykové ovládání a USB Host pro připojení externího zařízení a stahování obrázků přímo z fotoaparátu. Samozřejmostí bude i podpora videoplaybacku a prohlížení fotografií na barevném OLED displeji o úhlopříčce 1,3 palce. Důležitá (pro tuzemského fanouška však zatím nikoliv) je i podpora audio kodeku MS DRM 10, který používají některé e-shopy s hudbou.

 

 

Další fotografie si můžete prohlédnout na stránkách výrobce zde.

Tajné: Přenosná digitální televize a další novinky

Jako první v české republice jsme získali přehled chystaných přehrávačů společnosti Cowon pro rok 2006. Flashové přehrávače i nadále ponesou značku iAudio. Harddiskové jukeboxy se však, počínaje modelem A2 (více zde... ), přejmenují na Cowon.

Ještě v lednu se na trhu objeví kapesní audio/video rekordér Cowon A2 (více zde...) a flashový MP3/video přehrávač iAudio U3 jejichž vzorky již máme v redakci k dispozici a připravujeme pro vás exkluzivní recenze. Následovat bude výše zmíněný mini HDD jukebox iAudio 6.

V dubnu se pravděpodobně pouze v Asii na trhu objeví bezdrátový flashový přehrávač iAudio W2. V květnu chystá Cowon přívěsek na krk iAudio T2, který se bude snažit navázat na úspěch přehrávačů iriver N10 (více zde... ) a MPIO FL 400 (více zde... ).

Na červen je připraven další flashový přehrávač s barevným LCD displejem iAudio F2, který pravděpodobně naváže na MP3 autíčko iAudio F1 (více zde...).

Asi nejočekávanější novinkou je PMP (Portable Media Player) + DMB (Digital Media Broadcasting ) přehrávač Cowon D2. Ten by měl nejen přehrávat video, ale i přijímat digitální vysílání televize. V říjnu na trh vtrhne další PMP HDD jukebox s označením Cowon P2. Jakmile získáme o přehrávačích další podrobnosti, ihned se o ně s vámi podělíme.

Autor:Nejčtenější

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

„Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

Čínský sociální kredit v praxi: „nedůvěryhodní“ nesmí do vlaků a letadel

„Sociální hodnocení lidí“ v Čině se začíná uplatňovat v reálném životě

Opatření, které lze chápat i jako účinný mocenský nástroj pro eliminování nepohodlných občanů. Lidé, které čínská vláda...

Další z rubriky

Apple chystá nová bezdrátová sluchátka. Budou vás stále odposlouchávat

AirPods

Apple se chystá na trh uvést vylepšenou verzi bezdrátových sluchátek AirPods.

Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

Prodeje hudebních CD klesají, Best Buy je v létě přestane prodávat

Hudební CD jsou vytlačovány streamovacími službami.

Jeden z největších prodejců elektroniky v USA v létě skončí s hudebními CD. Druhý největší diskontní řetězec chce...

Najdete na iDNES.cz