Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


PSXAMP Deluxe - MP3 přehrávač pro Sony Playstation (PSX)

  0:15aktualizováno  0:15
PSXAMP je výhodným řešením pro příznivce formátu MP3, kteří nemají doma počítač, ale pouze herní konzoli Sony Playstation. Díky němu můžete přehrávat svoje oblíbené digitální nahrávky přímo na herní konzoli.
Trh s hardwarovými přehrávači je velmi široký a výrobci se musí snažit odlišit se a zaujmout potenciálního zákazníka. Jednou z možných cílových skupin jsou uživatelé (či oběti) herních konzolí. O jednom takovém řešení orientovaném na Nintendo GameBoy jsme již na našich stránkách psali. Nejpopulárnější herní konzolí je dnes bezesporu Sony Playstation (zkráceně PSX). Než se rozhodnete, zda si koupíte novou Playstation 2 s podporou DVD, můžete si přečíst o MP3 přehrávači pro PSX.

PSXAMP Deluxe

PSXAMP může být výhodným řešením pro příznivce formátu MP3, kteří nemají doma počítač, ale pouze herní konzoli Sony Playstation. Oč se jedná? PSXAMP čili PSX amplifier je hardwarový doplněk, který připojíte do paralelního portu Playstation. Na takto rozšířené konzoli pak můžete přehrávat CD s MP3 soubory. Uživatel PSX není stavěn před žádný technický problém. Zařízení je Plug & Play a výběr a přehrávání skladeb jsou řešeny stejně jako při přehrávání běžných zvukových CD.

PSXAMP Deluxe

PSXAMP používá jako grafické uživatelské rozhraní na televizní obrazovce Winamp. Skladby můžete procházet a vybírat na televizní obrazovce nebo pomocí levého a pravého tlačítka joypadu.. Výrobce slibuje, že v brzké době bude jako volitelný doplněk k dispozici i dálkové ovládání. Výstup z PSX-AMPu můžete připojit do hifi sestavy a užít si tak kvalitnější zvukovou reprodukci. Do přehrávače samozřejmě můžete připojit sluchátka. MP3 se přehrává pomocí hardwarového dekodéru a bez nepříjemného rušení či zpomalení, jemuž se při přehrávání v počítači se softwarovým přehrávačem občas nevyhnete.

PSXAMP Deluxe

Skladby jsou přehrávány v určeném nebo v náhodném (Random) pořadí. PSXAMP podporuje ID3 tag (popisku umístěnou uvnitř MP3 souboru) a informace o skladbách vypisuje na obrazovce. Zajímavou možností jsou alternativní skiny pro Winamp. Můžete používat své oblíbené skiny k nejznámějšímu softwarovému přehrávači Winamp. Nové skiny se přidávají pomocí paměťové karty(Memory Card). Do paměťové karty je možné ukládat také playlisty - sestavy souborů k přehrávání v určitém pořadí.

PSXAMP Deluxe

Velkou výhodou přehrávače je používání CD, která se stala běžným médiem pro ukládání MP3 souborů. Playstation podporuje i 80-minutová CD, na něž se vejde 700 MB dat. Proti všem ostatním zvukovým nosičům poskytují CD s uloženými MP3 soubory mnohem větší kapacitu. Při běžné kvalitě zabere jedna minuta záznamu 1 MB. Uložit si vlastní výběry MP3 souborů stažených z Internetu či vlastnoručně vytvořených na CD ve vypalovačce (CD-R) je dnes samozřejmostí.

PSXAMP Deluxe obsahuje navíc rozšíření pro náruživé hráče, které je jinak nutno kupovat zvlášť - PS hacker. Jeho funkce vám při přehrávaní MP3 nebudou příliš platné. Ve hrách umožňuje funkci "Cheat Code" a zahrnuje Mod Chip a univerzální adaptér pro PSX hry.

Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...Sklep v Říčanech vydává 600 let starou záhadu. Poklad ukrytý před Žižkou

Pražské groše z říčanského pokladu

Do toho hrnečku se vešly veškeré rodinné úspory. Proč je majitel do svého sklepa ukryl, nevíme jistě. Jisté ovšem je,...

Druhý den grilování: „EU změní Facebook po celém světě,“ říká Zuckerberg

Mark Zuckerberg vypovídá před sněmovním výborem (11. dubna)

Mark Zuckerberg i ve středu odpovídal na otázky amerických zákonodárců. Zopakoval, že přijímá svou osobní zodpovědnost...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Můžete být mezi prvními: nespoutané Xavian Prometeo hrají v Praze

Reprosoustava Prometeo.

Dnes a v sobotu si můžete na výstavě audio a video techniky v Praze poslechnout a prohlédnout to nejlepší od...

Vinylové desky s HD zvukem by měly přijít na trh v roce 2019

Josefina Lichtenegger s gramofonem Forte S a raménkem C-Note.

Návrat gramofonů do obývacích pokojů může v příštím roce dostat nový impuls. Rakouská firma plánuje představit „High...

Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

Najdete na iDNES.cz